Sønderjydsk Mesterskab 50m 2021 (Riffel, 50m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
141332 Laura Bertelsen Gråsten Skytteforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
141332 Laura Bertelsen Gråsten Skytteforening BK1 198.000 198.000 Mesterskab
141332 Laura Bertelsen Gråsten Skytteforening BK1 102.400 102.400 Finale
134023 Julie Østergaard Gråsten Skytteforening BK3 188.000 188.000 Hovedskydning
134023 Julie Østergaard Gråsten Skytteforening BK3 185.000 185.000 Mesterskab
113035 Bent Norlander Gråsten Skytteforening SE1 195.000 195.000 Hovedskydning
113035 Bent Norlander Gråsten Skytteforening SE1 196.000 196.000 Mesterskab
43565 Iver Clausen Gråsten Skytteforening SE1 190.000 190.000 Hovedskydning
43565 Iver Clausen Gråsten Skytteforening SE1 190.000 190.000 Mesterskab
128844 Gert Jessen Sønderborg Skyttekreds SE2 181.000 181.000 Hovedskydning
128844 Gert Jessen Sønderborg Skyttekreds SE2 175.000 175.000 Mesterskab
124444 Hans Otto Matthiesen Sønderborg Skyttekreds FRI 195.000 195.000 Hovedskydning
124444 Hans Otto Matthiesen Sønderborg Skyttekreds FRI 193.000 193.000 Mesterskab
139730 Tommy Tranberg Andersen Sønderborg Skyttekreds FRI 191.000 191.000 Hovedskydning
139730 Tommy Tranberg Andersen Sønderborg Skyttekreds FRI 191.000 191.000 Mesterskab
139729 Dorthe Tranberg Andersen Sønderborg Skyttekreds FRI 183.000 183.000 Hovedskydning
139729 Dorthe Tranberg Andersen Sønderborg Skyttekreds FRI 181.000 181.000 Mesterskab
124451 Mona Kari Rønnow Sønderborg Skyttekreds FRI 194.000 194.000 Hovedskydning
124451 Mona Kari Rønnow Sønderborg Skyttekreds FRI 190.000 190.000 Mesterskab
124455 Svend Vincent Rønnow Sønderborg Skyttekreds FRI 192.000 192.000 Hovedskydning
124455 Svend Vincent Rønnow Sønderborg Skyttekreds FRI 188.000 188.000 Mesterskab
124441 Birgit Benthin Bladt Sønderborg Skyttekreds FRI 184.000 184.000 Hovedskydning
124441 Birgit Benthin Bladt Sønderborg Skyttekreds FRI 195.000 195.000 Mesterskab
124834 Britta Strunck Sønderborg Skyttekreds FRI 185.000 185.000 Hovedskydning
124834 Britta Strunck Sønderborg Skyttekreds FRI 182.000 182.000 Mesterskab
124452 Paul Erik Kurzweg Sønderborg Skyttekreds FRI 180.000 180.000 Hovedskydning
124452 Paul Erik Kurzweg Sønderborg Skyttekreds FRI 188.000 188.000 Mesterskab
42922 Kaj Christensen Sønderborg Skyttekreds SE1 192.000 192.000 Hovedskydning
42922 Kaj Christensen Sønderborg Skyttekreds SE1 190.000 190.000 Mesterskab
129973 Jimmy Illner Sønderborg Skyttekreds Å1 196.000 196.000 Hovedskydning
129973 Jimmy Illner Sønderborg Skyttekreds Å1 196.000 196.000 Mesterskab
42970 Henrik Autzen Sønderborg Skyttekreds Å2 182.000 182.000 Hovedskydning
42970 Henrik Autzen Sønderborg Skyttekreds Å2 181.000 181.000 Mesterskab
42992 Gunnar Holm Rasmussen Sønderborg Skyttekreds SE2 193.000 193.000 Hovedskydning
42992 Gunnar Holm Rasmussen Sønderborg Skyttekreds SE2 188.000 188.000 Mesterskab
142872 Emma Olsen Nordals Skyttekreds BK2 188.000 188.000 Hovedskydning
142872 Emma Olsen Nordals Skyttekreds BK2 188.000 188.000 Mesterskab
42620 Leo Pedersen Nordals Skyttekreds SE1 193.000 193.000 Hovedskydning
42620 Leo Pedersen Nordals Skyttekreds SE1 197.000 197.000 Mesterskab
42611 Marie Sørensen Nordals Skyttekreds SE2 189.000 189.000 Hovedskydning
42611 Marie Sørensen Nordals Skyttekreds SE2 192.000 192.000 Mesterskab
