| Min Idræt

Stævneresultater - Klasser

Standardpistol, 25m - Klasse BK

1 139952 Liva Bang Rasmussen Viborg Skytteforening 549/90
2 145105 Hugo Toräng Lunde Sg&I 514/81
3 145297 Karla B. Petersen Lunde Sg&I 464/71
4 134643 Magnus Salomonsen Lunde Sg&I 462/76
5 146322 Maja Husman Lunde Sg&I 457/70
6 134478 Sebastian Peter Nilsson Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 449/66
7 128819 Maja Hoppe Lunde Sg&I 394/55
8 147106 Gunner Frydenlund Jaedeke Lind Skytteforening 101/00

Standardpistol, 25m - Klasse JUN

1 112662 Maiken Bergholt Madsen St. Restrup Idrætsforening 519/90
2 108556 Lars Krog Viborg Skytteforening 516/74
3 112920 Sif Gorm Hansen Særslev Skytteforening 502/80
4 128497 liane Filtenborg Hessler Sparta Idrætsforening 470/71
5 143999 Thais Sebech Jeppesen Nyborg Skytteforening 458/52
6 120849 Christine Nedergaard Nielsen Århus Pistolklub 450/68
7 148425 Tobias Haldansen Tjørnfelt Nyborg Skytteforening 446/74
8 141793 Lukas Schulz Nyborg Skytteforening 434/61
9 144613 Christoffer Gommesen Nyborg Skytteforening 391/50
10 148424 Cecilie Talbro Hansen Nyborg Skytteforening 374/46

Standardpistol, 25m - Klasse 1H1

1 45404 Rene Vogn Hesselager Fore. Sportsklubber 570/94
2 46446 Morten Gottwald Lunde Sg&I 548/86
3 33401 Anders Christensen Ørre Skytteforening 544/87
4 16941 Peter Holmegaard Aalborg Skyttekreds 540/93
5 51581 Per Michael Elmose Dalum Skytteforening 539/89
6 14027 Lars Kjeldgaard Aalborg Skyttekreds 536/78
7 62420 Carsten Bech-Jensen Ramløse Idrætsforening Skydning 535/87
8 91721 Carsten Weinreich Djurslands PistolKlub 534/88
9 17871 Niklas Elmose Andersen Djurslands PistolKlub 534/86
10 99785 Patrik Ibsen Svinninge Skytteforening 531/87
11 56426 Simon Madsen Kongsted Skytteforening 525/82
12 59362 Dennis Samuelsen Korsør Skytteforening 521/88
12 14860 Bo Lykholt Andreasen Aalborg Skyttekreds 521/88
14 121881 Peter Søgaard Bullerup Skyttekreds 521/81
15 55982 Jens Peter Jensen Korsør Skytteforening 519/87
16 25773 Tim Bergfriedt Strange Århus Pistolklub 516/86
17 27601 Niels Lund Hem Skytteforening 516/81
18 35029 Gert Nielsen Vejle Skytteforening 512/85
19 34163 Børge Bladsgård Grindsted Skyttekreds 511/84
20 59467 Morten Petersen Korsør Skytteforening 496/85
21 46357 Jesper Christensen Lunde Sg&I 488/74

