| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 50m - Mesterskab BK1

1 134500 Laura Friis Kriegbaum Viborg Skytteforening 198/10 200/12 398/22
2 136270 Andrii Krop Viborg Skytteforening 199/10 198/09 397/19
3 121234 Oliver Falkenberg Petersen Viborg Skytteforening 198/09 198/07 396/16
4 127793 Christoffer Christensen Esbjerg Skyttekreds 195/12 198/05 393/17
5 135504 Sander V. Sørensen Viborg Skytteforening 198/06 195/09 393/15
6 135836 Tobias Davidsen Viborg Skytteforening 194/07 194/04 388/11

Riffel, 50m - Mesterskab BK2

1 127236 Kristian A. Larsen Trehøje Skytteforening 196/08 198/07 394/15
2 141298 Jeppe Christensen Esbjerg Skyttekreds 192/03 194/11 386/14
3 123656 Valdemar Langkilde Viborg Skytteforening 188/05 194/09 382/14
4 134777 Simon Moustgaard Klit Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/05 183/02 375/07

Riffel, 50m - Mesterskab BK3

1 141164 Max Svolgart Esbjerg Skyttekreds 197/05 196/11 393/16
2 143661 Silje Bitsch Thørrenblad Viborg Skytteforening 193/04 196/05 389/09
3 140981 Mathias Odgaard Kristensen Viborg Skytteforening 192/07 191/06 383/13
4 135086 Signe Rasmussen Silkeborg Skyttekreds 189/01 193/06 382/07

Riffel, 50m - Mesterskab J1

1 123669 Maja Pedersen Skytteklubben DSB/ASF 197/11 200/15 397/26
2 122870 Anna Pedersen Skyttekreds Bjerringbro 199/11 197/09 396/20
3 107475 Rikke Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 191/08 191/05 382/13
4 126481 Lau valsgaard Sørensen Viborg Skytteforening 193/07 189/07 382/14

Riffel, 50m - Mesterskab J2

1 136694 Annabelle Janner Borved Viborg Skytteforening 199/10 200/11 399/21
2 132396 Mikkeline Vibe Christensen Esbjerg Skyttekreds 197/10 199/07 396/17
3 123230 Keven Axel Sørensen Viborg Skytteforening 199/11 197/11 396/22
4 135834 Josefine Søby Johnsen Viborg Skytteforening 197/06 198/09 395/15
5 126974 Emily Ulberg Poulsen Viborg Skytteforening 199/09 196/08 395/17
6 117830 Casper Johansen Skive skytteforening 189/01 187/05 376/06

Riffel, 50m - Mesterskab ST1

1 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening 195/09 199/14 394/23
2 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 197/10 196/08 393/18
3 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 196/07 194/07 390/14
4 113123 Emilie Louise Rasmussen Viborg Skytteforening 190/02 197/05 387/07

Riffel, 50m - Mesterskab ST2

1 19352 Henrik Strand Viborg Skytteforening 196/07 197/08 393/15
2 81045 Thomas Holm Pedersen Viborg Skytteforening 191/03 192/08 383/11
3 96841 Tim Mikkelsen Kolding-Bramdrup Skytteforening 187/07 192/08 379/15
4 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening 187/08 190/05 377/13
5 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/04 190/09 374/13

Riffel, 50m - Mesterskab ST3

1 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 194/06 195/05 389/11
2 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/04 189/07 381/11
3 43374 Allan Clausen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 191/04 188/07 379/11
4 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/03 192/07 376/10
5 79881 Jesper K. R. Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 172/03 173/04 345/07

Riffel, 50m - Mesterskab SE1

1 34740 Hardy Larsen Honum & Omegns Skytteforening 200/06 199/15 399/21
2 19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening 199/11 199/13 398/24
3 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 197/08 199/10 396/18
4 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening 195/08 199/08 394/16
5 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening 196/08 198/12 394/20
6 20861 Vagn Åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening 196/04 198/08 394/12
7 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening 196/07 197/08 393/15
8 19750 Elsebeth Kjeldsen Viborg Skytteforening 196/08 196/08 392/16
9 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 193/05 198/07 391/12
10 25177 John Lund Christensen Skanderborg-Stilling Skytteforening 194/07 193/08 387/15
11 81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening 191/03 193/03 384/06

