Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
OMME OPEN 2022 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Midtjylland
DGI Sydøstjylland
DGI Sydvest
Alle foreninger
Alslev Skytteforening
Billund Skytteforening
Blåhøj Skytteforening
Bramming Skytteforening
Brande Skytteforening
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
Brørup Skyttekreds
Esbjerg Skyttekreds
Fredericia Skytteforening
Gørding-Vejrup Skyttekreds
Helle Skytteforening
Holsted Skyttekreds
Jelling fS
Kolding-Bramdrup Skytteforening
Ribe Skyttekreds
Rødding Skytteforening
Sdr. Omme Skytteforening
Skarrild Idrætsforening
Tistrup Skytteforening
Ullerup Skytteforening, Give
Ølgod Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
145782
Nadiia Kulbashnyk
Ribe Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
145782
Nadiia Kulbashnyk
Ribe Skyttekreds
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
145549
Jeanne Skjødt Larsen
Ribe Skyttekreds
BK1
195.000
195.000
Hovedskydning
145549
Jeanne Skjødt Larsen
Ribe Skyttekreds
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
41489
Christian Falkner Sørensen
Ribe Skyttekreds
ST2
189.000
189.000
Hovedskydning
41489
Christian Falkner Sørensen
Ribe Skyttekreds
ST2
189.000
189.000
Mesterskab
40827
Nicolai Christensen
Ribe Skyttekreds
ST2
181.000
181.000
Hovedskydning
131085
Mogens Johansen
Ribe Skyttekreds
Å2
195.000
195.000
Hovedskydning
149697
Rie Fredensborg Petermann
Ribe Skyttekreds
BK4
163.000
163.000
Hovedskydning
149261
Mathilde Johansen
Ribe Skyttekreds
BK4
186.000
186.000
Hovedskydning
130798
Caroline Johansen
Ribe Skyttekreds
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
113675
Lisbeth Meldgaard
Ribe Skyttekreds
Å1
199.000
199.000
Hovedskydning
113675
Lisbeth Meldgaard
Ribe Skyttekreds
Å1
198.000
198.000
Mesterskab
135267
Morten Winther
Ribe Skyttekreds
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
135267
Morten Winther
Ribe Skyttekreds
BK2
190.000
190.000
Mesterskab
98706
Emma Thyssen
Ribe Skyttekreds
ST2
190.000
190.000
Hovedskydning
98706
Emma Thyssen
Ribe Skyttekreds
ST2
190.000
190.000
Mesterskab
40760
Wendy Petersen-Martin
Ribe Skyttekreds
Å1
199.000
199.000
Hovedskydning
40760
Wendy Petersen-Martin
Ribe Skyttekreds
Å1
195.000
195.000
Mesterskab
39794
Line Petermann Fabricius
Ribe Skyttekreds
ST1
199.000
199.000
Hovedskydning
39794
Line Petermann Fabricius
Ribe Skyttekreds
ST1
200.000
200.000
Mesterskab
39769
Morten Petermann
Ribe Skyttekreds
Å1
200.000
200.000
Hovedskydning
39769
Morten Petermann
Ribe Skyttekreds
Å1
199.000
199.000
Mesterskab
145839
Lauge Møbjerg
Sdr. Omme Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Mesterskab
139593
Elias Træholt
Helle Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
139593
Elias Træholt
Helle Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Mesterskab
35795
Aksel Ebbesen
Fredericia Skytteforening
SE2
192.000
192.000
Hovedskydning
35795
Aksel Ebbesen
Fredericia Skytteforening
SE2
194.000
194.000
Mesterskab
148751
Dagmar Hessellund
Sdr. Omme Skytteforening
BK4
192.000
192.000
Hovedskydning
148752
Anja Hessellund
Sdr. Omme Skytteforening
FRI
187.000
187.000
Hovedskydning
148667
Freja Bjerre
Sdr. Omme Skytteforening
BK4
189.000
189.000
Hovedskydning
148667
Freja Bjerre
Sdr. Omme Skytteforening
BK4
196.000
196.000
Mesterskab
130988
Søren Mattrup
