| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Riffel, 50m - Mesterskab BK1

1 131017 Malou Brorson Viborg Skytteforening 199/10 200/13 399/23
2 135504 Sander V. Sørensen Viborg Skytteforening 199/13 199/14 398/27
3 134735 Nicklas Vigen Ryberg Viborg Skytteforening 195/09 197/08 392/17

Riffel, 50m - Mesterskab BK2

1 134777 Simon Moustgaard Klit Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/10 195/07 391/17
2 135086 Signe Rasmussen Silkeborg Skyttekreds 196/08 192/04 388/12

Riffel, 50m - Mesterskab BK3

1 145699 Kathrine J. R. Nielsen Viborg Skytteforening 194/05 189/05 383/10
2 145642 Chloe Su Silkeborg Skyttekreds 190/03 183/03 373/06
3 145643 Claire Su Silkeborg Skyttekreds 184/02 185/02 369/04
4 146535 Eline Nørding Silkeborg Skyttekreds 182/02 177/02 359/04
5 139711 Mathias Knuth Silkeborg Skyttekreds 159/01 180/00 339/01
6 148085 Mads Knuth Silkeborg Skyttekreds 142/00 122/00 264/00

Riffel, 50m - Mesterskab J1

1 136694 Annabelle Janner Borved Viborg Skytteforening 199/08 199/11 398/19

Riffel, 50m - Mesterskab J2

1 126481 Lau valsgaard Sørensen Viborg Skytteforening 198/08 198/11 396/19
2 138344 Lucas Rødkær Andersen Silkeborg Skyttekreds 196/06 198/11 394/17
3 126233 Rasmus Klærke Silkeborg Skyttekreds 188/03 192/02 380/05
4 140390 Nicolaj Vinkler Andersen Silkeborg Skyttekreds 171/01 178/00 349/01

Riffel, 50m - Mesterskab ST1

1 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening 200/10 195/04 395/14

Riffel, 50m - Mesterskab ST3

1 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening 191/07 190/04 381/11
2 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 181/03 190/05 371/08
3 22291 Palle Kvist Andersen Silkeborg Skyttekreds 185/06 174/05 359/11
4 19007 Mikael Mühlenfeldt Hannibalsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 163/00 157/00 320/00

Riffel, 50m - Mesterskab SE1

1 20861 Vagn Åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening 196/08 196/06 392/14
2 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 197/07 194/05 391/12
3 22623 Erling Hesel Silkeborg Skyttekreds 196/08 191/07 387/15

Riffel, 50m - Mesterskab SE2

1 22294 Orla Smedegaard Silkeborg Skyttekreds 198/07 193/05 391/12
2 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening 190/05 196/10 386/15
3 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds 191/04 193/04 384/08
4 22253 Regner Mikkelsen Silkeborg Skyttekreds 184/00 185/02 369/02
5 22262 Preben Jensen Silkeborg Skyttekreds 184/05 179/01 363/06
6 22032 Preben Juhl Jensen Knudstrup Skyttekreds 173/02 171/03 344/05

Riffel, 50m - Mesterskab Å1

1 140005 Simon Bjerregård Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/09 198/08 394/17
2 100697 Tanja Hyldig Jensen Kjellerup Skytteforening 197/10 197/09 394/19
3 126904 Steven Vestergaard Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 192/06 198/11 390/17
4 115942 Jens bo Jørgensen Ulstrup IF 191/04 196/10 387/14

Riffel, 50m - Mesterskab Å2

1 131007 Henny Vigen Ryberg Viborg Skytteforening 194/09 197/07 391/16
2 117135 Brian Nissen Andersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 191/05 196/08 387/13
3 140803 Martin Klit Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/08 192/06 383/14
4 145735 Emil Agersnap Sørensen Silkeborg Skyttekreds 192/04 187/02 379/06
5 140705 Anders R Andersen Silkeborg Skyttekreds 181/04 194/05 375/09
6 115943 Erik Bo Jørgensen Ulstrup IF 194/06 175/02 369/08
7 140711 Benny Flensborg Jensen Sejs-Svejbæk Skytteforening 182/02 169/02 351/04
8 138346 Per Friis Persson Silkeborg Skyttekreds 175/03 163/02 338/05

