Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Sønderjysk Mesterskab 15 M Gevær (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Sønderjylland
Alle foreninger
Broagerlands Skytteforening
Grænseegnens Skytteforening
Gråsten Skytteforening
Haderslev Skyttekreds
Nordals Skyttekreds
Sparta Idrætsforening
Svenstrup Skytteforening
Sønderborg Skyttekreds
Vojens Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
39683
Anders Friis
Sparta Idrætsforening
SE2
186.000
186.000
Hovedskydning
39683
Anders Friis
Sparta Idrætsforening
SE2
189.000
189.000
Mesterskab
136904
Celina Albrechtsen
Grænseegnens Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
136904
Celina Albrechtsen
Grænseegnens Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
136904
Celina Albrechtsen
Grænseegnens Skytteforening
BK1
104.700
104.700
Finale
132695
Daniela Plath
Grænseegnens Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
132695
Daniela Plath
Grænseegnens Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
132695
Daniela Plath
Grænseegnens Skytteforening
BK1
103.200
103.200
Finale
128744
Carl Jørgen Møller
Grænseegnens Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
128744
Carl Jørgen Møller
Grænseegnens Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
145944
Jacob Christiansen
Grænseegnens Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
145944
Jacob Christiansen
Grænseegnens Skytteforening
BK3
198.000
198.000
Mesterskab
144872
Jakob Främbs
Grænseegnens Skytteforening
BK4
186.000
186.000
Hovedskydning
144872
Jakob Främbs
Grænseegnens Skytteforening
BK4
181.000
181.000
Mesterskab
147263
Trud Kramer Langwadt
Vojens Skytteforening
BK4
194.000
194.000
Hovedskydning
147263
Trud Kramer Langwadt
Vojens Skytteforening
BK4
196.000
196.000
Mesterskab
144833
Johanne Rantzau Paust
Vojens Skytteforening
BK2
200.000
200.000
Hovedskydning
144833
Johanne Rantzau Paust
Vojens Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
144833
Johanne Rantzau Paust
Vojens Skytteforening
BK2
104.000
104.000
Finale
142342
Maja Botma Kooijman
Vojens Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
142342
Maja Botma Kooijman
Vojens Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
147199
Tabitha Laura Flindt
Vojens Skytteforening
BK4
199.000
199.000
Hovedskydning
147199
Tabitha Laura Flindt
Vojens Skytteforening
BK4
199.000
199.000
Mesterskab
147199
Tabitha Laura Flindt
Vojens Skytteforening
BK4
104.900
104.900
Finale
140954
Villads Vingborg
Vojens Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
140954
Villads Vingborg
Vojens Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Mesterskab
127598
Lukas Karstens
Vojens Skytteforening
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
127598
Lukas Karstens
Vojens Skytteforening
J2
199.000
199.000
Mesterskab
127598
Lukas Karstens
Vojens Skytteforening
J2
105.000
105.000
Finale
140532
Thorbjørn H. Dittfeld
Vojens Skytteforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
140532
Thorbjørn H. Dittfeld
Vojens Skytteforening
J2
193.000
193.000
Mesterskab
131957
Andreas Kanstrup Sørensen
Vojens Skytteforening
J2
189.000
189.000
Hovedskydning
131957
Andreas Kanstrup Sørensen
Vojens Skytteforening
J2
196.000
196.000
Mesterskab
44317
Birgith Rothmeier
Haderslev Skyttekreds
SE2
192.000
192.000
Hovedskydning
44317
Birgith Rothmeier
Haderslev Skyttekreds
SE2
191.000
191.000
Mesterskab
44249
Ib-Detlev Hulgard
Haderslev Skyttekreds
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
44249
Ib-Detlev Hulgard
Haderslev Skyttekreds
SE1
194.000
194.000
Mesterskab
44255
Henning Knudsen
Haderslev Skyttekreds
SE2
188.000
188.000
Hovedskydning
44255
Henning Knudsen
Haderslev Skyttekreds
SE2
196.000
196.000
Mesterskab
113035
Bent Norlander
Gråsten Skytteforening
SE1
194.000
194.000
Hovedskydning
113035
Bent Norlander
Gråsten Skytteforening
SE1
191.000
191.000
Mesterskab
43565
Iver Clausen
Gråsten Skytteforening
SE2
192.000
192.000
Hovedskydning
43565
Iver Clausen
Gråsten Skytteforening
SE2
191.000
