DM 50-200-300m Riffel Voksen 2022 (Riffel, 300m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
76186 Ken Poulsen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. Å 142.000 142.000 Hovedskydning
76186 Ken Poulsen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. Å 145.000 145.000 Mesterskab
107612 Mathias Nørgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. Å 143.000 143.000 Hovedskydning
107612 Mathias Nørgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr. Å 142.000 142.000 Mesterskab
96841 Tim Mikkelsen Jelling fS Å 141.000 141.000 Hovedskydning
20230 Charlotte Jakobsen Ousted Tåning Skytteforening Å 145.000 145.000 Hovedskydning
20230 Charlotte Jakobsen Ousted Tåning Skytteforening Å 144.000 144.000 Mesterskab
99457 Dennis Hansen Vestfalster Skytteforening Å 141.000 141.000 Hovedskydning
99457 Dennis Hansen Vestfalster Skytteforening Å 142.000 142.000 Mesterskab
68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening ST2 261.000 261.000 Hovedskydning
53054 Per Andersen Tingsted Skytteforening FRI 135.000 135.000 Hovedskydning
53054 Per Andersen Tingsted Skytteforening FRI 137.000 137.000 Mesterskab
55005 Sune S. Rongsted Ornebjerg Skytteforening FRI 131.000 131.000 Hovedskydning
55005 Sune S. Rongsted Ornebjerg Skytteforening FRI 135.000 135.000 Mesterskab
53137 Hanne Andersen Tingsted Skytteforening SE 141.000 141.000 Hovedskydning
53137 Hanne Andersen Tingsted Skytteforening SE 144.000 144.000 Mesterskab
54713 Per Christensen Tingsted Skytteforening Å 140.000 140.000 Hovedskydning
54713 Per Christensen Tingsted Skytteforening Å 141.000 141.000 Mesterskab
96141 Allan Stryhn Tingsted Skytteforening Å 132.000 132.000 Hovedskydning
96141 Allan Stryhn Tingsted Skytteforening Å 119.000 119.000 Mesterskab
55114 Sarah Garn Hansen Stege Ndr. Skytteforening ST2 264.000 264.000 Hovedskydning
55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening ST1 276.000 276.000 Hovedskydning
127632 Christian Iversen Ornebjerg Skytteforening Å 136.000 136.000 Hovedskydning
54774 Max Pil Nykøbing F. Skytteforening Å 137.000 137.000 Hovedskydning
54774 Max Pil Nykøbing F. Skytteforening Å 137.000 137.000 Mesterskab
122163 Maria Patricia Andersen Nykøbing F. Skytteforening Å 126.000 126.000 Hovedskydning
106985 Lotte Bredahl Jelling fS Å 127.000 127.000 Hovedskydning
98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS Å 144.000 144.000 Hovedskydning
98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS Å 147.000 147.000 Mesterskab
88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen Jelling fS Å 143.000 143.000 Hovedskydning
88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen Jelling fS Å 145.000 145.000 Mesterskab
35978 Claus Laumann Sindberg Ballerup Skytteforening Å 142.000 142.000 Hovedskydning
35978 Claus Laumann Sindberg Ballerup Skytteforening Å 143.000 143.000 Mesterskab
69703 Bent Kruse Ballerup Skytteforening SE 143.000 143.000 Hovedskydning
69703 Bent Kruse Ballerup Skytteforening SE 137.000 137.000 Mesterskab
114274 Peter Andersen Mullerup Skytteforening ST2 248.000 248.000 Hovedskydning
28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening ST1 279.000 279.000 Hovedskydning
59650 Allan Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening ST2 272.000 272.000 Hovedskydning
59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening ST1 265.000 265.000 Hovedskydning
62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening ST1 274.000 274.000 Hovedskydning
60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening ST2 269.000 269.000 Hovedskydning
25323 Jenny Bissø Samsø Skytteforening SE 133.000 133.000 Hovedskydning
25302 Knud Møller Samsø Skytteforening SE 140.000 140.000 Hovedskydning
25302 Knud Møller Samsø Skytteforening SE 143.000 143.000 Mesterskab
25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening ST2 261.000 261.000 Hovedskydning
138247 Mads Freiesleben Nyvest Skytteforening Å 135.000 135.000 Hovedskydning
138247 Mads Freiesleben Nyvest Skytteforening Å 120.000 120.000 Mesterskab
89816 Steffen Koefoed Nyvest Skytteforening Å 140.000 140.000 Hovedskydning
89816 Steffen Koefoed Nyvest Skytteforening Å 142.000 142.000 Mesterskab
54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening ST2 265.000 265.000 Hovedskydning
81648 Anders Langhorn Frederikssund Skytteforening, IF1864 Å 135.000 135.000 Hovedskydning
102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Aalborg Skyttekreds ST2 282.000 282.000 Hovedskydning
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds ST2 279.000 279.000 Hovedskydning
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening Å 141.000 141.000 Hovedskydning
112246 Anne Lise Herskind Vodskov Skytteforening Å 136.000 136.000 Mesterskab
39827 Jens Nygaard Ribe Skyttekreds SE 136.000 136.000 Hovedskydning
33414 Tove Secher Ullerup Skytteforening SE 137.000 137.000 Hovedskydning