42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening ST1 188.000 188.000 Hovedskydning
42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening ST1 192.000 192.000 Mesterskab
42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening ST1 97.300 97.300 Finale
111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening ST3 172.000 172.000 Hovedskydning
111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening ST3 183.000 183.000 Mesterskab
111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening ST3 88.100 88.100 Finale
139823 Mille Flindt Vojens Skytteforening Å2 190.000 190.000 Hovedskydning
139823 Mille Flindt Vojens Skytteforening Å2 194.000 194.000 Mesterskab
117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening SE1 194.000 194.000 Hovedskydning
117669 Inga Antzack Vojens Skytteforening SE1 191.000 191.000 Mesterskab
112943 Thomas Chr. Hansen Antzack Vojens Skytteforening SE1 190.000 190.000 Hovedskydning
112943 Thomas Chr. Hansen Antzack Vojens Skytteforening SE1 196.000 196.000 Mesterskab
44389 William Kjær Vojens Skytteforening SE1 198.000 198.000 Hovedskydning
44389 William Kjær Vojens Skytteforening SE1 197.000 197.000 Mesterskab
109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening SE1 195.000 195.000 Hovedskydning
109680 Karl Jon Hansen Vojens Skytteforening SE1 196.000 196.000 Mesterskab
101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening SE1 191.000 191.000 Hovedskydning
101767 Egon Johansen Vojens Skytteforening SE1 194.000 194.000 Mesterskab
140385 Line Skovgaard Sparta Idrætsforening BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
140385 Line Skovgaard Sparta Idrætsforening BK2 190.000 190.000 Mesterskab
124344 Malte Lautrup Sparta Idrætsforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
124344 Malte Lautrup Sparta Idrætsforening BK1 199.000 199.000 Mesterskab
124344 Malte Lautrup Sparta Idrætsforening BK1 104.900 104.900 Finale
128497 Liane Filtenborg Hessler Sparta Idrætsforening J1 198.000 198.000 Hovedskydning
128497 Liane Filtenborg Hessler Sparta Idrætsforening J1 198.000 198.000 Mesterskab
128497 Liane Filtenborg Hessler Sparta Idrætsforening J1 104.100 104.100 Finale
39630 Henrik Bentsen Sparta Idrætsforening SE1 194.000 194.000 Hovedskydning
39630 Henrik Bentsen Sparta Idrætsforening SE1 195.000 195.000 Mesterskab
144833 Johanne Rantzau Paust Vojens Skytteforening BK3 188.000 188.000 Hovedskydning
144833 Johanne Rantzau Paust Vojens Skytteforening BK3 192.000 192.000 Mesterskab
127598 Lukas Karstens Vojens Skytteforening BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
127598 Lukas Karstens Vojens Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab
127598 Lukas Karstens Vojens Skytteforening BK1 106.200 106.200 Finale
144552 Daniel Rasmussen Vojens Skytteforening BK2 188.000 188.000 Hovedskydning
144552 Daniel Rasmussen Vojens Skytteforening BK2 198.000 198.000 Mesterskab
140532 Thorbjørn H. Dittfeld Vojens Skytteforening BK1 193.000 193.000 Hovedskydning
140532 Thorbjørn H. Dittfeld Vojens Skytteforening BK1 195.000 195.000 Mesterskab
140954 Villads Vingborg Vojens Skytteforening BK3 187.000 187.000 Hovedskydning
140954 Villads Vingborg Vojens Skytteforening BK3 185.000 185.000 Mesterskab
