1. Omgang Landsdelsturnering riffel 50-200 meter (Riffel, 50m) | Min Idræt

Stævneresultater - Holdkonkurrencer

50m BK

1 Nr. Snede
144215 Tobias Madsen BK3 188/03
143785 Noah Søby BK3 193/11
144555 Magnus Ingwersen BK3 171/00
143783 Julian Commerou BK3 164/01
Total 716/15

50m JUN

1 Jelling fS
136183 Asger Halfdan Buur Maier J2 189/03
108118 Elisabeth Jørgensen J1 197/07
130869 Sarah Jensen J2 0/00
131130 Sissel Due Clemmensen J2 183/03
Total 569/13

50m MIX

1 Jelling fS
80410 Jørn Ladegaard SE2 194/08
34969 Karl Erik Hansen SE1 188/08
106985 Lotte Bredahl ST2 190/05
134728 Holger K. Jørgensen BK1 199/13
Total 771/34
2 Tørring Idrætsforening
136372 Kristian Aagaard Markussen BK2 197/04
129861 Luciana Marie Lysdahl BK2 186/03
121550 Viktor Lysdahl BK2 189/09
123096 Martin Lysdahl Å1 197/05
Total 769/21
3 Glud Skytteforening
144582 Martin Skov Nielsen Å2 194/07
83601 Jens Erik Nielsen SE2 186/01
93897 Patrick Sortkjær Jensen Å1 192/04
21158 Jens Jørgen Jensen SE2 181/04
Total 753/16
4 Brande Skytteforening
123925 Christina Lybker FRI 192/05
123553 Frederik Thomsen BK1 200/15
121811 Jonas Wittendorff BK3 192/08
Total 584/28

50m Senior

1 Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening1
35506 Lars Kring Mortensen SE1 200/15
44463 Kristian R. Petersen SE1 198/10
129783 Erik Dalgas Andersen SE1 198/08
20964 Ole Hansen SE1 199/11
Total 795/44
2 Jelling fS
33790 Ove Laursen SE1 199/11
33816 Knud Andersen SE1 199/12
80547 Jens Peter Ladegaard SE1 196/07
35072 Bodil Hansen SE1 196/07
Total 790/37
3 Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 2
96415 Karl K. Rasmussen SE1 196/07
108681 Niels Christian Svendsen SE1 197/05
35378 Preben Sørensen SE1 197/09
20681 Hans O. Hansen SE1 197/09
Total 787/30
4 Honum
20643 Lars-Åge Pedersen SE1 192/08
21256 Einar Højsgård SE2 192/05
34740 Hardy Larsen SE1 200/13
20861 Vagn Åge Jørgensen SE1 199/11
Total 783/37
5 Brande Skytteforening
33339 Erling Hansen SE2 190/04
33295 Jens Nygård SE2 180/01
33292 Jens Ove Skjøth SE1 196/07
33139 Peter Frandsen SE1 200/10
Total 766/22
6 Ullerup Skytteforening
93289 Jens Hyldborg SE1 193/05
97198 Knud Erichsen SE2 186/04
33486 Niels Kr. Møberg SE2 197/09
39755 Peter Thygesen SE1 184/01
Total 760/19

50m Voksen Stilling

1 Honum
19919 Dagmar Bjerre ST2 185/04
21272 Daniel Vase ST2 194/06
20009 Jens Bo Laursen ST2 192/05
34575 Nicolai Beier ST3 190/07
Total 761/22

50m Voksen Åben

1 Jelling fS
88618 Anders kurt Rødsgaard Christensen Å1 200/11
102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Å1 200/13
98282 Kristine Rødsgaard Christensen Å1 200/10
104499 Emil Kjærsgaard Jørgensen Å1 199/10
Total 799/44
2 Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
126980 Anni Damgaard Å1 199/14
107832 Jacob Bendixen Å1 198/10
106905 Martin Larsen Å1 200/14
35001 Jan Ryholl Å1 198/13
Total 795/51
3 Nr. Snede
19905 Jens Sandfeld Søndergaard Å1 198/10
91840 Jimmi Pedersen Å1 199/10
32994 Marc Pedersen Å1 197/05
130996 Susanne Meldgaard Å1 195/05
Total 789/30

Til toppen