2. runde af 50m turneringen (Riffel, 50m) | Min Idræt

Stævneresultater - Holdkonkurrencer

Børnehold

1 Ulsted Skytteforening
146802 Elina Qvist BK3 200/10
137052 Signe Røgilds Hansen BK1 200/11
144310 Freja Hald BK3 198/06
146803 Anna Eline Jørgensen BK3 196/06
Total 794/33
2 Vodskov Skytteforening
147704 Amalie Sidse Krogh-Christensen BK3 194/04
139875 Laura Heby Svendsen BK2 196/06
144439 Lia Roland Ahlgren BK2 195/08
145032 Melanie Kingo Thomsen BK2 200/07
Total 785/25
3 Thisted Skyttekreds
137633 Hjalte Balling Malmberg BK3 194/09
144431 Johanne Hoxer BK2 198/07
145803 Johanne Sørensen BK3 195/06
142948 Torbjørn Lundin BK3 195/06
Total 782/28
3 Hobro Egnens Skytteforening
141971 Emma Langhoff Holst BK3 198/08
147129 Kristian Hedegaard Vetter BK3 195/07
147140 Magnus Christensen BK3 195/07
147139 Celia Overgaard BK3 194/06
Total 782/28
5 Hjørring Skytteforening
134695 Alexander Abildgaard BK1 195/06
135495 Bertram Fjordbak BK2 195/07
140142 Lasse Emil Fynshave BK2 188/03
145773 Malte B. Olsen BK3 182/03
Total 760/19
6 Boddum-Ydby Skytteforening
146699 Arsen Yurashchuk BK3 180/04
145890 Nico Lund Bentsen BK3 194/04
148123 Freja Kousgaard BK3 180/01
126876 Jonas Iversen BK3 198/09
Total 752/18
7 Hobro Egnens Skytteforening
147601 Colin Guldager BK3 185/02
147382 Aksel Langhoff Holst BK3 182/03
147327 Linus B. Engi BK3 191/01
147328 Kathrine Studsgaard BK3 188/02
Total 746/08
8 Boddum-Ydby Skytteforening
148245 Freja Winkel Pedersen BK3 179/00
146854 Elias Landbo Nielsen BK3 185/03
146851 Ivan Silinskyi BK3 180/03
148121 Laura Christensen BK3 177/01
Total 721/07
9 Karby Skyttekreds
123025 Camilla Birk Dysted Sørensen BK3 166/00
144592 Lukas Bukhave Christensen BK3 176/00
148131 Timmi Frank Jensen BK3 166/02
146364 Silke Sørensen BK3 185/02
Total 693/04
10 Hjallerup Skytteforening
147971 Line Gregersen BK3 186/02
147775 Sofie Cecilie Brinkmann Nielsen BK3 166/00
146381 Malthe Juhl Nielsen BK3 130/00
145003 Sandar A. Klitgaard BK3 178/02
Total 660/04

Juniorhold

1 Thisted Skyttekreds
117498 Christoffer Jensen J1 199/10
136349 Ida Sofie Østergaard Thomsen J1 199/12
135344 Maya Worm Christensen J1 199/15
137637 Nicklas L. Sørensen J2 199/15
Total 796/52
2 Vodskov Skytteforening
147928 Lærke Overgaard Bro J2 195/06
131704 Marius Højer Juul J2 198/08
127968 Mikkel Heby Svendsen J2 200/08
120445 Toke Simonsen J2 194/04
Total 787/26
3 Hjørring Skytteforening
107515 Sune Grøn Bendixen J1 196/09
147393 Signe Østerby Lauritzen J2 189/05
140193 Mathias K. M. Sørensen J2 187/04
126017 Niklas W. Pedersen J2 181/01
Total 753/19

