| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 50m - 50 m junior finale (F)

1 126856 Andreas Zeeberg Helsinge S&i - Skytteafd. 105,300
Finale: 51,9 | 10,8 | 10,6 | 10,7 | 10,4 | 10,9
2 100110 Maria Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 105,200
Finale: 53,0 | 10,7 | 10,5 | 10,2 | 10,3 | 10,5
3 123230 Keven Axel Sørensen Viborg Skytteforening 104,900
Finale: 53,0 | 10,1 | 10,2 | 10,3 | 10,7 | 10,6
4 122870 Anna Pedersen Skyttekreds Bjerringbro 104,600
Finale: 52,4 | 10,6 | 10,3 | 10,5 | 10,2 | 10,6
5 125478 Alexander Holmstrøm Aalund Særslev Skytteforening 104,500
Finale: 52,4 | 10,3 | 10,1 | 10,4 | 10,5 | 10,8
6 126288 Mathias Thomsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 104,400
Finale: 52,5 | 10,4 | 10,1 | 10,4 | 10,5 | 10,5
7 130503 Pauline Alling Andreassen Dauglykke Skytteforening 103,900
Finale: 52,7 | 10,4 | 10,2 | 10,4 | 10,1 | 10,1
8 136694 Annabelle Janner Borved Viborg Skytteforening 103,500
Finale: 52,2 | 10,6 | 10,2 | 10,0 | 10,2 | 10,3
9 128497 Liane Filtenborg Hessler Sparta Idrætsforening 102,500
Finale: 52,7 | 10,6 | 10,1 | 9,9 | 9,7 | 9,5

Riffel, 50m - Præmievåben 50 m, Stilling finale (F)

1 117765 Peter A. Sørensen Aalborg Skyttekreds 102,700
Finale: 52,5 | 9,4 | 10,3 | 10,4 | 10,2 | 9,9
2 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 101,800
Finale: 51,0 | 10,6 | 9,0 | 10,0 | 10,4 | 10,8 | *10,0 | *9,6 | *10,3
3 93472 Anne Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds 101,800
Finale: 51,6 | 9,1 | 9,5 | 10,8 | 10,6 | 10,2 | *9,5 | *10,2 | *9,2
4 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 101,300
Finale: 50,7 | 10,0 | 10,4 | 9,7 | 10,6 | 9,9
5 81811 Betina Petersen Stege Ndr. Skytteforening 101,200
Finale: 50,4 | 10,3 | 10,7 | 9,4 | 10,2 | 10,2
6 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening 100,800
Finale: 51,2 | 8,7 | 10,7 | 10,5 | 10,0 | 9,7
7 98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne 97,300
Finale: 49,9 | 8,5 | 8,7 | 10,5 | 9,8 | 9,9
7 102711 Sofie Møller Frantsen Viborg Skytteforening 97,300
Finale: 49,4 | 10,1 | 10,3 | 9,6 | 9,2 | 8,7
9 105786 Jonas Ø. Pedersen Aalborg Skyttekreds 92,500
Finale: 49,8 | 10,0 | 10,0 | 8,3 | 6,9 | 7,5

Riffel, 50m - Præmievåben 50 m, Liggende finale (F)

1 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Jelling fS 105,100
Finale: 52,6 | 10,4 | 10,3 | 10,5 | 10,6 | 10,7 | *10,5 | *10,6 | *10,6
2 122163 Maria Patricia Andersen Nykøbing F. Skytteforening 105,100
Finale: 52,2 | 10,4 | 10,7 | 10,4 | 10,8 | 10,6 | *9,3 | *9,6 | *10,7
3 84289 Nicolaj Bjørn Andersen Ballerup Skytteforening 105,000
Finale: 52,4 | 10,8 | 10,8 | 10,3 | 10,1 | 10,6
4 91753 Peter Foght Christiansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 104,900
Finale: 53,1 | 10,4 | 9,9 | 10,6 | 10,5 | 10,4
5 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 104,800
Finale: 52,6 | 10,1 | 10,8 | 10,3 | 10,5 | 10,5
6 107612 Mathias Nørgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 103,800
Finale: 52,2 | 10,4 | 10,4 | 10,6 | 10,3 | 9,9
7 88618 Anders kurt Rødsgaard Christensen Jelling fS 103,200
Finale: 51,2 | 10,1 | 10,3 | 10,5 | 10,5 | 10,6
8 104261 Bjørn Voigt Randers Skyttekreds 103,100
Finale: 51,7 | 10,9 | 9,4 | 10,5 | 10,3 | 10,3
9 90557 Cecilie Petersen Korsør Skytteforening 101,800
Finale: 51,4 | 10,1 | 9,4 | 10,3 | 10,2 | 10,4