191.000
Mesterskab
141332
Laura Bertelsen
Gråsten Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
141332
Laura Bertelsen
Gråsten Skytteforening
J2
195.000
195.000
Mesterskab
142872
Emma Olsen
Nordals Skyttekreds
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
142872
Emma Olsen
Nordals Skyttekreds
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
42620
Leo Pedersen
Nordals Skyttekreds
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
42620
Leo Pedersen
Nordals Skyttekreds
SE1
193.000
193.000
Mesterskab
43401
Sune Christensen
Grænseegnens Skytteforening
Å1
197.000
197.000
Hovedskydning
43401
Sune Christensen
Grænseegnens Skytteforening
Å1
198.000
198.000
Mesterskab
43365
Henning Sørensen
Grænseegnens Skytteforening
ST2
177.000
177.000
Hovedskydning
43365
Henning Sørensen
Grænseegnens Skytteforening
ST2
185.000
185.000
Mesterskab
43365
Henning Sørensen
Grænseegnens Skytteforening
ST2
94.300
94.300
Finale
44018
Johan Christiansen
Grænseegnens Skytteforening
ST3
176.000
176.000
Hovedskydning
44018
Johan Christiansen
Grænseegnens Skytteforening
ST3
181.000
181.000
Mesterskab
43337
Poul Clausen
Grænseegnens Skytteforening
ST2
182.000
182.000
Hovedskydning
43337
Poul Clausen
Grænseegnens Skytteforening
ST2
177.000
177.000
Mesterskab
42345
Jens Faurbye
Vojens Skytteforening
ST2
188.000
188.000
Hovedskydning
42345
Jens Faurbye
Vojens Skytteforening
ST2
186.000
186.000
Mesterskab
42345
Jens Faurbye
Vojens Skytteforening
ST2
100.200
100.200
Finale
139823
Mille Flindt
Vojens Skytteforening
Å1
196.000
196.000
Hovedskydning
139823
Mille Flindt
Vojens Skytteforening
Å1
199.000
199.000
Mesterskab
139823
Mille Flindt
Vojens Skytteforening
Å1
102.600
102.600
Finale
109680
Karl Jon Hansen
Vojens Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Hovedskydning
109680
Karl Jon Hansen
Vojens Skytteforening
SE1
196.000
196.000
Mesterskab
44389
William Kjær
Vojens Skytteforening
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
44389
William Kjær
Vojens Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
44389
William Kjær
Vojens Skytteforening
SE1
102.000
102.000
Finale
125104
Henrik Christian Schmidt
Vojens Skytteforening
Å1
196.000
196.000
Hovedskydning
125104
Henrik Christian Schmidt
Vojens Skytteforening
Å1
193.000
193.000
Mesterskab
101767
Egon Johansen
Vojens Skytteforening
SE1
188.000
188.000
Hovedskydning
101767
Egon Johansen
Vojens Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
117669
Inga Antzack
Vojens Skytteforening
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
117669
Inga Antzack
Vojens Skytteforening
SE1
194.000
194.000
Mesterskab
112943
Thomas Chr. Hansen Antzack
Vojens Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
112943
Thomas Chr. Hansen Antzack
Vojens Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
131492
Karoline Skade
Vojens Skytteforening
ST3
180.000
180.000
Hovedskydning
131492
Karoline Skade
Vojens Skytteforening
ST3
184.000
184.000
Mesterskab
131492
Karoline Skade
Vojens Skytteforening
ST3
99.300
99.300
Finale
130246
Mathias Kooijman
Vojens Skytteforening
ST3
162.000
162.000
Hovedskydning
130246
Mathias Kooijman
Vojens Skytteforening
ST3
157.000
157.000
Mesterskab
130246
Mathias Kooijman
Vojens Skytteforening
ST3
89.900
89.900
Finale
147426
Henrik Willerslev
Sparta Idrætsforening
FRI
193.000
193.000
Hovedskydning
147426
Henrik Willerslev
Sparta Idrætsforening
FRI
195.000
195.000
Mesterskab
87121
Helle Bang
Sparta Idrætsforening
Å1
197.000
197.000
Hovedskydning
87121
Helle Bang
Sparta Idrætsforening
Å1
197.000
197.000
Mesterskab
87121
Helle Bang
Sparta Idrætsforening
Å1
103.700
103.700
Finale
39630
Henrik Bentsen
Sparta Idrætsforening
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
39630
Henrik Bentsen
Sparta Idrætsforening
SE2
192.000
192.000
Mesterskab
123424
Kirsten Jensen
Sparta Idrætsforening
FRI
196.000
196.000
Hovedskydning
123424
Kirsten Jensen
Sparta Idrætsforening
FRI
200.000
200.000
Mesterskab
39616
Jens Peter Oksen
Sparta Idrætsforening
SE2