Standardpistol, 25m - Klasse 1H2

1 68697 Steen K. Pedersen Greve Skytteforening 527/83
2 55005 Sune S. Rongsted Ornebjerg Skytteforening 525/85
3 108916 Astrid Jensen Haderup Skytteforening 523/88
4 144984 Jacob Rolff-Petersen Skyttelauget Kgs. Lyngby 517/82
5 138651 Kenneth Skovborg Holmgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 512/84
6 139109 Michael Larsen Fredericia Garnisons Idrætsforening 510/81
7 80694 Christina Borgen Nielsen Silkeborg Skyttekreds 507/81
8 105938 Dan Christiansen Karlslunde Skytteforening 504/84
9 12377 Tomas Lauridsen Aalborg Skyttekreds 497/79
10 139207 Rikke Thodberg Djurslands PistolKlub 494/78
11 46354 Jonas Foged Pedersen Lunde Sg&I 492/79
12 120373 Carsten Sølvberg Greve Skytteforening 491/78
13 119248 Erik Larsen Korsør Skytteforening 490/81
14 60401 Eskil Gotfredsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 490/75
15 142437 Benjamin Buter Petersen Lunde Sg&I 477/76
16 148208 Klaus Thuesen Viborg Skytteforening 469/80
17 59476 Michael Frederiksen Korsør Skytteforening 469/74
18 110912 Bjørn Madsen Bullerup Skyttekreds 468/77
19 129448 Kitty Holm Obel Skyttelauget Kgs. Lyngby 463/70
20 144790 Ricky Hartmann Eiken Greve Skytteforening 463/70
21 69501 Birger Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening 462/64
22 18542 Allan Andersen Djurslands PistolKlub 461/79
23 104486 Eduardo Hansen Greve Skytteforening 461/76
24 69328 Søren Smith Rasmussen Fløng-Hedehusene Skytteforening 457/51
25 142020 Casper Bloch Bullerup Skyttekreds 448/55
26 51246 Klaus Mørkeberg Bullerup Skyttekreds 447/74
27 68493 Henrik Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening 446/70
28 128748 Flemming Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr. 446/66
29 55952 Karina Molich Korsør Skytteforening 445/79
30 144985 Rikke Vilsøe Nielsen Skyttelauget Kgs. Lyngby 438/65
31 118790 Mads Strange Århus Pistolklub 436/72
32 122578 Bjarne W A Obel Skyttelauget Kgs. Lyngby 433/74
33 90306 Annette Winther Ølsted Skytteforening 433/57
34 23200 Solveig kjeldsen Rønde Skytteforening 433/49
35 144632 Michael Gade Viborg Skytteforening 432/76
36 86247 Claus Olsen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening 421/65
37 144203 Kaj Lund Ørre Skytteforening 401/63
38 69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening 334/56

Standardpistol, 25m - Klasse 2H1

1 121115 Kasper Udengaard Kristoffersen Sorø Skytteforening 564/94
2 32357 Knud Erik Sørensen Lind Skytteforening 559/94
3 20666 Jesper Larsen Ølsted Skytteforening 559/88
4 42046 Arnold Christensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 556/89
5 40949 Henrik Rasmussen Ribe Skyttekreds 552/93
6 119737 Steen Weihe Ballerup Skytteforening 549/94
7 135261 Michael Andersen Djurslands PistolKlub 548/94
8 87057 Jonas Ørtoft Larsen Ballerup Skytteforening 548/86
9 34696 Hans Jørgen Nielsen Klejs-Juelsminde Skytteforening 546/89
10 92266 Stefan Nielsen Ribe Skyttekreds 545/91
11 67586 Kenneth Lagoni Olsen Skyttelauget Kgs. Lyngby 545/86
12 92240 Rasmus Wrønding Elf Københavns Amts Skyttelaug 542/95
13 130566 Jacob Larsen Vodskov Skytteforening 540/91
14 32035 Peter Davis Lind Skytteforening 539/91
15 135637 Kristian Pedersen Nyborg Skytteforening 535/92
16 105816 Kenneth Andersen Vissenbjerg Skytteforening 534/86
17 116825 Søren Kaster Viborg Skytteforening 534/83
18 88770 Henrik Jeppesen Ribe Skyttekreds 534/80
19 18474 Bjarne Skibild Djurslands PistolKlub 533/93
20 104419 Per Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds 533/90
21 134780 Aksel Jørgensen Viborg Skytteforening 532/82
22 36252 Richard Davis Lind Skytteforening 531/91
23 47289 Jan Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening 525/88
24 31549 Per Jacobsen Lind Skytteforening 525/86
25 81630 Hans-Jørgen Mortensen Korsør Skytteforening 524/83
26 54709 Peter Nielsen Nykøbing F. Skytteforening 522/83
27 91950 Mogens Bering Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning 521/87
28 141958 Klaus Nørgaard Aalborg Skyttekreds 513/92
29 61194 Ib Naumann Vordingborg Skytteforening 512/78
30 66086 Ejner Nicolaisen Hørsholm Pistolforening 512/77
31 127348 Lars Hedegaard Larsen Hørsholm Pistolforening 510/80
32 32683 Erling Jørgensen Lind Skytteforening 506/75
33 24504 John Jørgensen Århus Pistolklub 504/75
34 93718 Mads Wrønding Københavns Amts Skyttelaug 504/74
35 10158 Jan Hejgaard Andersen Vodskov Skytteforening 498/81
36 35317 Søren Madsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 448/84