33414 Tove Secher Ullerup Skytteforening SE 135.000 135.000 Mesterskab
86426 Frederikke Frederiksen Damsholte Skytteforening ST2 259.000 259.000 Hovedskydning
55915 Lasse Rogert Pedersen Næstved Skytteforening ST2 254.000 254.000 Hovedskydning
113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening Å 141.000 141.000 Hovedskydning
108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening Å 143.000 143.000 Hovedskydning
31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening ST2 209.000 209.000 Hovedskydning
19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening SE 142.000 142.000 Hovedskydning
19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening SE 143.000 143.000 Hovedskydning
19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening SE 134.000 134.000 Mesterskab
28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds ST2 263.000 263.000 Hovedskydning
86870 Jesper Langhoff Pedersen Fjelsted/Harndrup Skytteforening ST1 278.000 278.000 Hovedskydning
100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening ST1 269.000 269.000 Hovedskydning
49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening SE 144.000 144.000 Hovedskydning
49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening SE 147.000 147.000 Mesterskab
49743 Martin Tornøe Fjelsted/Harndrup Skytteforening Å 142.000 142.000 Hovedskydning
121230 Kim Aalund Fjelsted/Harndrup Skytteforening Å 141.000 141.000 Hovedskydning
52603 Jes Larsen Paarup Skytteforening Å 135.000 135.000 Hovedskydning
121088 Nikolai Kling Larsen Horne Skytteforening Å 139.000 139.000 Hovedskydning
121088 Nikolai Kling Larsen Horne Skytteforening Å 141.000 141.000 Mesterskab
48025 Morten Laursen Horne Skytteforening ST2 266.000 266.000 Hovedskydning
48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening ST2 264.000 264.000 Hovedskydning
91453 Rasmus Algren Pedersen Horne Skytteforening Å 137.000 137.000 Hovedskydning
91453 Rasmus Algren Pedersen Horne Skytteforening Å 131.000 131.000 Mesterskab
50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening ST1 282.000 282.000 Hovedskydning
61799 Peter Hansen Ballerup Skytteforening SE 142.000 142.000 Hovedskydning
61799 Peter Hansen Ballerup Skytteforening SE 140.000 140.000 Mesterskab
120920 Emma Klinck Horne Skytteforening Å 142.000 142.000 Hovedskydning
120920 Emma Klinck Horne Skytteforening Å 144.000 144.000 Mesterskab
20861 Vagn Åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening SE 141.000 141.000 Hovedskydning
20861 Vagn Åge Jørgensen Honum & Omegns Skytteforening SE 139.000 139.000 Mesterskab
20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening ST2 247.000 247.000 Hovedskydning
86200 Andreas Algren Pedersen Horne Skytteforening Å 141.000 141.000 Hovedskydning
69409 Leif Bay Fløng-Hedehusene Skytteforening SE 135.000 135.000 Hovedskydning
69477 Gert Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening SE 141.000 141.000 Hovedskydning
147081 Gregory Zilinek Horne Skytteforening ST2 164.000 164.000 Hovedskydning
29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening ST1 277.000 277.000 Hovedskydning
12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds ST2 274.000 274.000 Hovedskydning
25390 Willy Hermansen Odder Skytteforening SE 144.000 144.000 Hovedskydning
25390 Willy Hermansen Odder Skytteforening SE 134.000 134.000 Mesterskab
48182 Jacob Helding Larsen Horne Skytteforening ST1 276.000 276.000 Hovedskydning
17339 Preben Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds Å 132.000 132.000 Hovedskydning
100110 Maria Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening Å 140.000 140.000 Hovedskydning
69410 Laura Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening Å 141.000 141.000 Hovedskydning
69410 Laura Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening Å 144.000 144.000 Mesterskab
33816 Knud Andersen Jelling fS SE 137.000 137.000 Hovedskydning
124027 Mads Hertz Larsen Ravnsborg Skytteforening Å 130.000 130.000 Hovedskydning
118508 Renè Nielsen Ravnsborg Skytteforening Å 132.000 132.000 Hovedskydning
69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening Å 143.000 143.000 Hovedskydning
69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening Å 143.000 143.000 Mesterskab
67459 Otto Reenberg Hvidovre Skyttekreds SE 136.000 136.000 Hovedskydning
20681 Hans O. Hansen Jelling fS SE 124.000 124.000 Hovedskydning
20681 Hans O. Hansen Jelling fS SE 134.000 134.000 Mesterskab
97313 Niels Laustsen Hvidovre Skyttekreds Å 144.000 144.000 Hovedskydning
97313 Niels Laustsen Hvidovre Skyttekreds Å 146.000 146.000 Mesterskab
104699 Henning Pries Helsinge S&i - Skytteafd. SE 138.000 138.000 Hovedskydning
104699 Henning Pries Helsinge S&i - Skytteafd. SE 132.000 132.000 Mesterskab
111560 Anders Røge Næstved Skytteforening Å 131.000 131.000 Hovedskydning

Til toppen