142342 Maja Botma Kooijman Vojens Skytteforening BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
142342 Maja Botma Kooijman Vojens Skytteforening BK2 193.000 193.000 Mesterskab
132238 Kristine Westphal Vojens Skytteforening J2 194.000 194.000 Hovedskydning
132238 Kristine Westphal Vojens Skytteforening J2 199.000 199.000 Mesterskab
132238 Kristine Westphal Vojens Skytteforening J2 101.300 101.300 Finale
130246 Mathias Kooijman Vojens Skytteforening J1 195.000 195.000 Hovedskydning
130246 Mathias Kooijman Vojens Skytteforening J1 198.000 198.000 Mesterskab
130246 Mathias Kooijman Vojens Skytteforening J1 102.800 102.800 Finale
131492 Karoline Skade Vojens Skytteforening J2 194.000 194.000 Hovedskydning
131492 Karoline Skade Vojens Skytteforening J2 198.000 198.000 Mesterskab
131492 Karoline Skade Vojens Skytteforening J2 104.700 104.700 Finale
123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening J2 196.000 196.000 Hovedskydning
123604 Line Thomsen Vojens Skytteforening J2 194.000 194.000 Mesterskab
144816 Magnus Petersen Winther Skytteforeningen Sydvest BK3 190.000 190.000 Hovedskydning
144816 Magnus Petersen Winther Skytteforeningen Sydvest BK3 190.000 190.000 Mesterskab
142486 Christian Stølting Dankert Sønderborg Skyttekreds BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
142486 Christian Stølting Dankert Sønderborg Skyttekreds BK2 195.000 195.000 Mesterskab
138400 Nevin Shalom Kannaiyan Rajkumar Sønderborg Skyttekreds BK2 189.000 189.000 Hovedskydning
138400 Nevin Shalom Kannaiyan Rajkumar Sønderborg Skyttekreds BK2 186.000 186.000 Mesterskab
144026 Julie Detlefsen Sønderborg Skyttekreds BK3 187.000 187.000 Hovedskydning
144026 Julie Detlefsen Sønderborg Skyttekreds BK3 186.000 186.000 Mesterskab
144862 Regitze Winther Sønderborg Skyttekreds J2 168.000 168.000 Hovedskydning
144862 Regitze Winther Sønderborg Skyttekreds J2 164.000 164.000 Mesterskab
139723 Camilla Catrine Kock Sønderborg Skyttekreds BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
139723 Camilla Catrine Kock Sønderborg Skyttekreds BK2 195.000 195.000 Mesterskab
142936 Helene Marie Torp Hansen Sønderborg Skyttekreds BK2 191.000 191.000 Hovedskydning
142936 Helene Marie Torp Hansen Sønderborg Skyttekreds BK2 195.000 195.000 Mesterskab
142484 Yashwanth Jagadeesh Kumar Sønderborg Skyttekreds BK2 196.000 196.000 Hovedskydning
142484 Yashwanth Jagadeesh Kumar Sønderborg Skyttekreds BK2 195.000 195.000 Mesterskab
137238 Lucas Clausen Sønderborg Skyttekreds BK2 193.000 193.000 Hovedskydning
137238 Lucas Clausen Sønderborg Skyttekreds BK2 195.000 195.000 Mesterskab
141326 Line von Riegen Sønderborg Skyttekreds BK1 196.000 196.000 Hovedskydning
141326 Line von Riegen Sønderborg Skyttekreds BK1 198.000 198.000 Mesterskab
137597 Line Nørskov Jensen Sønderborg Skyttekreds BK1 199.000 199.000 Hovedskydning
137597 Line Nørskov Jensen Sønderborg Skyttekreds BK1 198.000 198.000 Mesterskab
137597 Line Nørskov Jensen Sønderborg Skyttekreds BK1 102.400 102.400 Finale
111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds J1 198.000 198.000 Hovedskydning
111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds J1 198.000 198.000 Mesterskab
111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds J1 102.900 102.900 Finale
118679 Andreas Lass Sønderborg Skyttekreds J2 194.000 194.000 Hovedskydning
