| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 50m - Mesterskab BK1

1 134500 Laura Friis Kriegbaum Viborg Skytteforening 199/08 197/12 396/20
2 131017 Malou Brorson Viborg Skytteforening 199/12 195/04 394/16
3 137132 Cecilie Nielsen Sparta Idrætsforening 193/07 197/08 390/15
4 135504 Sander V. Sørensen Viborg Skytteforening 195/07 192/08 387/15
5 138574 Niklas Thorup Jakobsen Viborg Skytteforening 192/06 191/06 383/12

Riffel, 50m - Mesterskab BK2

1 134777 Simon Moustgaard Klit Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/06 196/04 387/10
2 135114 Simon Willumsen Skals Skytteforening 195/05 190/06 385/11
3 136501 Tobias Brorson Falconi Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/09 191/05 384/14

Riffel, 50m - Mesterskab BK3

1 137788 Anne Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/08 192/05 385/13
2 133333 Nicklas Harring Andersen Kjellerup Skytteforening 185/03 187/01 372/04
3 144418 Astrid Troldtoft Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/02 179/03 363/05
4 144521 Lenio Jacobsen Skals Skytteforening 169/02 172/02 341/04

Riffel, 50m - Mesterskab J1

1 126288 Mathias Thomsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 199/14 200/12 399/26
2 128497 Liane Filtenborg Hessler Sparta Idrætsforening 200/12 198/06 398/18
3 122870 Anna Pedersen Skyttekreds Bjerringbro 195/07 198/10 393/17
4 107475 Rikke Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 193/07 195/08 388/15
5 126481 Lau Valsgaard Sørensen Viborg Skytteforening 194/05 194/06 388/11

Riffel, 50m - Mesterskab J2

1 136694 Annabelle Janner Borved Viborg Skytteforening 197/12 200/10 397/22
2 123230 Keven Axel Sørensen Viborg Skytteforening 196/11 199/13 395/24
3 136502 Sebastian Brorson Falconi Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/06 194/06 389/12
4 127790 Vibeke Bækgaard Haderup Skytteforening 196/06 193/04 389/10
5 120749 Lucas Q. Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 190/02 196/08 386/10
6 120929 Tobias Godske Højgaard Viborg Skytteforening 193/07 191/04 384/11

Riffel, 50m - Mesterskab ST1

1 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 198/08 194/08 392/16
2 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening 197/07 194/06 391/13
3 19126 Tage Grubbe Andersen Skals Skytteforening 191/02 183/06 374/08

Riffel, 50m - Mesterskab ST2

1 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening 193/04 185/04 378/08
2 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/05 189/06 377/11

Riffel, 50m - Mesterskab ST3

1 102711 Sofie Møller Frantsen Viborg Skytteforening 196/06 194/07 390/13
2 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/05 192/08 378/13
3 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/07 191/08 377/15
4 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/03 185/06 372/09
5 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening 173/02 182/02 355/04

Riffel, 50m - Mesterskab SE1

1 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 199/10 199/11 398/21
2 34740 Hardy Larsen Honum & Omegns Skytteforening 197/12 197/10 394/22
3 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening 198/14 196/05 394/19
4 49799 Anders Mortensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 196/06 196/05 392/11
5 20964 Ole Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 197/07 195/08 392/15
6 20861 Vagn Åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening 195/06 196/06 391/12
7 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 196/08 195/07 391/15
8 19751 Ejvind Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/07 194/06 391/13

Riffel, 50m - Mesterskab SE2

1 29776 Vagn Andersen Haderup Skytteforening 193/06 190/07 383/13

Riffel, 50m - Mesterskab Å1

1 126904 Steven Vestergaard Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 198/12 199/13 397/25
2 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/09 198/10 395/19
3 80671 Maybritt Sloth Lynggaard Skanderborg-Stilling Skytteforening 190/01 192/06 382/07

Riffel, 50m - Mesterskab Å2

1 115252 Heinrich Sloth Skanderborg-Stilling Skytteforening 199/07 199/06 398/13
2 140005 Simon Bjerregård Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/09 199/07 396/16
3 140003 Charlotte Laustsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/07 194/06 389/13
4 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/03 194/06 386/09
5 142805 Michael Nielsen Skanderborg-Stilling Skytteforening 194/06 190/05 384/11
6 140803 Martin Klit Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/06 187/04 380/10
7 144419 Anna Dorete Vester Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/03 188/06 374/09
8 137600 Hans Christian Larsen Kjellerup Skytteforening 178/01 183/02 361/03