Sdr. Omme Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
130988
Søren Mattrup
Sdr. Omme Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Mesterskab
148744
Pelle Svejstrup
Sdr. Omme Skytteforening
BK4
176.000
176.000
Hovedskydning
145148
Mikkel Svejstrup
Sdr. Omme Skytteforening
BK4
186.000
186.000
Hovedskydning
149079
Vitus Gejl Hansen
Sdr. Omme Skytteforening
BK4
170.000
170.000
Hovedskydning
149484
Elias Holm Gejl
Sdr. Omme Skytteforening
BK4
146.000
146.000
Hovedskydning
144210
Noah Refshøj Christensen
Sdr. Omme Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Hovedskydning
144210
Noah Refshøj Christensen
Sdr. Omme Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Mesterskab
149298
Theodor Hørup Stenbæk
Sdr. Omme Skytteforening
BK4
127.000
127.000
Hovedskydning
149462
Nohr Elmhorst Andersen
Sdr. Omme Skytteforening
BK4
170.000
170.000
Hovedskydning
142964
Otto Hørup Stenbæk
Sdr. Omme Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
103639
Helle Sparre
Sdr. Omme Skytteforening
Å3
192.000
192.000
Hovedskydning
103639
Helle Sparre
Sdr. Omme Skytteforening
Å3
192.000
192.000
Mesterskab
139514
Anette Kirkegaard Sparre
Sdr. Omme Skytteforening
FRI
185.000
185.000
Hovedskydning
139514
Anette Kirkegaard Sparre
Sdr. Omme Skytteforening
FRI
180.000
180.000
Mesterskab
145838
Willads Elmhorst Andersen
Sdr. Omme Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
139898
Malthe Simonsen
Sdr. Omme Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
139898
Malthe Simonsen
Sdr. Omme Skytteforening
BK3
173.000
173.000
Mesterskab
41354
Kirsten Ravn
Rødding Skytteforening
SE2
191.000
191.000
Hovedskydning
41354
Kirsten Ravn
Rødding Skytteforening
SE2
195.000
195.000
Mesterskab
34301
Karsten Karstensen
Billund Skytteforening
ST2
186.000
186.000
Hovedskydning
34301
Karsten Karstensen
Billund Skytteforening
ST2
181.000
181.000
Mesterskab
136726
Matti Stausholm
Sdr. Omme Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
136726
Matti Stausholm
Sdr. Omme Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Mesterskab
120580
Martin Klein Follmann
Jelling fS
ST3
182.000
182.000
Hovedskydning
120580
Martin Klein Follmann
Jelling fS
ST3
186.000
186.000
Mesterskab
144442
Liv Blankholm Pedersen
Helle Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
144442
Liv Blankholm Pedersen
Helle Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
143655
Simon Adrian
Helle Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Mesterskab
143655
Simon Adrian
Helle Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Hovedskydning
139191
Kristian Sørensen
Helle Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
139191
Kristian Sørensen
Helle Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
148081
Noah Træholt
Helle Skytteforening
BK4
187.000
187.000
Mesterskab
148081
Noah Træholt
Helle Skytteforening
BK4
187.000
187.000
Hovedskydning
112980
Villy Christensen
Skarrild Idrætsforening
SE3
192.000
192.000
Mesterskab
112980
Villy Christensen
Skarrild Idrætsforening
SE3
190.000
190.000
Hovedskydning
85067
Karin Christensen
Sdr. Omme Skytteforening
Å2
190.000
190.000
Mesterskab
85067
Karin Christensen
Sdr. Omme Skytteforening
Å2
192.000
192.000
Hovedskydning
97267
Torben Jensen
Holsted Skyttekreds
Å1
199.000
199.000
Mesterskab
97267
Torben Jensen
Holsted Skyttekreds
Å1
197.000
197.000
Hovedskydning
141298
