15m Riffelturnering omg. 4 (Riffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Holdkonkurrencer

Børnehold

1 Thisted Skyttekreds
145803 Johanne Sørensen BK2 197/04
144430 Sofie Bang Andersen BK2 198/09
144431 Johanne Hoxer BK2 198/09
137633 Hjalte Balling Malmberg BK2 198/11
Total 791/33
2 Vester Hassing Skytteforening
139684 Espen Aaen Larsen BK2 199/06
138422 Karla Schultz Jensen BK1 199/08
127324 Kasper Frølund Vestergaard BK2 193/04
127027 Oliver Boel Nielsen BK1 198/09
Total 789/27
3 Ulsted Skytteforening
146802 Elina Qvist BK4 200/09
146803 Anna Eline Jørgensen BK4 195/07
137052 Signe Røgilds Hansen BK1 198/13
141832 Tristan Røgilds Hansen BK3 195/05
Total 788/34
4 Sæby og omegns skytteforening
139441 Danny Bermann BK3 196/06
145469 Andreas Svendsen BK3 192/07
145470 Silas Balser Pedersen BK4 199/10
134890 Theeranan Nakkaew BK1 200/17
Total 787/40
5 Løgstør Sportsskytteklub
136596 Mathias Nørhave Pedersen BK1 198/11
132311 Silas Jensen BK2 199/08
142966 Signe Hansen BK2 198/10
136597 Lukas Jacob Møller BK2 192/03
Total 787/32
6 Vodskov Skytteforening
139875 Laura Heby Svendsen BK2 196/04
144439 Lia Roland Ahlgren BK3 198/07
145032 Melanie Kingo Thomsen BK2 197/06
145299 Tim Ahlgren Nielsen BK3 189/03
Total 780/20
7 Hjørring Skytteforening
134695 Alexander Abildgaard BK1 197/09
145780 Lucas Larsen BK3 192/04
145773 Malte B. Olsen BK3 192/02
135495 Bertram Fjordbak BK2 191/05
Total 772/20
8 Thisted Skyttekreds_2
146282 Christian B. Søndergaard BK3 192/05
143651 Lukas Borregaard BK3 191/05
135300 Mads Kjærgård BK3 188/03
142948 Torbjørn Lundin BK2 194/05
Total 765/18
9 Karby Skyttekreds
143479 Elise Kortegaard BK3 192/01
146364 Silke Sørensen BK3 196/04
144592 Lukas Bukhave Christensen BK4 185/02
146365 Jonas Odgaard BK3 182/01
Total 755/08
10 Østerild Skytteforening
140601 Alex Klemmesen BK3 185/01
145320 Carl Gustav Rægaard Jensen BK4 173/00
133603 Holger Smed BK3 189/00
145879 Siv Svenstrup Cridland BK4 179/00
Total 726/01

Juniorhold

1 Thisted Skyttekreds
117498 Christoffer Jensen J1 200/11
136349 Ida Sofie Østergaard Thomsen J2 199/13
137637 Nicklas L. Sørensen J2 199/10
135344 Maya Worm Christensen J1 198/10
Total 796/44
2 Vodskov Skytteforening
131704 Marius Højer Juul J1 195/04
127968 Mikkel Heby Svendsen J1 198/08
118340 Rasmus Uhrenholt J2 197/08
139867 Thomas Øllgaard J1 199/09
Total 789/29
3 Hjørring Skytteforening
107515 Sune Grøn Bendixen J1 200/12
135494 Andreas Søndergaard Uldal J2 193/04
140193 Mathias K. M. Sørensen J2 192/03
126017 Niklas W. Pedersen J2 190/04
Total 775/23

Stillingshold

1 Aalborg Skyttekreds
104261 Bjørn Voigt ST2 200/06
86372 Christinna Herskind ST1 195/05
104886 Emil Lindholt Nielsen ST1 195/05
17033 Lars Ørum Pedersen ST1 197/10
Total 787/26
2 Vodskov Skytteforening
15968 Daniel Dalbøge ST3 190/01
113585 Anders Christian Uhrenholt ST3 189/01
85492 Martin Jensen ST2 188/03
15792 Poul Michael Dalbøge ST3 182/00
Total 749/05
3 Karby Skyttekreds
95321 Amalie Birk D. Sørensen ST3 169/01
109499 Marie Alstrup Madsen ST3 175/00
27146 Allan Sørensen ST2 183/01
85989 Mathias Engelst ST2 184/02
Total 711/04

Seniorhold

1 Aalborg Skyttekreds
124561 Arne Holm SE1 198/12
17242 Birgitte Kort Jørgensen SE1 199/12
16498 Frede Kristensen SE2 198/09
17108 John Lichon SE2 195/04
Total 790/37
2 Frederikshavn Skyttekreds
10606 Bent Poulsen SE1 200/10
10518 Knud Jensen SE1 199/05
10470 Ole Hans Madsen SE1 199/09
130824 Ove Ravndahl SE2 191/01
Total 789/25
3 Hjørring Skytteforening
11203 Bent S. Jensen SE2 195/06
11185 Chr. Schultz SE2 194/05
11034 Per Bach Levorsen SE3 190/02
10827 Ole-Vagn Larsen SE2 181/02
Total 760/15
4 Karby Skyttekreds
28888 Leif Noppenau SE1 198/05
26777 Knud Søndergård SE2 190/03
26792 Finn S. Knudsen SE3 180/01
26791 Hans Christensen SE3 185/01
Total 753/10

Åbenklasse hold

1 Vodskov Skytteforening 1
125508 Lars Walther Christensen Å1 200/11
99527 Lisbeth Stricker Jensen Å1 200/12
113910 Michael Guldbæk Larsen Å1 200/10
82492 René Stricker Jensen Å1 200/05
Total 800/38
2 Frederikshavn Skyttekreds
116872 Dorthe K. Hegaard Å1 200/14
116491 Lisa Andersen Å2 198/04
106956 Michael Erbs Å1 195/05
116970 John Andersen Å1 198/05
Total 791/28
3 Aalborg Skyttekreds
121919 David Rønn Å1 197/05
146383 Frode Kirstejn Hovalt Å3 196/09
142096 Linda Fogh Larsen Å2 197/04
126117 Linda Madsen Å1 198/05
Total 788/23
4 Ulsted Skytteforening
139111 Anders Rasmussen Å1 200/13
130103 Christina Røgilds Å1 194/06
15404 Ole M. Nielsen Å1 198/07
130107 Karsten Hansen Å2 193/06
Total 785/32
5 Vodskov Skytteforening 2
139686 Ida Aaen Å1 198/07
112246 Anne Lise Herskind Å1 195/03
99989 Jørgen Sloth Borregaard Å1 196/04
122123 Tobias Holm Hansen Å1 196/07
Total 785/21
6 Hjørring Skytteforening
107514 Kristian Grøn Pedersen Å1 199/11
126592 Mikkel Kragh Thomsen Å1 195/05
135497 Orla Ørebro Å2 190/03
134334 Kevin Nielsen Å1 190/02
Total 774/21
7 Hjallerup Skytteforening
121507 Benjamin Brandi Enager Å2 190/03
126252 Camilla Brandi Å1 196/05
134531 Jimmi Jensen Å1 198/05
123017 Ole Juhl Nielsen Å1 190/02
Total 774/15

Til toppen