| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 200m - 200 m junior/liggende finale (F)

1 126288 Mathias Thomsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 105,500
Finale: 53,1 | 10,4 | 10,3 | 10,4 | 10,9 | 10,4
2 107612 Mathias Nørgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 104,400
Finale: 52,4 | 9,7 | 10,8 | 10,4 | 10,4 | 10,7
3 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 103,700
Finale: 52,3 | 10,6 | 10,4 | 9,7 | 10,4 | 10,3
4 99457 Dennis Hansen Vestfalster Skytteforening 101,500
Finale: 50,6 | 10,6 | 9,4 | 10,2 | 10,4 | 10,3
5 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 100,900
Finale: 51,6 | 10,1 | 9,9 | 9,6 | 10,1 | 9,6
6 122163 Maria Patricia Andersen Nykøbing F. Skytteforening 100,100
Finale: 50,4 | 9,8 | 9,6 | 9,9 | 10,6 | 9,8
7 122123 Tobias Holm Hansen Vodskov Skytteforening 99,900
Finale: 49,9 | 10,2 | 10,0 | 9,4 | 10,7 | 9,7
8 114760 Chris Øgaard Gøttrup Østerild Skytteforening 98,900
Finale: 49,0 | 9,0 | 10,0 | 10,3 | 10,2 | 10,4
9 114274 Peter Andersen Mullerup Skytteforening 97,200
Finale: 49,0 | 10,0 | 9,3 | 9,8 | 8,8 | 10,3

Riffel, 200m - Præmievåben 200 m, Stilling finale (F)

1 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Jelling fS 102,2
Finale: 52,1 | 10,2 | 9,8 | 10,9 | 9,1 | 10,1
2 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 100,5
Finale: 50,6 | 8,5 | 10,7 | 10,5 | 9,7 | 10,5
3 80892 Casper Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 99,1
Finale: 48,8 | 10,9 | 9,8 | 8,7 | 10,8 | 10,1
4 124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening 98,8
Finale: 51,2 | 10,5 | 8,7 | 9,9 | 9,4 | 9,1
5 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 90,2
Finale: 44,8 | 6,9 | 10,2 | 9,7 | 8,9 | 9,7
6 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening 84,8
Finale: 41,7 | 7,5 | 9,1 | 8,5 | 10,1 | 7,9

Riffel, 200m - Mesterskab JUN

1 126288 Mathias Thomsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 150/11 149/09 299/20
2 122123 Tobias Holm Hansen Vodskov Skytteforening 148/02 146/08 294/10
3 114274 Peter Andersen Mullerup Skytteforening 147/03 146/06 293/09
4 114760 Chris Øgaard Gøttrup Østerild Skytteforening 144/05 148/07 292/12
5 113585 Anders Christian Uhrenholt Vodskov Skytteforening 146/05 146/06 292/11
6 117954 Jonas Stryhn Tingsted Skytteforening 145/05 132/02 277/07

Riffel, 200m - Mesterskab Å1

1 122163 Maria Patricia Andersen Nykøbing F. Skytteforening 150/08 147/08 297/16
2 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 150/07 147/06 297/13
3 107612 Mathias Nørgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 146/06 148/06 294/12
4 99457 Dennis Hansen Vestfalster Skytteforening 146/07 146/07 292/14

Riffel, 200m - Mesterskab Å2

1 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 147/06 147/07 294/13
2 89816 Steffen Koefoed Nykøbing F. Skytteforening 147/06 144/03 291/09

Riffel, 200m - Klasse JUN

1 126288 Mathias Thomsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 150/11
2 122123 Tobias Holm Hansen Vodskov Skytteforening 148/02
3 114274 Peter Andersen Mullerup Skytteforening 147/03
4 113585 Anders Christian Uhrenholt Vodskov Skytteforening 146/05
5 117954 Jonas Stryhn Tingsted Skytteforening 145/05
6 114760 Chris Øgaard Gøttrup Østerild Skytteforening 144/05
7 138054 Sylvester Svendsen Greve Skytteforening 144/00
8 128588 Anton Petersen Vestfalster Skytteforening 141/02

Riffel, 200m - Klasse ST1

1 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Jelling fS 145/06
2 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening 143/03
3 80892 Casper Norup Bertelsen Viborg Skytteforening 142/06

Riffel, 200m - Klasse ST2

1 124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening 137/02

Riffel, 200m - Klasse ST3

1 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds 133/01
2 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening 131/01
3 98706 Emma Thyssen Ribe Skyttekreds 131/01
4 30523 Louise Bjerregaard Mæng Ørre Skytteforening 123/00

Riffel, 200m - Klasse Å1

1 122163 Maria Patricia Andersen Nykøbing F. Skytteforening 150/08
2 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 150/07
3 99457 Dennis Hansen Vestfalster Skytteforening 146/07
4 107612 Mathias Nørgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. 146/06
5 84289 Nicolaj Bjørn Andersen Ballerup Skytteforening 142/02
6 127751 Patrick Jepsen Viborg Skytteforening 140/01

Riffel, 200m - Klasse Å2

1 89816 Steffen Koefoed Nykøbing F. Skytteforening 147/06
2 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 147/06

Til toppen