Riffel, 50m - Mesterskab J1

1 123230 Keven Axel Sørensen Viborg Skytteforening 200/14 200/16 400/30
2 128497 Liane Filtenborg Hessler Sparta Idrætsforening 200/11 200/16 400/27
3 126288 Mathias Thomsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 200/11 200/15 400/26
4 136694 Annabelle Janner Borved Viborg Skytteforening 199/09 200/12 399/21
5 127460 Emma Falck Lauridsen Bramming Skytteforening 200/11 199/12 399/23
6 126856 Andreas Zeeberg Helsinge S&i - Skytteafd. 199/13 199/15 398/28
7 100110 Maria Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 200/13 198/12 398/25
8 115636 Johanne petra Skaarup Ditlevsen Tommerup Skytteforening 199/13 198/10 397/23
9 138054 Sylvester Svendsen Greve Skytteforening 199/13 197/08 396/21
10 122870 Anna Pedersen Skyttekreds Bjerringbro 197/07 198/07 395/14

Riffel, 50m - Mesterskab J2

1 135490 Gabrielle Jensen Ringsted Skytteforening 200/12 199/10 399/22
2 125478 Alexander Holmstrøm Aalund Særslev Skytteforening 198/09 200/17 398/26
3 130503 Pauline Alling Andreassen Dauglykke Skytteforening 199/14 199/13 398/27
4 143713 Julia May Skovgaard Asboe Esbjerg Skyttekreds 198/11 197/10 395/21
5 125142 Mads Knudsen Friis Helle Skytteforening 199/07 193/08 392/15
6 132396 Mikkeline Vibe Christensen Esbjerg Skyttekreds 198/14 190/14 388/28

Riffel, 50m - Mesterskab ST1

1 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 197/08 197/13 394/21
2 117765 Peter A. Sørensen Aalborg Skyttekreds 197/08 196/08 393/16
3 81811 Betina Petersen Stege Ndr. Skytteforening 196/11 195/08 391/19
4 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 197/12 194/09 391/21
5 93472 Anne Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds 190/04 196/08 386/12
6 98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne 193/05 191/06 384/11
7 105786 Jonas Ø. Pedersen Aalborg Skyttekreds 190/09 193/07 383/16
8 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds 192/09 190/08 382/17

Riffel, 50m - Mesterskab ST2

1 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening 194/12 196/08 390/20
2 102711 Sofie Møller Frantsen Viborg Skytteforening 192/08 194/10 386/18
3 99842 Nikolaj Slot Larsen Trehøje Skytteforening 194/07 191/07 385/14
4 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 192/05 190/08 382/13
5 89816 Steffen Koefoed Nyvest Skytteforening 190/07 190/06 380/13

Riffel, 50m - Mesterskab ST3

1 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/06 193/09 387/15
2 141814 Andreas Meng Hansen Korsør Skytteforening 191/04 188/06 379/10
3 115628 Mikkel Kannik Ølstykke Skytteforening 192/02 186/04 378/06

Riffel, 50m - Mesterskab Å1

1 88618 Anders kurt Rødsgaard Christensen Jelling fS 200/13 200/15 400/28
2 91753 Peter Foght Christiansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 200/12 200/14 400/26
3 84289 Nicolaj Bjørn Andersen Ballerup Skytteforening 199/14 200/17 399/31
4 104261 Bjørn Voigt Randers Skyttekreds 199/13 200/12 399/25
5 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Jelling fS 199/11 200/13 399/24
6 107612 Mathias Nørgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 199/11 200/09 399/20
7 122163 Maria Patricia Andersen Nykøbing F. Skytteforening 199/10 198/12 397/22
8 90557 Cecilie Petersen Korsør Skytteforening 198/07 198/09 396/16
9 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/12 198/11 395/23
10 95589 Morten Jespersen Ringsted Skytteforening 198/11 196/06 394/17
11 120122 Melika Andersen Ravnsborg Skytteforening 198/09 195/09 393/18