Stillingshold

1 Aalborg Skyttekreds
43033 Christian Jakobsen ST2 197/11
86372 Christinna Herskind ST1 194/06
104886 Emil Lindholt Nielsen ST2 194/06
17033 Lars Ørum Pedersen ST1 198/11
Total 783/34
2 Boddum-Ydby Skytteforening 2
43051 Betina P. Sørensen ST3 183/03
92975 Gert M. Jensen ST2 193/04
118349 Laura Riemann Dahl ST2 194/08
134255 Vinni Christensen ST3 192/08
134255 Vinni Christensen ST3 192/08
Total 762/23
3 Boddum-Ydby Skytteforening 1
28222 Michael Madsen ST3 188/04
29552 Lars Thesbjerg ST2 193/06
28206 Peder K. Jørgensen ST3 181/04
28418 Anders K. Jørgensen ST2 196/10
Total 758/24
4 Vodskov Skytteforening
113585 Anders Christian Uhrenholt ST3 187/02
15968 Daniel Dalbøge ST3 178/03
15856 Mads Juul Jensen ST3 184/04
15792 Poul Michael Dalbøge ST3 181/02
Total 730/11

Seniorhold

1 Frederikshavn Skyttekreds
10606 Bent Poulsen SE1 200/08
10470 Ole Hans Madsen SE1 198/08
130824 Ove Ravndahl SE2 191/02
10518 Knud Jensen SE1 199/10
Total 788/28
2 Aalborg Skyttekreds
124561 Arne Holm SE1 197/08
16498 Frede Kristensen SE2 193/05
17242 Birgitte Kort Jørgensen SE1 198/10
17108 John Lichon SE2 183/02
Total 771/25
3 Hjørring Skytteforening
11185 Chr. Schultz SE2 194/04
10827 Ole-Vagn Larsen SE2 181/02
11203 Bent S. Jensen SE2 194/05
11034 Per Bach Levorsen SE2 191/04
Total 760/15
4 Boddum-Ydby Skytteforening
28359 Ole Sørensen SE2 191/04
148246 Jytte Sørensen SE2 196/08
28217 Mogens Enevoldsen SE2 183/01
28266 Kristian Bisgaard SE2 171/01
Total 741/14

Åbenklasse hold

1 Vodskov Skytteforening 1
102415 Jens Nielsen Å1 200/12
125508 Lars Walther Christensen Å1 200/10
99527 Lisbeth Stricker Jensen Å1 198/08
82492 René Stricker Jensen Å1 198/11
Total 796/41
2 Ulsted Skytteforening
130103 Christina Røgilds Å1 199/08
139111 Anders Rasmussen Å1 200/17
130107 Karsten Hansen Å2 196/03
15404 Ole M. Nielsen Å1 197/05
Total 792/33
3 Boddum-Ydby Skytteforening 1
93636 Lars Jensen Å1 199/11
126135 Martin Osther Å1 196/05
93650 Hjalte Morthorst Jensen Å2 196/10
106220 Kasper Hjorth Lousdal Å1 200/15
Total 791/41
4 Vodskov Skytteforening 2
112246 Anne Lise Herskind Å1 198/09
113910 Michael Guldbæk Larsen Å1 200/12
118294 Nikolai Mou Nielsen Å2 198/08
147926 Martin Overgaard Bro Å2 193/02
Total 789/31
5 Aalborg Skyttekreds
104261 Bjørn Voigt Å1 198/15
146383 Frode Kirstejn Hovalt Å2 195/07
121919 David Rønn Å1 194/08
28830 Mette Christensen Å1 198/10
Total 785/40
6 Hjallerup Skytteforening
134532 John Pedersen Å2 198/08
134531 Jimmi Jensen Å1 195/08
147773 Peter Brinkmann Nielsen Å2 195/07
126252 Camilla Brandi Å1 195/05
Total 783/28
7 Hjørring Skytteforening
107514 Kristian Grøn Pedersen Å1 198/11
126592 Mikkel Kragh Thomsen Å2 193/04
133556 Aksel Nielsen Å2 193/08
135497 Orla Ørebro Å2 186/03
Total 770/26
8 Boddum-Ydby Skytteforening 2
148120 Danny Christensen Å2 181/01
88266 Inge Spangaard Futtrup Å1 197/06
81858 Magnus Jensen Å2 194/06
115286 Mikael Kongensgaard Å2 185/02
Total 757/15

Til toppen