Karup Gevær - og luftgeværstævne 2022 (Riffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
141022 Sigurd Lytzen Frederiksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
141022 Sigurd Lytzen Frederiksen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK2 196.000 196.000 Mesterskab
132436 Christian Langvad Kristensen Skyttekreds Bjerringbro J2 196.000 196.000 Hovedskydning
132436 Christian Langvad Kristensen Skyttekreds Bjerringbro J2 197.000 197.000 Mesterskab
19751 Ejvind Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening SE1 199.000 199.000 Hovedskydning
19751 Ejvind Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening SE1 199.000 199.000 Mesterskab
133333 Nicklas Harring Andersen Kjellerup Skytteforening J2 181.000 181.000 Hovedskydning
133333 Nicklas Harring Andersen Kjellerup Skytteforening J2 185.000 185.000 Mesterskab
22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds SE2 194.000 194.000 Hovedskydning
22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds SE2 193.000 193.000 Mesterskab
149093 Lauge Agerbo-Ziegenfeldt Kjellerup Skytteforening BK4 189.000 189.000 Hovedskydning
149093 Lauge Agerbo-Ziegenfeldt Kjellerup Skytteforening BK4 190.000 190.000 Mesterskab
148652 Anna Kamma Dyrberg Skive skytteforening BK4 180.000 180.000 Hovedskydning
148652 Anna Kamma Dyrberg Skive skytteforening BK4 180.000 180.000 Mesterskab
134777 Simon Moustgaard Klit Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
134777 Simon Moustgaard Klit Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK2 194.000 194.000 Mesterskab
22294 Orla Smedegaard Silkeborg Skyttekreds SE2 196.000 196.000 Hovedskydning
22294 Orla Smedegaard Silkeborg Skyttekreds SE2 188.000 188.000 Mesterskab
148090 Andreas Rytter Leander Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK4 176.000 176.000 Hovedskydning
148090 Andreas Rytter Leander Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK4 179.000 179.000 Mesterskab
148704 Mads Blak Dyrberg Skive skytteforening Å3 181.000 181.000 Hovedskydning
148704 Mads Blak Dyrberg Skive skytteforening Å3 176.000 176.000 Mesterskab
145016 Johanne Skov Lorenzen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening J1 197.000 197.000 Hovedskydning
145016 Johanne Skov Lorenzen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening J1 199.000 199.000 Mesterskab
22253 Regner Mikkelsen Silkeborg Skyttekreds SE3 187.000 187.000 Hovedskydning
22253 Regner Mikkelsen Silkeborg Skyttekreds SE3 184.000 184.000 Mesterskab
140005 Simon Bjerregård Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening Å1 198.000 198.000 Hovedskydning
140005 Simon Bjerregård Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening Å1 200.000 200.000 Mesterskab
146678 Lau Sejling Jensen Aulum Skytteforening BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
146678 Lau Sejling Jensen Aulum Skytteforening BK2 195.000 195.000 Mesterskab
148114 Marcus Stenholt Bech Aulum Skytteforening BK4 194.000 194.000 Hovedskydning
148114 Marcus Stenholt Bech Aulum Skytteforening BK4 191.000 191.000 Mesterskab
22414 Lise Mikkelsen Silkeborg Skyttekreds Å2 191.000 191.000 Hovedskydning
22414 Lise Mikkelsen Silkeborg Skyttekreds Å2 190.000 190.000 Mesterskab
113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening ST2 188.000 188.000 Hovedskydning
113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening ST2 187.000 187.000 Mesterskab
31129 Jørn Termansen Karup Skytteforening SE1 194.000 194.000 Hovedskydning
31129 Jørn Termansen Karup Skytteforening SE1 193.000 193.000 Mesterskab
108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening Å1 200.000 200.000 Hovedskydning
108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening Å1 200.000 200.000 Mesterskab
122492 Børge E. I. Sand Karup Skytteforening Å3 178.000 178.000 Hovedskydning
122492 Børge E. I. Sand Karup Skytteforening Å3 186.000 186.000 Mesterskab
137895 Magnus Libach Lund Skive skytteforening BK1 192.000 192.000 Hovedskydning
137895 Magnus Libach Lund Skive skytteforening BK1 199.000 199.000 Mesterskab
122611 Anna Katrine S. Sørensen Ulbjerg Skytteforening J2 197.000 197.000 Hovedskydning