Riffel, 50m - Mesterskab Å2

1 117439 Benjamin Pedersen Ringsted Skytteforening 196/08 196/08 392/16

Riffel, 50m - Klasse J1

1 123230 Keven Axel Sørensen Viborg Skytteforening 200/14
2 100110 Maria Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 200/13
3 127460 Emma Falck Lauridsen Bramming Skytteforening 200/11
3 126288 Mathias Thomsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 200/11
3 128497 Liane Filtenborg Hessler Sparta Idrætsforening 200/11
6 138054 Sylvester Svendsen Greve Skytteforening 199/13
7 115636 Johanne petra Skaarup Ditlevsen Tommerup Skytteforening 199/13
8 126856 Andreas Zeeberg Helsinge S&i - Skytteafd. 199/13
9 136694 Annabelle Janner Borved Viborg Skytteforening 199/09
10 113585 Anders Christian Uhrenholt Vodskov Skytteforening 198/09
11 112037 Cecilie Nørgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 197/12
12 122870 Anna Pedersen Skyttekreds Bjerringbro 197/07
13 111707 Rasmus Knudsen Nissen Sønderborg Skyttekreds 196/08
14 135344 Maya Worm Christensen Thisted Skyttekreds 195/09

Riffel, 50m - Klasse J2

1 135490 Gabrielle Jensen Ringsted Skytteforening 200/12
2 130503 Pauline Alling Andreassen Dauglykke Skytteforening 199/14
3 125142 Mads Knudsen Friis Helle Skytteforening 199/07
4 132396 Mikkeline Vibe Christensen Esbjerg Skyttekreds 198/14
5 143713 Julia May Skovgaard Asboe Esbjerg Skyttekreds 198/11
6 125478 Alexander Holmstrøm Aalund Særslev Skytteforening 198/09
7 121606 Jamie Illner Sønderborg Skyttekreds 197/10
8 137637 Nicklas L. Sørensen Thisted Skyttekreds 197/09
9 135897 Nikolaj Lavad Clausen Sønderborg Skyttekreds 196/09
10 126974 Emily Ulberg Poulsen Viborg Skytteforening 194/05

Riffel, 50m - Klasse ST1

1 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 197/12
2 117765 Peter A. Sørensen Aalborg Skyttekreds 197/08
3 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 197/08
4 81811 Betina Petersen Stege Ndr. Skytteforening 196/11
5 98709 Pernille Holst Andersen Skytteforening Kimbrerne 193/05
6 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds 192/09
7 114591 Kamilla Jørgensen Bullerup Skyttekreds 191/07
8 105786 Jonas Ø. Pedersen Aalborg Skyttekreds 190/09
9 93472 Anne Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds 190/04

Riffel, 50m - Klasse ST2

1 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening 194/12
2 99842 Nikolaj Slot Larsen Trehøje Skytteforening 194/07
3 102711 Sofie Møller Frantsen Viborg Skytteforening 192/08
4 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 192/05
5 89816 Steffen Koefoed Nyvest Skytteforening 190/07
6 124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening 189/05
7 98706 Emma Thyssen Ribe Skyttekreds 189/04
8 107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds 187/05
9 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening 185/05

Riffel, 50m - Klasse ST3

1 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/06
2 115628 Mikkel Kannik Ølstykke Skytteforening 192/02
3 141814 Andreas Meng Hansen Korsør Skytteforening 191/04
4 130391 Astrid Sofie Uglebjerg Dalum Skytteforening 185/03
5 129840 Hans Chr Rettrup Henriksen Særslev Skytteforening 184/06

Riffel, 50m - Klasse Å1

1 88618 Anders kurt Rødsgaard Christensen Jelling fS 200/13
2 91753 Peter Foght Christiansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 200/12
3 84289 Nicolaj Bjørn Andersen Ballerup Skytteforening 199/14
4 104261 Bjørn Voigt Randers Skyttekreds 199/13
5 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Jelling fS 199/11
6 107612 Mathias Nørgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 199/11
7 122163 Maria Patricia Andersen Nykøbing F. Skytteforening 199/10
8 95589 Morten Jespersen Ringsted Skytteforening 198/11
9 120122 Melika Andersen Ravnsborg Skytteforening 198/09
10 90557 Cecilie Petersen Korsør Skytteforening 198/07
11 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/12
12 117829 Camilla Harder Skive skytteforening 197/08
13 115728 Theis Kofod Hounsgaard Nyvest Skytteforening 196/07

Riffel, 50m - Klasse Å2

1 117439 Benjamin Pedersen Ringsted Skytteforening 196/08
2 139677 Laura Jespersen Ringsted Skytteforening 196/06
3 114405 Laura Langkjær-Gormsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 194/05

Til toppen