Standardpistol, 25m - Klasse 2H2

1 68155 Erling von Fuglsang Ballerup Skytteforening 555/86
2 139187 Thomas Sevelsted Skyttelauget Kgs. Lyngby 543/86
3 134284 David Pommer Ballerup Skytteforening 539/89
4 146159 Jacob Lindersson Thielsen Lunde Sg&I 535/90
5 53264 Torben Eskildsen Nykøbing F. Skytteforening 532/82
6 140028 Mikkel Jørgensen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening 529/89
7 120582 Magnus Kastrup Nyborg Skytteforening 525/90
8 130245 Johnny E. Christensen Nykøbing F. Skytteforening 525/87
9 140005 Simon Bjerregård Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 525/86
10 111024 Søren Danekilde Christiansen Hørsholm Pistolforening 525/85
11 132793 Mette R. Jensen Stenløse Skytteforening 523/87
12 130273 Martin Lund Tyllesen Vissenbjerg Skytteforening 523/86
13 56644 Leif Andersen Strøby Skytteforening 521/82
14 130569 Martin Frost Vodskov Skytteforening 519/77
15 19104 Kim Bitsch Sejs-Svejbæk Skytteforening 518/79
16 34728 Kim Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening 517/80
17 14851 Carsten Hansen Vodskov Skytteforening 511/85
18 68835 Kent Preben Holm Københavns Amts Skyttelaug 511/80
19 17598 Per Olesen Allingåbro Skytteforening 510/92
20 23219 bent kjeldsen Rønde Skytteforening 509/83
21 120600 Kurt Petersen Knabstrup Skytteforening 506/85
22 69703 Bent Kruse Ballerup Skytteforening 505/77
23 145260 Stefano Grieco Hørsholm Pistolforening 502/87
24 119364 Morten Kristiansen Viborg Skytteforening 502/83
25 46099 Anders Thagaard Nyborg Skytteforening 501/80
26 126026 Susanne Lund Ballerup Skytteforening 499/75
27 118530 Mie Marie Lassen Års Skytteforening 498/78
28 129352 Tonni Phil Hansen Lunde Sg&I 490/81
29 111684 Tom Fangel Århus Pistolklub 488/76
30 134228 Kim Flindt-Madsen Mullerup Skytteforening 472/72
31 21999 Henrik Søndergård Møller Sejs-Svejbæk Skytteforening 472/61
32 108109 Thomas Bøgh Jensen Vodskov Skytteforening 460/65
33 19081 Bent Ørskov Viborg Skytteforening 451/79
34 142798 Anders Hovgaard Møller Osted/Lejre Skytteforening 27.kr. 445/68
35 75123 Malik John Lunden Stenløse Skytteforening 413/64
36 107292 Willy Friis Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening 397/65