Riffel, 50m - Mesterskab Å1

1 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Jelling fS 200/13 200/12 400/25
2 107347 Peter Kurth Jensen Ullerup Skytteforening 199/11 199/13 398/24
3 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 199/14 199/10 398/24
4 120785 John Bo Lyng Randers Skyttekreds 199/06 199/11 398/17
5 19544 Rasmus Holm Pedersen Viborg Skytteforening 196/10 200/11 396/21
6 127795 Oliver H. Brix Esbjerg Skyttekreds 197/12 199/06 396/18
7 98925 Maria Mortensen Stadil-Vedersø Skytteforening 198/06 198/09 396/15
8 126980 Anni Damgaard Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 197/12 198/10 395/22
9 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/09 197/12 395/21
10 117829 Camilla Harder Skive skytteforening 199/10 196/06 395/16
11 106905 Martin Larsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 196/07 198/10 394/17
12 22122 Dorte Østerby Jakobsen Viborg Skytteforening 196/10 197/10 393/20
13 126904 Steven Vestergaard Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 197/07 196/09 393/16
14 128269 Torben Larsen Trehøje Skytteforening 197/10 196/05 393/15
15 80671 Maybritt Sloth Lynggaard Skanderborg-Stilling Skytteforening 192/03 184/03 376/06

Riffel, 50m - Mesterskab Å2

1 115252 Heinrich sloth Skanderborg-Stilling Skytteforening 196/03 198/11 394/14
2 140005 Simon Bjerregård Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/07 196/06 393/13
3 36092 Henrik Bjerg Stadil-Vedersø Skytteforening 193/07 195/07 388/14
4 142805 Michael Nielsen Skanderborg-Stilling Skytteforening 190/07 193/02 383/09
5 140803 Martin Klit Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/02 189/04 380/06
6 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/02 192/06 379/08

Riffel, 50m - Mesterskab FRI

1 18517 Anna-Grethe Maribo Andersen Randers Skyttekreds 198/09 198/05 396/14
2 137458 Andreas Melhedegaard Viborg Skytteforening 195/06 195/05 390/11
3 124666 Poul Erik Christensen Møldrup Skytteforening 187/04 194/03 381/07
4 138575 Lærke Pluszek Viborg Skytteforening 188/03 193/04 381/07
5 142804 Lone Mette Sloth Nielsen Skanderborg-Stilling Skytteforening 192/03 188/07 380/10

Riffel, 50m - Klasse BK1

1 136270 Andrii Krop Viborg Skytteforening 199/10
2 134500 Laura Friis Kriegbaum Viborg Skytteforening 198/10
3 121234 Oliver Falkenberg Petersen Viborg Skytteforening 198/09
4 135504 Sander V. Sørensen Viborg Skytteforening 198/06
5 127793 Christoffer Christensen Esbjerg Skyttekreds 195/12
6 135836 Tobias Davidsen Viborg Skytteforening 194/07

Riffel, 50m - Klasse BK2

1 127236 Kristian A. Larsen Trehøje Skytteforening 196/08
2 134777 Simon Moustgaard Klit Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/05
3 141298 Jeppe Christensen Esbjerg Skyttekreds 192/03
4 123656 Valdemar Langkilde Viborg Skytteforening 188/05

Riffel, 50m - Klasse BK3

1 141164 Max Svolgart Esbjerg Skyttekreds 197/05
2 143661 Silje Bitsch Thørrenblad Viborg Skytteforening 193/04
3 140981 Mathias Odgaard Kristensen Viborg Skytteforening 192/07
4 135086 Signe Rasmussen Silkeborg Skyttekreds 189/01

Riffel, 50m - Klasse J1

1 122870 Anna Pedersen Skyttekreds Bjerringbro 199/11
2 123669 Maja Pedersen Skytteklubben DSB/ASF 197/11
3 126481 Lau valsgaard Sørensen Viborg Skytteforening 193/07
4 107475 Rikke Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 191/08