195.000
195.000
Hovedskydning
39616
Jens Peter Oksen
Sparta Idrætsforening
SE2
197.000
197.000
Mesterskab
131006
Silje Jensen
Sparta Idrætsforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
131006
Silje Jensen
Sparta Idrætsforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
131006
Silje Jensen
Sparta Idrætsforening
BK1
102.900
102.900
Finale
39604
Kjeld Lautrup
Sparta Idrætsforening
Å2
197.000
197.000
Hovedskydning
39604
Kjeld Lautrup
Sparta Idrætsforening
Å2
195.000
195.000
Mesterskab
140385
Line Skovgaard
Sparta Idrætsforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
140385
Line Skovgaard
Sparta Idrætsforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
147331
Ida Petersen
Sparta Idrætsforening
BK4
197.000
197.000
Hovedskydning
147331
Ida Petersen
Sparta Idrætsforening
BK4
197.000
197.000
Mesterskab
137132
Cecilie Nielsen
Sparta Idrætsforening
J2
199.000
199.000
Hovedskydning
137132
Cecilie Nielsen
Sparta Idrætsforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
137132
Cecilie Nielsen
Sparta Idrætsforening
J2
103.500
103.500
Finale
39626
Ingrid Lassen
Sparta Idrætsforening
SE2
195.000
195.000
Hovedskydning
39626
Ingrid Lassen
Sparta Idrætsforening
SE2
195.000
195.000
Mesterskab
144425
Marius Hamer
Sønderborg Skyttekreds
BK3
185.000
185.000
Hovedskydning
144425
Marius Hamer
Sønderborg Skyttekreds
BK3
188.000
188.000
Mesterskab
138400
Nevin Shalom Kannaiyan Rajkumar
Sønderborg Skyttekreds
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
138400
Nevin Shalom Kannaiyan Rajkumar
Sønderborg Skyttekreds
BK2
193.000
193.000
Mesterskab
144862
Regitze Winther
Sønderborg Skyttekreds
J2
188.000
188.000
Hovedskydning
144862
Regitze Winther
Sønderborg Skyttekreds
J2
192.000
192.000
Mesterskab
139723
Camilla Catrine Kock
Sønderborg Skyttekreds
J2
197.000
197.000
Hovedskydning
139723
Camilla Catrine Kock
Sønderborg Skyttekreds
J2
194.000
194.000
Mesterskab
146983
Freya Bossen
Sønderborg Skyttekreds
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
146983
Freya Bossen
Sønderborg Skyttekreds
J2
189.000
189.000
Mesterskab
129974
Andreas Frisk Lund
Sønderborg Skyttekreds
BK2
191.000
191.000
Hovedskydning
129974
Andreas Frisk Lund
Sønderborg Skyttekreds
BK2
191.000
191.000
Mesterskab
135898
Mikkel Hesselberg Christiansen
Sønderborg Skyttekreds
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
135898
Mikkel Hesselberg Christiansen
Sønderborg Skyttekreds
J2
200.000
200.000
Mesterskab
135898
Mikkel Hesselberg Christiansen
Sønderborg Skyttekreds
J2
102.200
102.200
Finale
145581
Frederik Lund Palmgren
Sønderborg Skyttekreds
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
145581
Frederik Lund Palmgren
Sønderborg Skyttekreds
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
122366
Simon Frisk Lund
Sønderborg Skyttekreds
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
122366
Simon Frisk Lund
Sønderborg Skyttekreds
J2
192.000
192.000
Mesterskab
138610
Mads Marius Weihle Ohlsen
Sønderborg Skyttekreds
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
138610
Mads Marius Weihle Ohlsen
Sønderborg Skyttekreds
J2
194.000
194.000
Mesterskab
137595
Sofie Helbo Grau Bossen
Sønderborg Skyttekreds
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
137595
Sofie Helbo Grau Bossen
Sønderborg Skyttekreds
J2
194.000
194.000
Mesterskab
138613
Jessica Rose
Sønderborg Skyttekreds
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
138613
Jessica Rose
Sønderborg Skyttekreds
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
137238
Lucas Clausen
Sønderborg Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
137238
Lucas Clausen
Sønderborg Skyttekreds
BK1
177.000
177.000
Mesterskab
121606
Jamie Illner
Sønderborg Skyttekreds
J1
195.000
195.000
Hovedskydning
121606
Jamie Illner
Sønderborg Skyttekreds
J1
193.000
193.000
Mesterskab
137597
Line Nørskov Jensen
Sønderborg Skyttekreds
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
137597
Line Nørskov Jensen
Sønderborg Skyttekreds
J2
197.000
197.000