Standardpistol, 25m - Klasse 2H3

1 147946 Thomas Bager Sorø Skytteforening 537/91
2 68183 Brian Thomsen Ballerup Skytteforening 533/93
3 136079 Jonas Grau Thomsen Lunde Sg&I 533/88
4 135214 Rasmus Dybbro Engelsholm Skyttelauget Kgs. Lyngby 530/83
5 141957 Claus Raaby Aalborg Skyttekreds 529/90
6 48834 Morten Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 529/85
7 148092 Frederik Svend Andersen Skyttelauget Kgs. Lyngby 526/83
8 140104 Martin Gierahn Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 520/85
9 105868 Jimmy Nielsen Kullerup/Refsvindinge If. 518/86
10 145243 Conni Mikkelsen Ørre Skytteforening 511/84
11 10551 Jan Elgaard Sørensen Frederikshavn Skyttekreds 510/88
12 129902 Sussi Andersen Mullerup Skytteforening 507/87
13 125379 Karsten Uglebjerg Lunde Sg&I 505/81
14 142500 Michael Valeur Aalborg Skyttekreds 504/76
15 145175 Tatiana Nikolova Klejs-Juelsminde Skytteforening 503/83
16 141055 Trine Borchers Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 501/85
17 121822 Thea Søholt Beck Osted/Lejre Skytteforening 27.kr. 499/79
18 105656 Henrik Jensen Vodskov Skytteforening 496/86
19 90319 Jeannette Frost Skyttelauget Kgs. Lyngby 491/82
20 19102 Kirsten Malene Bitsch Sejs-Svejbæk Skytteforening 491/81
21 129006 Mona Pedersen Skyttelauget Kgs. Lyngby 491/78
22 144417 Marianne Hansen Knabstrup Skytteforening 491/78
23 125004 Victor R. Ehlers Nykøbing F. Skytteforening 486/75
24 32302 Laura Brandt Lind Skytteforening 485/75
25 77605 Helle Meier Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening 484/87
26 127780 Carl Christiansen Nyborg Skytteforening 483/76
27 121612 Brian Holm Vejle Skytteforening 478/77
28 58185 Michael Groot Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 476/79
29 68863 Jan Christiansen Karlslunde Skytteforening 476/79
30 121613 Carsten Jensen Vejle Skytteforening 465/73
31 142909 Doris Hoffmeyer Skyttelauget Kgs. Lyngby 464/76
32 68245 Jim Poulsen Ballerup Skytteforening 458/68
33 87571 Anders Diget Lind Skytteforening 454/63
34 47371 Martin Dyreborg Hansen Vejle Skytteforening 453/82
35 56737 Renè Kelberg Holmegaard Skytteforening 449/74
36 49953 Poul Basse Vissenbjerg Skytteforening 448/69
37 134106 Lars Nielsen Lind Skytteforening 447/71
38 55529 H. C. Danielsen Stege Ndr. Skytteforening 437/68
39 92288 Anders Danielsen Stege Ndr. Skytteforening 435/69
40 102336 Jakob Vels Skyttelauget Kgs. Lyngby 423/68
41 18494 Benny Dyrby Pedersen Djurslands PistolKlub 417/65
42 60395 Jette Karlsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds 414/59
43 147101 Karl Frydenlund Jaedeke Lind Skytteforening 404/65
44 130625 Jesper I. Pedersen Faxe Skytteforening 400/73
45 147522 Preben Hagelskjær Lind Skytteforening 353/47
46 138957 Frits Wintherfeldt Djurslands PistolKlub 351/52
47 47466 Sten Rasmussen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling 310/61

Standardpistol, 25m - Klasse FRI

1 32164 Michael Brandt Lind Skytteforening 546/92
2 133857 Sonja Andersen Grenå Skyttekreds 544/87
3 138000 Anette M.R. Theisen Lind Skytteforening 497/87
4 90255 Preben Troelsen Lind Skytteforening 492/82
5 125242 Lotte Buhl Boserup Allingåbro Skytteforening 459/72
6 129255 Dorthe Løvig Lind Skytteforening 446/70
7 131850 Carina Marie Lassen Års Skytteforening 438/69
8 147104 Tanja Frydenlund Jaedeke Lind Skytteforening 404/72

Til toppen