118679 Andreas Lass Sønderborg Skyttekreds J2 197.000 197.000 Mesterskab
121606 Jamie Illner Sønderborg Skyttekreds J2 199.000 199.000 Hovedskydning
121606 Jamie Illner Sønderborg Skyttekreds J2 197.000 197.000 Mesterskab
121606 Jamie Illner Sønderborg Skyttekreds J2 101.900 101.900 Finale
135897 Nikolaj Lavad Clausen Sønderborg Skyttekreds J2 196.000 196.000 Hovedskydning
135897 Nikolaj Lavad Clausen Sønderborg Skyttekreds J2 195.000 195.000 Mesterskab
138610 Mads Marius Weihle Ohlsen Sønderborg Skyttekreds J2 194.000 194.000 Hovedskydning
138610 Mads Marius Weihle Ohlsen Sønderborg Skyttekreds J2 192.000 192.000 Mesterskab
126109 William Hansen Sønderborg Skyttekreds J2 192.000 192.000 Hovedskydning
126109 William Hansen Sønderborg Skyttekreds J2 189.000 189.000 Mesterskab
122366 Simon Frisk Lund Sønderborg Skyttekreds BK1 200.000 200.000 Hovedskydning
122366 Simon Frisk Lund Sønderborg Skyttekreds BK1 198.000 198.000 Mesterskab
122366 Simon Frisk Lund Sønderborg Skyttekreds BK1 103.000 103.000 Finale
129974 Andreas Frisk Lund Sønderborg Skyttekreds BK3 194.000 194.000 Hovedskydning
129974 Andreas Frisk Lund Sønderborg Skyttekreds BK3 191.000 191.000 Mesterskab
24595 Anita Grove Koppeheel Grænseegnens Skytteforening Å1 199.000 199.000 Hovedskydning
24595 Anita Grove Koppeheel Grænseegnens Skytteforening Å1 196.000 196.000 Mesterskab
43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening ST2 183.000 183.000 Hovedskydning
43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening ST2 188.000 188.000 Mesterskab
43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening ST2 90.100 90.100 Finale
144872 Jakob Främbs Grænseegnens Skytteforening BK3 155.000 155.000 Hovedskydning
132695 Daniela Plath Grænseegnens Skytteforening BK1 198.000 198.000 Hovedskydning
132695 Daniela Plath Grænseegnens Skytteforening BK1 200.000 200.000 Mesterskab
132695 Daniela Plath Grænseegnens Skytteforening BK1 101.000 101.000 Finale
144028 Mikkel Frostholm Thomsen Sønderborg Skyttekreds BK3 142.000 142.000 Hovedskydning
144028 Mikkel Frostholm Thomsen Sønderborg Skyttekreds BK3 116.000 116.000 Mesterskab
142979 Marcus Frostholm Thomsen Sønderborg Skyttekreds BK3 194.000 194.000 Hovedskydning
142979 Marcus Frostholm Thomsen Sønderborg Skyttekreds BK3 194.000 194.000 Mesterskab
134939 Peter Kiel Sundeved Skytteforening ST3 166.000 166.000 Hovedskydning
134939 Peter Kiel Sundeved Skytteforening ST3 176.000 176.000 Mesterskab
134939 Peter Kiel Sundeved Skytteforening ST3 90.900 90.900 Finale
42951 Jens ernst Christiansen Sundeved Skytteforening ST2 187.000 187.000 Hovedskydning
42951 Jens ernst Christiansen Sundeved Skytteforening ST2 180.000 180.000 Mesterskab
42951 Jens ernst Christiansen Sundeved Skytteforening ST2 92.500 92.500 Finale
121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening SE1 199.000 199.000 Hovedskydning
121229 Leif Kristensen Grænseegnens Skytteforening SE1 198.000 198.000 Mesterskab
135773 Rhea-Sophia Raarup Grænseegnens Skytteforening Å2 192.000 192.000 Hovedskydning
135773 Rhea-Sophia Raarup Grænseegnens Skytteforening Å2 192.000 192.000 Mesterskab
139400 Toke Jensen Grænseegnens Skytteforening BK3 192.000 192.000 Hovedskydning
139400 Toke Jensen Grænseegnens Skytteforening BK3 196.000 196.000 Mesterskab

Til toppen