Mesterskab
137597
Line Nørskov Jensen
Sønderborg Skyttekreds
J2
102.900
102.900
Finale
141326
Line von Riegen Jørgensen
Sønderborg Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
141326
Line von Riegen Jørgensen
Sønderborg Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
141326
Line von Riegen Jørgensen
Sønderborg Skyttekreds
BK1
105.700
105.700
Finale
135897
Nikolaj Lavad Clausen
Sønderborg Skyttekreds
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
135897
Nikolaj Lavad Clausen
Sønderborg Skyttekreds
J1
200.000
200.000
Mesterskab
135897
Nikolaj Lavad Clausen
Sønderborg Skyttekreds
J1
103.800
103.800
Finale
42970
Henrik Autzen
Sønderborg Skyttekreds
Å3
188.000
188.000
Hovedskydning
42970
Henrik Autzen
Sønderborg Skyttekreds
Å3
190.000
190.000
Mesterskab
114368
Rajkumar Sengodan Kannaijan
Sønderborg Skyttekreds
Å3
184.000
184.000
Hovedskydning
114368
Rajkumar Sengodan Kannaijan
Sønderborg Skyttekreds
Å3
193.000
193.000
Mesterskab
129973
Jimmy Illner
Sønderborg Skyttekreds
Å2
195.000
195.000
Hovedskydning
129973
Jimmy Illner
Sønderborg Skyttekreds
Å2
196.000
196.000
Mesterskab
122364
Emma Sofia Vogt Widtfeldt
Sønderborg Skyttekreds
Å1
197.000
197.000
Hovedskydning
122364
Emma Sofia Vogt Widtfeldt
Sønderborg Skyttekreds
Å1
197.000
197.000
Mesterskab
122364
Emma Sofia Vogt Widtfeldt
Sønderborg Skyttekreds
Å1
103.700
103.700
Finale
127629
René Lundorf
Sønderborg Skyttekreds
Å2
195.000
195.000
Hovedskydning
127629
René Lundorf
Sønderborg Skyttekreds
Å2
193.000
193.000
Mesterskab
147434
Gustav Mailand Jensen
Haderslev Skyttekreds
BK4
189.000
189.000
Hovedskydning
147434
Gustav Mailand Jensen
Haderslev Skyttekreds
BK4
191.000
191.000
Mesterskab
139724
Rishika Shankarganesh
Sønderborg Skyttekreds
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
139724
Rishika Shankarganesh
Sønderborg Skyttekreds
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
142484
Yashwanth Jagadeesh Kumar
Sønderborg Skyttekreds
J2
191.000
191.000
Hovedskydning
142484
Yashwanth Jagadeesh Kumar
Sønderborg Skyttekreds
J2
192.000
192.000
Mesterskab
42611
Marie Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE2
190.000
190.000
Hovedskydning
42611
Marie Sørensen
Nordals Skyttekreds
SE2
191.000
191.000
Mesterskab
126109
William Hansen
Sønderborg Skyttekreds
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
126109
William Hansen
Sønderborg Skyttekreds
J2
193.000
193.000
Mesterskab
147460
Neelakandan Shankarganesh
Sønderborg Skyttekreds
Å3
187.000
187.000
Hovedskydning
147460
Neelakandan Shankarganesh
Sønderborg Skyttekreds
Å3
180.000
180.000
Mesterskab
124345
Mogens Jørgensen
Sparta Idrætsforening
FRI
194.000
194.000
Hovedskydning
124345
Mogens Jørgensen
Sparta Idrætsforening
FRI
192.000
192.000
Mesterskab
145574
Sasha Emborg Kragelund
Sønderborg Skyttekreds
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
145574
Sasha Emborg Kragelund
Sønderborg Skyttekreds
J2
192.000
192.000
Mesterskab
85128
Horst Clausen
Broagerlands Skytteforening
Å1
196.000
196.000
Hovedskydning
85128
Horst Clausen
Broagerlands Skytteforening
Å1
196.000
196.000
Mesterskab
146662
Keven Clausen
Broagerlands Skytteforening
Å2
199.000
199.000
Hovedskydning
146662
Keven Clausen
Broagerlands Skytteforening
Å2
198.000
198.000
Mesterskab
146662
Keven Clausen
Broagerlands Skytteforening
Å2
103.100
103.100
Finale
128844
Gert Jessen
Sønderborg Skyttekreds
SE2
192.000
192.000
Hovedskydning
128844
Gert Jessen
Sønderborg Skyttekreds
SE2
192.000
192.000
Mesterskab
147481
Clara Barsø Lei
Haderslev Skyttekreds
BK4
187.000
187.000
Hovedskydning
147481
Clara Barsø Lei
Haderslev Skyttekreds
BK4
189.000
189.000
Mesterskab
147482
Birk Robert Strandberg
Svenstrup Skytteforening
BK4
184.000
184.000
Hovedskydning
147482
Birk Robert Strandberg
Svenstrup Skytteforening
BK4
189.000
189.000
Mesterskab
42992
Gunnar Holm Rasmussen
Sønderborg Skyttekreds
SE1
193.000
193.000
Hovedskydning
42992
Gunnar Holm Rasmussen
Sønderborg Skyttekreds
SE1
188.000
188.000
Mesterskab
Til toppen