Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
DM Geværterræn 2022 (TerrænGevær) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Vestjylland
DGI Midtjylland
DGI Østjylland
DGI Sydøstjylland
DGI Fyn
DGI Midt- og Vestsjælland
DGI Nordsjælland
DGI Storkøbenhavn
DGI Storstrømmen
Alle foreninger
Akademisk Skytteforening
Boddum-Ydby Skytteforening
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
Fløng-Hedehusene Skytteforening
Frederikssund Skytteforening, IF1864
Haderup Skytteforening
Helsinge S&i - Skytteafd.
Herfølge Skytteforening
Horne Skytteforening
Højby Skytteforening
Jelling fS
Jørlunde Skytteforening
Middelfart Skytteforening
Mullerup Skytteforening
Ornebjerg Skytteforening
Ramløse Idrætsforening Skydning
Rønde Skytteforening
Samsø Skytteforening
Skanderborg-Stilling Skytteforening
Skytteklubben DSB/ASF
Skyttelauget Kgs. Lyngby
Sødinge Skytteforening
Thisted Skyttekreds
Tingsted Skytteforening
Trehøje Skytteforening
Tuse Skytteforening
Tørring Idrætsforening
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Ørre Skytteforening
Østerild Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
28418
Anders K. Jørgensen
Boddum-Ydby Skytteforening
ST1
39.000
51.000
Hovedskydning
28206
Peder K. Jørgensen
Boddum-Ydby Skytteforening
ST2
34.000
45.000
Hovedskydning
29552
Lars Thesbjerg
Boddum-Ydby Skytteforening
ST1
33.000
43.000
Hovedskydning
28450
Peter Kjær Fink
Thisted Skyttekreds
ST1
28.000
37.000
Hovedskydning
28860
Mads Bakke Nielsen
Thisted Skyttekreds
ST2
31.000
41.000
Hovedskydning
28579
Christian Kjær Pedersen
Thisted Skyttekreds
SE
31.000
42.000
Hovedskydning
114760
Chris Øgaard Gøttrup
Østerild Skytteforening
Å
21.000
28.000
Hovedskydning
83672
Emil Bakke Nielsen
Thisted Skyttekreds
ST2
22.000
29.000
Hovedskydning
28703
Steffen Kjær Thiesen
Thisted Skyttekreds
ST1
35.000
46.000
Hovedskydning
135344
Maya Worm Christensen
Thisted Skyttekreds
BK/JUN
13.000
18.000
Hovedskydning
137637
Nicklas Leegaard Sørensen
Thisted Skyttekreds
BK/JUN
29.000
39.000
Hovedskydning
142610
Mads Fisker Larsen
Thisted Skyttekreds
BK/JUN
26.000
35.000
Hovedskydning
33790
Ove Laursen
Jelling fS
SE
24.000
32.000
Hovedskydning
33816
Knud Andersen
Jelling fS
SE
30.000
41.000
Hovedskydning
34969
Karl Erik Hansen
Jelling fS
SE
23.000
31.000
Hovedskydning
34585
Vagn Koch
Tørring Idrætsforening
SE
25.000
34.000
Hovedskydning
123096
Martin Lysdahl
Tørring Idrætsforening
Å
24.000
32.000
Hovedskydning
12022
Henrik Noppenau Lytzen
Tørring Idrætsforening
ST2
26.000
34.000
Hovedskydning
95177
Hans Byager
Jelling fS
Å
22.000
30.000
Hovedskydning
17311
Anders Secher
Tørring Idrætsforening
ST2
20.000
26.000
Hovedskydning
34977
Jørgen Kjær Andersen
Tørring Idrætsforening
ST1
32.000
42.000
Hovedskydning
114274
Peter Andersen
Mullerup Skytteforening
ST2
31.000
41.000
Hovedskydning
62263
Lasse Tranegaard Sukstorf
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
ST1
32.000
42.000
Hovedskydning
59650
Allan Knud Hansen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
ST2
26.000
34.000
Hovedskydning
59536
Johnny Olsen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
ST1
35.000
46.000
Hovedskydning
55915
Lasse Rogert Pedersen
Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
ST1
35.000
46.000
Hovedskydning
28084
Bjarne Veile
Fløng-Hedehusene Skytteforening
ST1
38.000
50.000
Hovedskydning
95000
Jon Luckmann Meulengracht
Herfølge Skytteforening
ST1
34.000
45.000
Hovedskydning
57411
Sigurd Bohl Jensen
Tuse Skytteforening
ST1
28.000
37.000
Hovedskydning
127050
Peter Schmidt
Tuse Skytteforening
BK/JUN
37.000
50.000
Hovedskydning
57551
Kim Jensen
Tuse Skytteforening
ST1
25.000
33.000
Hovedskydning
57006
Kristian Ebbensgaard
Herfølge Skytteforening
SE
6.000
8.000
Hovedskydning
68845
Kaj Hansen
Herfølge Skytteforening
SE
28.000
38.000
Hovedskydning
56826
Niels Peter Jensen
Herfølge Skytteforening
SE
14.000
19.000
Hovedskydning
137835
Vibeke Knøchel Christensen
Herfølge Skytteforening
Å
23.000
31.000
Hovedskydning
141963
Alexandra Damgaard
Herfølge Skytteforening
Å
3.000
4.000
Hovedskydning
128064
Ida Andersen
Mullerup Skytteforening
BK/JUN
14.000
19.000
Hovedskydning
122737
Casper Iversen
Ornebjerg Skytteforening
BK/JUN
32.000
43.000
Hovedskydning
127632
Christian Iversen
Ornebjerg Skytteforening
Å
10.000
14.000
Hovedskydning
68949
Claus Bruun
Tingsted Skytteforening
ST1
34.000
45.000
Hovedskydning
56691
Kenneth Hansen
Ornebjerg Skytteforening
ST2
29.000
38.000
Hovedskydning
46704
Knud F. Hansen
Sødinge Skytteforening
ST2
25.000
33.000
Hovedskydning
35602
Jens Nyby Petersen
Middelfart Skytteforening
Å
28.000
38.000
Hovedskydning
52069
Bo Pedersen
Højby Skytteforening
SE
28.000
38.000
Hovedskydning
121088
Nikolai Kling Larsen
Horne Skytteforening
ST2
26.000
34.000
Hovedskydning
49823
Per Christiansen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
ST1
37.000
49.000
Hovedskydning
100102
Trine Knudsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
ST1
30.000
39.000
Hovedskydning
126288
Mathias Thomsen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
BK/JUN
41.000
55.000
Hovedskydning
86870
Jesper Langhoff Pedersen
Fjelsted/Harndrup Skytteforening
ST1
34.000
45.000
Hovedskydning
48314
Anders Feldballe Hansen
Horne Skytteforening
ST2
17.000
22.000
Hovedskydning
86197
Thor Kortegård Pedersen
Horne Skytteforening
ST2
18.000
24.000
Hovedskydning
70481
Stig A. Munkholm
Ramløse Idrætsforening Skydning
SE
35.000
47.000
Hovedskydning
62100
Claus Pedersen
Ramløse Idrætsforening Skydning
SE
20.000
27.000
Hovedskydning
104699
Henning Pries
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE
23.000
31.000
Hovedskydning
130182
Ole Jensen
Helsinge S&i - Skytteafd.
SE
10.000
14.000
Hovedskydning
62432
Bjarne Sørensen
Ramløse Idrætsforening Skydning
ST1
36.000
47.000
Hovedskydning
62329
Jan O. Larsen
Ramløse Idrætsforening Skydning
ST1
39.000
51.000
Hovedskydning
64909
Jesper Larsen
Ramløse Idrætsforening Skydning
ST1
28.000
37.000
Hovedskydning
62091
Dorthe Overgaard
Frederikssund Skytteforening, IF1864
ST1
34.000
45.000
Hovedskydning
62714
Søren B. Tolstrup
Skyttelauget Kgs. Lyngby
ST2
34.000
45.000
Hovedskydning
65101
Kim Kristiansen
Ramløse Idrætsforening Skydning
Å
39.000
53.000
Hovedskydning
61327
Poul Henrik Brandt
Frederikssund Skytteforening, IF1864
SE
33.000
45.000
Hovedskydning
104700
Nicklas Pries
Helsinge S&i - Skytteafd.