122611 Anna Katrine S. Sørensen Ulbjerg Skytteforening J2 198.000 198.000 Mesterskab
124666 Poul Erik Christensen Viborg Skytteforening FRI 192.000 192.000 Hovedskydning
124666 Poul Erik Christensen Viborg Skytteforening FRI 193.000 193.000 Mesterskab
133140 Nicoline Kokholm Jensen Ulbjerg Skytteforening J2 199.000 199.000 Hovedskydning
133140 Nicoline Kokholm Jensen Ulbjerg Skytteforening J2 198.000 198.000 Mesterskab
138642 Sophus Libach Lund Skive skytteforening BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
138642 Sophus Libach Lund Skive skytteforening BK2 197.000 197.000 Mesterskab
147502 Diddi Skov Lykke Hansen Haderup Skytteforening BK3 197.000 197.000 Hovedskydning
147502 Diddi Skov Lykke Hansen Haderup Skytteforening BK3 199.000 199.000 Mesterskab
122604 Sofie Lang Jensen Ulbjerg Skytteforening BK2 192.000 192.000 Hovedskydning
122604 Sofie Lang Jensen Ulbjerg Skytteforening BK2 194.000 194.000 Mesterskab
122605 Torben Bech Jensen Ulbjerg Skytteforening Å2 197.000 197.000 Hovedskydning
122605 Torben Bech Jensen Ulbjerg Skytteforening Å2 199.000 199.000 Mesterskab
117135 Brian Nissen Andersen Sejs-Svejbæk Skytteforening Å2 199.000 199.000 Hovedskydning
117135 Brian Nissen Andersen Sejs-Svejbæk Skytteforening Å2 198.000 198.000 Mesterskab
122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening SE2 196.000 196.000 Hovedskydning
122956 Finn Andersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening SE2 195.000 195.000 Mesterskab
19287 Anna Marie Jensen Ulbjerg Skytteforening SE2 197.000 197.000 Hovedskydning
Å3 178.000 178.000 Hovedskydning
Å3 185.000 185.000 Mesterskab
147049 Knud Erik Sørensen Skive skytteforening SE3 191.000 191.000 Hovedskydning
147049 Knud Erik Sørensen Skive skytteforening SE3 193.000 193.000 Mesterskab
137896 Rasmus Libach Sørensen Skive skytteforening Å3 195.000 195.000 Hovedskydning
137896 Rasmus Libach Sørensen Skive skytteforening Å3 194.000 194.000 Mesterskab
149291 Anne Marie Lind Eriksen Hem Skytteforening BK4 194.000 194.000 Hovedskydning
149291 Anne Marie Lind Eriksen Hem Skytteforening BK4 194.000 194.000 Mesterskab
29776 Vagn Andersen Haderup Skytteforening SE2 194.000 194.000 Hovedskydning
29776 Vagn Andersen Haderup Skytteforening SE2 198.000 198.000 Mesterskab
102384 Kim Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I Å2 199.000 199.000 Hovedskydning
102384 Kim Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I Å2 200.000 200.000 Mesterskab
126887 Thea Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I J2 189.000 189.000 Hovedskydning
126887 Thea Højbjerg Larsen Gjellerup Sdr. S G & I J2 194.000 194.000 Mesterskab
144648 Mille Juul Bach Gjellerup Sdr. S G & I BK2 197.000 197.000 Hovedskydning
144648 Mille Juul Bach Gjellerup Sdr. S G & I BK2 198.000 198.000 Mesterskab
22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening SE2 190.000 190.000 Hovedskydning
22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening SE2 189.000 189.000 Mesterskab
31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I SE2 199.000 199.000 Hovedskydning
31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I SE2 198.000 198.000 Mesterskab
126904 Steven Vestergaard Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I Å1 200.000 200.000 Hovedskydning
126904 Steven Vestergaard Mathiasen Gjellerup Sdr. S G & I Å1 198.000 198.000 Mesterskab
31025 Peter Kristiansen Karup Skytteforening SE3 185.000 185.000 Hovedskydning
31025 Peter Kristiansen Karup Skytteforening SE3 182.000 182.000 Mesterskab
107475 Rikke Norup Bertelsen Viborg Skytteforening ST1 193.000 193.000 Hovedskydning
107475 Rikke Norup Bertelsen Viborg Skytteforening ST1 196.000 196.000 Mesterskab
88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening ST1 197.000 197.000 Hovedskydning
88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening ST1 198.000 198.000 Mesterskab
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds ST1 198.000 198.000 Hovedskydning
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds ST1 196.000 196.000 Mesterskab
31184 Erik Madsen Karup Skytteforening ST2 192.000 192.000 Hovedskydning
31184 Erik Madsen Karup Skytteforening ST2 188.000 188.000 Mesterskab

Til toppen