Pulje 1 - U-10 Drenge C (2012) - 8 mands

Info

Turnering: DGI Youth League - Forår 2022
Turneringsansvarlige
Jacob Levin Nielsen Tlf: 79404700 / 28865799

Bemærkninger

Spilletiden er 2 X 30 min.

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=53202

Stilling DGI Youth League - Forår 2022
U-10 Drenge C (2012) - 8 mands
Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. KBK Hillerød NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
7 5 1 1 34-18 16
2. Stenløse BK 7 4 2 1 23-14 14
3. Annisse IF 7 4 1 2 30-21 13
4. Lynge-Uggeløse 7 3 1 3 27-21 10
5. Frederikssund FB 7 2 2 3 27-27 8
6. Hundested IK 7 2 2 3 28-32 8
7. Græsted IF 7 2 1 4 14-35 7
8. Ålholm IF 7 1 0 6 16-31 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=53202

Komplet kampprogram

DGI Youth League - Forår 2022
U-10 Drenge C (2012) - 8 mands
Pulje 1

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Søndag 24-04-22 10:00 Annisse IF - Ålholm IF 5 - 3
Søndag 24-04-22 10:30 Græsted IF - Frederikssund FB 3 - 2
Søndag 24-04-22 10:30 Hundested IK - Stenløse BK 4 - 5
Tirsdag 26-04-22 18:00 KBK Hillerød - Græsted IF 7 - 1
Onsdag 27-04-22 17:00 Stenløse BK - Annisse IF 1 - 1
Søndag 01-05-22 10:30 Frederikssund FB - Hundested IK 7 - 2
Søndag 01-05-22 10:30 Ålholm IF - Lynge-Uggeløse 2 - 4
Lørdag 07-05-22 10:30 Græsted IF - Ålholm IF 4 - 3
Lørdag 07-05-22 10:30 Lynge-Uggeløse - Stenløse BK 2 - 4
Søndag 08-05-22 10:30 Frederikssund FB - KBK Hillerød 2 - 9
Søndag 08-05-22 10:30 Hundested IK - Annisse IF 1 - 7
NB!
Udehold taberdømt
Lørdag 14-05-22 10:00 Lynge-Uggeløse - KBK Hillerød 3 - 0
Tirsdag 17-05-22 18:00 KBK Hillerød - Hundested IK 4 - 4
Onsdag 18-05-22 17:00 Stenløse BK - Græsted IF 4 - 0
Søndag 22-05-22 10:00 Annisse IF - Lynge-Uggeløse 5 - 4
Søndag 22-05-22 10:30 Ålholm IF - Frederikssund FB 4 - 3
Tirsdag 24-05-22 18:00 KBK Hillerød - Ålholm IF 4 - 2
Lørdag 28-05-22 10:30 Græsted IF - Annisse IF 1 - 7
Søndag 29-05-22 10:30 Hundested IK - Lynge-Uggeløse 5 - 2
Søndag 29-05-22 10:30 Frederikssund FB - Stenløse BK 1 - 1
Onsdag 08-06-22 17:00 Stenløse BK - KBK Hillerød 4 - 6
Lørdag 11-06-22 10:30 Lynge-Uggeløse - Græsted IF 7 - 0
Søndag 12-06-22 10:00 Annisse IF - Frederikssund FB 3 - 7
Søndag 12-06-22 10:30 Ålholm IF - Hundested IK 2 - 7
Søndag 19-06-22 10:30 Ålholm IF - Stenløse BK 0 - 4
Søndag 19-06-22 10:30 Græsted IF - Hundested IK 5 - 5
Søndag 19-06-22 10:30 Frederikssund FB - Lynge-Uggeløse 5 - 5
Søndag 19-06-22 10:30 KBK Hillerød - Annisse IF 4 - 2

Til toppen