Å
35.000
47.000
Hovedskydning
65165
Claus Soares Petersen
Ramløse Idrætsforening Skydning
Å
37.000
50.000
Hovedskydning
143961
Peter M. Bonde
Herfølge Skytteforening
Å
3.000
4.000
Hovedskydning
23175
Walther Kristensen
Rønde Skytteforening
SE
8.000
11.000
Hovedskydning
23142
Bjarne R. Olesen
Rønde Skytteforening
Å
17.000
23.000
Hovedskydning
25849
Helene Klejs Dam Sørensen
Samsø Skytteforening
ST2
31.000
41.000
Hovedskydning
77569
Henning Dam
Skytteklubben DSB/ASF
SE
12.000
16.000
Hovedskydning
115252
Heinrich Sloth
Skanderborg-Stilling Skytteforening
Å
13.000
18.000
Hovedskydning
58624
Steen Sønderby
Mullerup Skytteforening
Å
15.000
20.000
Hovedskydning
94693
Kurt Mosgaard
Ørre Skytteforening
ST1
37.000
49.000
Hovedskydning
30547
Knud Ejlersen
Ørre Skytteforening
SE
29.000
39.000
Hovedskydning
31184
Erik Madsen
Haderup Skytteforening
SE
32.000
43.000
Hovedskydning
108184
Bjørn Olsen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
Å
28.000
38.000
Hovedskydning
113022
Andreas Tanderup
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
ST2
25.000
33.000
Hovedskydning
22154
Allan Aagaard
Haderup Skytteforening
ST2
33.000
43.000
Hovedskydning
30183
Jon Baggesen
Haderup Skytteforening
ST2
23.000
30.000
Hovedskydning
31359
Bent Mæng
Ørre Skytteforening
ST2
27.000
36.000
Hovedskydning
99842
Nikolaj Slot Larsen
Trehøje Skytteforening
ST2
28.000
37.000
Hovedskydning
83073
Jonas Andersen
Trehøje Skytteforening
ST2
32.000
42.000
Hovedskydning
107890
Mads-Emil Mogensen
Trehøje Skytteforening
ST2
25.000
33.000
Hovedskydning
29739
Martin Mohr Jakobsen
Trehøje Skytteforening
ST2
26.000
34.000
Hovedskydning
30976
Alexander Helleskov
Trehøje Skytteforening
ST2
31.000
41.000
Hovedskydning
145707
Michael Osterwald-Lenum
Akademisk Skytteforening
Å
11.000
15.000
Hovedskydning
62985
Per Aksel Bannow
Akademisk Skytteforening
ST2
14.000
18.000
Hovedskydning
124705
Christian Bannow
Akademisk Skytteforening
ST2
23.000
30.000
Hovedskydning
70045
Morten Hammer
Akademisk Skytteforening
SE
21.000
28.000
Hovedskydning
63346
Finn Scheibye
Akademisk Skytteforening
SE
33.000
45.000
Hovedskydning
70165
Lars Jepsen
Jørlunde Skytteforening
ST2
20.000
26.000
Hovedskydning
145016
Johanne Skov Lorenzen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
BK/JUN
26.000
35.000
Hovedskydning
28260
Kurt B. Jensen
Boddum-Ydby Skytteforening
SE
26.000
35.000
Hovedskydning
25978
Kim Mæng Ibsen
Ørre Skytteforening
ST1
30.000
39.000
Hovedskydning
90672
Bjarne Sigtenborg
Herfølge Skytteforening
Å
27.000
36.000
Hovedskydning
Til toppen