1. runde af 50m turneringen (Riffel, 50m) | Min Idræt

Stævneresultater - Holdkonkurrencer

Børnehold 50m

1 Hobro Egnens Skytteforening
141971 Emma Langhoff Holst BK3 197/07
147129 Kristian Hedegaard Vetter BK3 197/04
147140 Magnus Christensen BK3 197/06
147139 Celia Overgaard BK3 194/06
Total 785/23
2 Vodskov Skytteforening
139875 Laura Heby Svendsen BK2 195/05
144439 Lia Roland Ahlgren BK2 194/05
145299 Tim Ahlgren Nielsen BK3 191/03
145032 Melanie Kingo Thomsen BK3 198/09
Total 778/22
3 Thisted Skyttekreds
137633 Hjalte Balling Malmberg BK3 194/01
144431 Johanne Hoxer BK2 196/07
145803 Johanne Sørensen BK3 198/04
144430 Sofie Bang Andersen BK3 189/04
Total 777/16
4 Ulsted Skytteforening
137052 Signe Røgilds Hansen BK1 199/12
146803 Anna Eline Jørgensen BK3 192/07
146802 Elina Qvist BK3 196/11
141832 Tristan Røgilds Hansen BK3 188/01
Total 775/31
5 Hjørring Skytteforening
134695 Alexander Abildgaard BK1 197/08
140142 Lasse Emil Fynshave BK2 192/03
135495 Bertram Fjordbak BK2 189/01
145773 Malte B. Olsen BK3 185/02
Total 763/14
6 Hobro Egnens Skytteforening
147601 Colin Guldager BK3 183/02
147382 Aksel Langhoff Holst BK3 192/03
147328 Kathrine Studsgaard BK3 189/03
147327 Linus B. Engi BK3 190/04
Total 754/12
7 Boddum-Ydby Skytteforening B1
146697 Emma Aastrup BK3 183/03
145890 Nico Lund Bentsen BK3 184/06
126876 Jonas Iversen BK3 197/09
148123 Freja Kousgaard BK3 176/02
Total 740/20
8 Karby Skyttekreds
146364 Silke Sørensen BK3 188/04
144592 Lukas Bukhave Christensen BK3 172/01
147115 Mikkel Noppenau Sørensen BK3 161/00
148131 Timmi Frank Jensen BK3 160/02
Total 681/07
9 Boddum-Ydby Skytteforening b2
146854 Elias Landbo Nielsen BK3 172/01
148121 Laura Christensen BK3 170/00
146851 Ivan Silinskyi BK3 160/02
148245 Freja Winkel Pedersen BK3 175/00
Total 677/03

Seniorhold 50m

1 Frederikshavn Skyttekreds
10606 Bent Poulsen SE1 199/12
10518 Knud Jensen SE1 199/10
10470 Ole Hans Madsen SE1 197/03
130824 Ove Ravndahl SE2 190/04
Total 785/29
2 Aalborg Skyttekreds
124561 Arne Holm SE1 199/07
17242 Birgitte Kort Jørgensen SE1 199/09
16498 Frede Kristensen SE2 194/05
17108 John Lichon SE2 184/05
Total 776/26
3 Hjørring Skytteforening
11203 Bent S. Jensen SE2 195/08
11185 Chr. Schultz SE2 195/06
10827 Ole-Vagn Larsen SE2 192/06
11034 Per Bach Levorsen SE2 192/05
Total 774/25
4 Boddum-Ydby Skytteforening se
28217 Mogens Enevoldsen SE2 193/05
134429 Ole Pedersen SE2 191/03
28266 Kristian Bisgaard SE2 187/04
28359 Ole Sørensen SE2 187/03
Total 758/15