Riffel, 50m - Mesterskab FRI

1 137458 Andreas Melhedegaard Viborg Skytteforening 194/06 195/03 389/09
2 18517 Anna-Grethe Maribo Andersen Randers Skyttekreds 192/06 196/11 388/17
3 138575 Lærke Pluszek Viborg Skytteforening 193/08 195/08 388/16
4 142804 Lone Mette Sloth Nielsen Skanderborg-Stilling Skytteforening 191/01 191/09 382/10
5 122379 Jørgen Kofoed Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 190/03 191/06 381/09
6 124666 Poul Erik Christensen 190/02 188/02 378/04

Riffel, 50m - Klasse BK1

1 131017 Malou Brorson Viborg Skytteforening 199/12
2 134500 Laura Friis Kriegbaum Viborg Skytteforening 199/08
3 135504 Sander V. Sørensen Viborg Skytteforening 195/07
4 137132 Cecilie Nielsen Sparta Idrætsforening 193/07
5 138574 Niklas Thorup Jakobsen Viborg Skytteforening 192/06

Riffel, 50m - Klasse BK2

1 135114 Simon Willumsen Skals Skytteforening 195/05
2 136501 Tobias Brorson Falconi Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/09
3 134777 Simon Moustgaard Klit Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/06

Riffel, 50m - Klasse BK3

1 137788 Anne Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/08
2 133333 Nicklas Harring Andersen Kjellerup Skytteforening 185/03
3 144418 Astrid Troldtoft Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/02
4 144521 Lenio Jacobsen Skals Skytteforening 169/02

Riffel, 50m - Klasse J1

1 128497 Liane Filtenborg Hessler Sparta Idrætsforening 200/12
2 126288 Mathias Thomsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 199/14
3 122870 Anna Pedersen Skyttekreds Bjerringbro 195/07
4 126481 Lau Valsgaard Sørensen Viborg Skytteforening 194/05
5 107475 Rikke Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 193/07

Riffel, 50m - Klasse J2

1 136694 Annabelle Janner Borved Viborg Skytteforening 197/12
2 123230 Keven Axel Sørensen Viborg Skytteforening 196/11
3 127790 Vibeke Bækgaard Haderup Skytteforening 196/06
4 136502 Sebastian Brorson Falconi Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/06
5 120929 Tobias Godske Højgaard Viborg Skytteforening 193/07
6 120749 Lucas Q. Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 190/02

Riffel, 50m - Klasse ST1

1 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 198/08
2 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening 197/07
3 19126 Tage Grubbe Andersen Skals Skytteforening 191/02

Riffel, 50m - Klasse ST2

1 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening 193/04
2 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/05

Riffel, 50m - Klasse ST3

1 102711 Sofie Møller Frantsen Viborg Skytteforening 196/06
2 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/03
3 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/07
4 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/05
5 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening 173/02

Riffel, 50m - Klasse SE1

1 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 199/10
2 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening 198/14
3 34740 Hardy Larsen Honum & Omegns Skytteforening 197/12
4 19751 Ejvind Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/07
4 20964 Ole Hansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 197/07
6 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 196/08
7 49799 Anders Mortensen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 196/06
8 20861 Vagn Åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening 195/06

Riffel, 50m - Klasse SE2

1 29776 Vagn Andersen Haderup Skytteforening 193/06

Riffel, 50m - Klasse Å1

1 126904 Steven Vestergaard Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 198/12
2 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/09
3 80671 Maybritt Sloth Lynggaard Skanderborg-Stilling Skytteforening 190/01

Riffel, 50m - Klasse Å2

1 115252 Heinrich Sloth Skanderborg-Stilling Skytteforening 199/07
2 140005 Simon Bjerregård Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/09
3 140003 Charlotte Laustsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/07
4 142805 Michael Nielsen Skanderborg-Stilling Skytteforening 194/06
5 140803 Martin Klit Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/06
6 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/03
7 144419 Anna Dorete Vester Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/03
8 137600 Hans Christian Larsen Kjellerup Skytteforening 178/01

Riffel, 50m - Klasse FRI

1 137458 Andreas Melhedegaard Viborg Skytteforening 194/06
2 138575 Lærke Pluszek Viborg Skytteforening 193/08
3 18517 Anna-Grethe Maribo Andersen Randers Skyttekreds 192/06
4 142804 Lone Mette Sloth Nielsen Skanderborg-Stilling Skytteforening 191/01
5 122379 Jørgen Kofoed Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 190/03
6 124666 Poul Erik Christensen 190/02
7 129312 Per Weiergang Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/01

Til toppen