Riffel, 50m - Mesterskab FRI

1 145087 Randi Svenningsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 183/04 191/04 374/08
2 138347 Niclas Persson Silkeborg Skyttekreds 183/01 178/02 361/03
3 146373 Emily Storey Byskov Silkeborg Skyttekreds 177/02 183/01 360/03

Riffel, 50m - Klasse BK1

1 135504 Sander V. Sørensen Viborg Skytteforening 199/13
2 131017 Malou Brorson Viborg Skytteforening 199/10
3 134735 Nicklas Vigen Ryberg Viborg Skytteforening 195/09

Riffel, 50m - Klasse BK2

1 134777 Simon Moustgaard Klit Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/10
2 135086 Signe Rasmussen Silkeborg Skyttekreds 196/08

Riffel, 50m - Klasse BK3

1 145699 Kathrine J. R. Nielsen Viborg Skytteforening 194/05
1 145099 Stefan Lukasson Kjellerup Skytteforening 194/05
3 145642 Chloe Su Silkeborg Skyttekreds 190/03
4 145643 Claire Su Silkeborg Skyttekreds 184/02
5 146535 Eline Nørding Silkeborg Skyttekreds 182/02
6 139711 Mathias Knuth Silkeborg Skyttekreds 159/01
7 148085 Mads Knuth Silkeborg Skyttekreds 142/00

Riffel, 50m - Klasse J1

1 136694 Annabelle Janner Borved Viborg Skytteforening 199/08

Riffel, 50m - Klasse J2

1 126481 Lau valsgaard Sørensen Viborg Skytteforening 198/08
2 138344 Lucas Rødkær Andersen Silkeborg Skyttekreds 196/06
3 126233 Rasmus Klærke Silkeborg Skyttekreds 188/03
4 140390 Nicolaj Vinkler Andersen Silkeborg Skyttekreds 171/01

Riffel, 50m - Klasse ST1

1 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening 200/10

Riffel, 50m - Klasse ST3

1 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening 191/07
2 22291 Palle Kvist Andersen Silkeborg Skyttekreds 185/06
3 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 181/03
4 19007 Mikael Mühlenfeldt Hannibalsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 163/00

Riffel, 50m - Klasse SE1

1 19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening 197/07
2 22623 Erling Hesel Silkeborg Skyttekreds 196/08
2 20861 Vagn Åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening 196/08

Riffel, 50m - Klasse SE2

1 22294 Orla Smedegaard Silkeborg Skyttekreds 198/07
2 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds 191/04
3 19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening 190/05
4 22262 Preben Jensen Silkeborg Skyttekreds 184/05
5 22253 Regner Mikkelsen Silkeborg Skyttekreds 184/00
6 22032 Preben Juhl Jensen Knudstrup Skyttekreds 173/02

Riffel, 50m - Klasse Å1

1 100697 Tanja Hyldig Jensen Kjellerup Skytteforening 197/10
2 140005 Simon Bjerregård Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/09
3 126904 Steven Vestergaard Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I 192/06
4 115942 Jens bo Jørgensen Ulstrup IF 191/04

Riffel, 50m - Klasse Å2

1 131007 Henny Vigen Ryberg Viborg Skytteforening 194/09
2 115943 Erik Bo Jørgensen Ulstrup IF 194/06
3 145735 Emil Agersnap Sørensen Silkeborg Skyttekreds 192/04
4 140803 Martin Klit Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/08
5 117135 Brian Nissen Andersen Sejs-Svejbæk Skytteforening 191/05
6 140711 Benny Flensborg Jensen Sejs-Svejbæk Skytteforening 182/02
7 140705 Anders R Andersen Silkeborg Skyttekreds 181/04
8 138346 Per Friis Persson Silkeborg Skyttekreds 175/03

Riffel, 50m - Klasse FRI

1 145087 Randi Svenningsen Sejs-Svejbæk Skytteforening 183/04
2 138347 Niclas Persson Silkeborg Skyttekreds 183/01
3 146373 Emily Storey Byskov Silkeborg Skyttekreds 177/02
4 145843 Michael Poulsen Silkeborg Skyttekreds 174/03

Til toppen