Riffel, 50m - Klasse J2

1 123230 Keven Axel Sørensen Viborg Skytteforening 199/11
2 136694 Annabelle Janner Borved Viborg Skytteforening 199/10
3 126974 Emily Ulberg Poulsen Viborg Skytteforening 199/09
4 132396 Mikkeline Vibe Christensen Esbjerg Skyttekreds 197/10
5 135834 Josefine Søby Johnsen Viborg Skytteforening 197/06
6 117830 Casper Johansen Skive skytteforening 189/01

Riffel, 50m - Klasse ST1

1 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 197/10
2 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 196/07
3 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening 195/09
4 113123 Emilie Louise Rasmussen Viborg Skytteforening 190/02

Riffel, 50m - Klasse ST2

1 19352 Henrik Strand Viborg Skytteforening 196/07
2 81045 Thomas Holm Pedersen Viborg Skytteforening 191/03
3 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening 187/08
4 96841 Tim Mikkelsen Kolding-Bramdrup Skytteforening 187/07
5 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/04

Riffel, 50m - Klasse ST3

1 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 194/06
2 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/04
3 43374 Allan Clausen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 191/04
4 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/03
5 79881 Jesper K. R. Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 172/03

Riffel, 50m - Klasse SE1

1 34740 Hardy Larsen Honum & Omegns Skytteforening 200/06
2 19571 Ole Nielsen Viborg Skytteforening 199/11
3 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 197/08
4 19750 Elsebeth Kjeldsen Viborg Skytteforening 196/08
4 19477 Carsten Bjørn Viborg Skytteforening 196/08
6 23116 Jens Roland Jensen Midtdjurs skytteforening 196/07
7 20861 Vagn Åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening 196/04
8 25302 Knud Møller Samsø Skytteforening 195/08
9 25177 John Lund Christensen Skanderborg-Stilling Skytteforening 194/07
10 31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 193/05
11 81756 Allan H. Laursen Viborg Skytteforening 191/03

Riffel, 50m - Klasse Å1

1 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Jelling fS 200/13
2 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS 199/14
3 107347 Peter Kurth Jensen Ullerup Skytteforening 199/11
4 117829 Camilla Harder Skive skytteforening 199/10
5 120785 John Bo Lyng Randers Skyttekreds 199/06
6 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/09
7 98925 Maria Mortensen Stadil-Vedersø Skytteforening 198/06
8 126980 Anni Damgaard Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 197/12
8 127795 Oliver H. Brix Esbjerg Skyttekreds 197/12
10 128269 Torben Larsen Trehøje Skytteforening 197/10
11 126904 Steven Vestergaard Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 197/07
12 22122 Dorte Østerby Jakobsen Viborg Skytteforening 196/10
12 19544 Rasmus Holm Pedersen Viborg Skytteforening 196/10
14 106905 Martin Larsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 196/07
15 80671 Maybritt Sloth Lynggaard Skanderborg-Stilling Skytteforening 192/03

Riffel, 50m - Klasse Å2

1 140005 Simon Bjerregård Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/07
2 115252 Heinrich sloth Skanderborg-Stilling Skytteforening 196/03
3 36092 Henrik Bjerg Stadil-Vedersø Skytteforening 193/07
4 140803 Martin Klit Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/02
5 142805 Michael Nielsen Skanderborg-Stilling Skytteforening 190/07
6 122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/02

Riffel, 50m - Klasse FRI

1 18517 Anna-Grethe Maribo Andersen Randers Skyttekreds 198/09
2 137458 Andreas Melhedegaard Viborg Skytteforening 195/06
3 12241 Lisbeth Nielsen Møldrup Skytteforening 192/07
4 142804 Lone Mette Sloth Nielsen Skanderborg-Stilling Skytteforening 192/03
5 12206 Vita Brun Nielsen Møldrup Skytteforening 190/05
6 138575 Lærke Pluszek Viborg Skytteforening 188/03
7 124666 Poul Erik Christensen Møldrup Skytteforening 187/04
8 12277 Bent Nielsen Møldrup Skytteforening 183/02

Til toppen