U12 drenge - 5. kl. 8m - efter ombrydning | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2021
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 79404346
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U12 drenge - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/8AACEB64-001 18 deltagende hold i efteråret 2021 . efter ombrydning Der spilles i puljer á 3-4 hold i ugerne 38-40, hvor holdene spiller 2-3 kampe. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=113783

Komplet kampprogram


U12 drenge - 5. kl. 8m - efter ombrydning

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Onsdag 22-09-21 18:00 Gødvad GIF 1 - Sejs-Svejbæk IF 3 - 2
Onsdag 22-09-21 18:00 Ry Fodbold - Silkeborg KFUM (U11) 4 - 0
Onsdag 22-09-21 18:00 Silkeborg KFUM, disp - Resenbro UIF, disp 5 - 2
Onsdag 22-09-21 18:00 Lemming IF, disp - EIF/NSG, disp 5 - 1
Onsdag 22-09-21 18:00 Mariehøj KS 3 - Thorning IF 5 - 3
Onsdag 22-09-21 18:00 Sorring-Voel - ØBG Silkeborg 3
Onsdag 22-09-21 18:00 Gjessø UF (mix) - Gødvad GIF 2 2 - 6
Onsdag 22-09-21 18:00 Gjern IF, disp - Funder GF, disp 2 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Onsdag 29-09-21 18:00 Funder GF, disp - Gjessø UF (mix) 3 - 0
Onsdag 29-09-21 18:00 Thorning IF - Sorring-Voel 2 - 5
Onsdag 29-09-21 18:00 ØBG Silkeborg 3 - Mariehøj KS 3 1 - 1
Onsdag 29-09-21 18:00 EIF/NSG, disp - Bryrup IF, disp - fodbold 2 - 4
Onsdag 29-09-21 18:00 Resenbro UIF, disp - ØBG Silkeborg 2 3 - 4
Onsdag 29-09-21 18:00 Sejs-Svejbæk IF - Ry Fodbold 9 - 0
Onsdag 29-09-21 18:00 Silkeborg KFUM (U11) - Gødvad GIF 1 0 - 3
Onsdag 06-10-21 18:00 ØBG Silkeborg 2 - Silkeborg KFUM, disp
Onsdag 06-10-21 18:00 Bryrup IF, disp - Lemming IF, disp 2 - 0
Onsdag 06-10-21 18:00 Sorring-Voel - Mariehøj KS 3 5 - 0
Onsdag 06-10-21 18:00 Thorning IF - ØBG Silkeborg 3
Onsdag 06-10-21 18:00 Gjern IF, disp - Gjessø UF (mix)
Onsdag 06-10-21 18:00 Gødvad GIF 2 - Funder GF, disp 2 - 1
Onsdag 06-10-21 18:00 Sejs-Svejbæk IF - Silkeborg KFUM (U11) 3 - 1
Mandag 11-10-21 17:30 Gødvad GIF 2 - Gjern IF, disp
Onsdag 13-10-21 18:00 Ry Fodbold - Gødvad GIF 1 3 - 6

Til toppen