Stillingshold 50m

1 Aalborg Skyttekreds
43033 Christian Jakobsen ST2 193/07
86372 Christinna Herskind ST1 194/07
104886 Emil Lindholt Nielsen ST2 193/08
17033 Lars Ørum Pedersen ST1 196/10
Total 776/32
2 Boddum-Ydby Skytteforening ST2
92975 Gert M. Jensen ST2 194/04
134255 Vinni Christensen ST3 184/07
134255 Vinni Christensen ST3 184/07
118349 Laura Riemann Dahl ST2 195/05
113577 Mathias N. Nielsen ST2 189/02
Total 762/18
3 Boddum-Ydby Skytteforening ST1
28418 Anders K. Jørgensen ST2 190/06
29552 Lars Thesbjerg ST2 192/07
28222 Michael Madsen ST3 192/10
28206 Peder K. Jørgensen ST3 181/03
Total 755/26
4 Vodskov Skytteforening
113585 Anders Christian Uhrenholt ST3 189/04
16969 Morten Larsen ST1 188/09
15968 Daniel Dalbøge ST3 189/03
85492 Martin Jensen ST3 184/04
Total 750/20

Åbenklasse hold 50m

1 Vodskov Skytteforening 1
102415 Jens Nielsen Å1 199/13
125508 Lars Walther Christensen Å1 200/16
99527 Lisbeth Stricker Jensen Å1 200/13
82492 René Stricker Jensen Å1 200/11
Total 799/53
2 Boddum-Ydby Skytteforening Å1
126135 Martin Osther Å1 197/09
93636 Lars Jensen Å1 197/11
106220 Kasper Hjorth Lousdal Å1 200/15
93650 Hjalte Morthorst Jensen Å2 200/10
Total 794/45
3 Ulsted Skytteforening
139111 Anders Rasmussen Å1 200/11
130103 Christina Røgilds Å1 199/13
130107 Karsten Hansen Å2 195/10
15404 Ole M. Nielsen Å1 200/08
Total 794/42
4 Aalborg Skyttekreds
104261 Bjørn Voigt Å1 199/16
121919 David Rønn Å1 198/10
146383 Frode Kirstejn Hovalt Å2 193/06
91687 Per poulsen Tougaard Å1 191/04
Total 781/36
5 Vodskov Skytteforening 2
103695 Bent Andersen Å1 197/07
139686 Ida Aaen Å1 200/11
112246 Anne Lise Herskind Å1 195/08
147926 Martin Overgaard Bro Å2 189/05
Total 781/31
6 Hjallerup Skytteforening
15697 Lars Kristensen Å2 192/05
134531 Jimmi Jensen Å1 198/07
147773 Peter Brinkmann Nielsen Å2 193/05
134532 John Pedersen Å2 191/06
Total 774/23
7 Boddum-Ydby Skytteforening Å2
88266 Inge Spangaard Futtrup Å1 196/08
115286 Mikael Kongensgaard Å2 186/04
81858 Magnus Jensen Å2 196/07
148120 Danny Christensen Å2 183/02
Total 761/21
8 Hjørring Skytteforening
107514 Kristian Grøn Pedersen Å1 199/10
126592 Mikkel Kragh Thomsen Å2 188/01
134334 Kevin Nielsen Å2 183/03
133556 Aksel Nielsen Å2 184/01
Total 754/15

Juniorhold 50m

1 Vodskov Skytteforening
131485 Frey Solskov J2 199/08
127968 Mikkel Heby Svendsen J2 199/09
139867 Thomas Øllgaard J2 199/04
120445 Toke Simonsen J2 194/10
Total 791/31
2 Thisted Skyttekreds
117498 Christoffer Jensen J1 199/09
136349 Ida Sofie Østergaard Thomsen J1 192/07
135344 Maya Worm Christensen J1 198/14
137637 Nicklas L. Sørensen J2 199/10
Total 788/40
3 Hjørring Skytteforening
107515 Sune Grøn Bendixen J1 195/09
140193 Mathias K. M. Sørensen J2 190/02
126017 Niklas W. Pedersen J2 190/02
147393 Signe Østerby Lauritzen J2 183/03
Total 758/16

Til toppen