Jeppe Holm Christensen
Esbjerg Skyttekreds
J2
196.000
196.000
Mesterskab
141298
Jeppe Holm Christensen
Esbjerg Skyttekreds
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
127803
Julie Møbjerg
Sdr. Omme Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
127803
Julie Møbjerg
Sdr. Omme Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
145839
Lauge Møbjerg
Sdr. Omme Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
107664
Karlo Jensen
Sdr. Omme Skytteforening
SE3
184.000
184.000
Hovedskydning
148754
Joakim Andreasen
Sdr. Omme Skytteforening
Å3
186.000
186.000
Hovedskydning
149080
Emil Jæger Teglgaard Eriksen
Sdr. Omme Skytteforening
BK4
181.000
181.000
Hovedskydning
148832
Lilian Teglgaard Eriksen
Sdr. Omme Skytteforening
Å3
189.000
189.000
Hovedskydning
38352
Doris Johnsen
Ølgod Skytteforening
Å2
192.000
192.000
Hovedskydning
38352
Doris Johnsen
Ølgod Skytteforening
Å2
196.000
196.000
Mesterskab
134728
Holger K. Jørgensen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
134728
Holger K. Jørgensen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
134351
Lasse Hedeager
Ølgod Skytteforening
FRI
161.000
161.000
Hovedskydning
134351
Lasse Hedeager
Ølgod Skytteforening
FRI
170.000
170.000
Mesterskab
38336
Hans Johnsen
Ølgod Skytteforening
Å2
193.000
193.000
Hovedskydning
38336
Hans Johnsen
Ølgod Skytteforening
Å2
189.000
189.000
Mesterskab
146379
Frederick Koed Pedersen
Jelling fS
BK4
188.000
188.000
Hovedskydning
149737
Magnus Stensgaard
Jelling fS
BK4
190.000
190.000
Hovedskydning
17311
Anders Secher
Ullerup Skytteforening, Give
ST2
189.000
189.000
Hovedskydning
17311
Anders Secher
Ullerup Skytteforening, Give
ST2
184.000
184.000
Mesterskab
133788
Niklas Lund
Ølgod Skytteforening
FRI
193.000
193.000
Hovedskydning
133788
Niklas Lund
Ølgod Skytteforening
FRI
193.000
193.000
Mesterskab
33790
Ove Laursen
Jelling fS
SE1
199.000
199.000
Hovedskydning
33790
Ove Laursen
Jelling fS
SE1
194.000
194.000
Mesterskab
33292
Jens Ove Skjøth
Brande Skytteforening
SE1
194.000
194.000
Hovedskydning
33292
Jens Ove Skjøth
Brande Skytteforening
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
94912
Frederik Thychosen
Brande Skytteforening
Å2
191.000
191.000
Hovedskydning
94912
Frederik Thychosen
Brande Skytteforening
Å2
194.000
194.000
Mesterskab
94911
Jane Thychosen
Brande Skytteforening
Å3
194.000
194.000
Hovedskydning
94911
Jane Thychosen
Brande Skytteforening
Å3
192.000
192.000
Mesterskab
145987
Emin Dragovic
Brande Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
145987
Emin Dragovic
Brande Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
143876
Cecilie Meller Skjærris
Brande Skytteforening
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
143876
Cecilie Meller Skjærris
Brande Skytteforening
J2
200.000
200.000
Mesterskab
33981
Flemming Jensen
Brande Skytteforening
Å3
187.000
187.000
Hovedskydning
123553
Frederik Thomsen
Brande Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
123553
Frederik Thomsen
Brande Skytteforening
J2
196.000
196.000
Mesterskab
149690
Mikkel Gjødsbøl
Jelling fS
Å2
196.000
196.000
Hovedskydning
130557
Lukas Stryhn
Sdr. Omme Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
130557
Lukas Stryhn
Sdr. Omme Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
148668
Anders Mattrup
Sdr. Omme Skytteforening
Å3
174.000
174.000
Hovedskydning
34051
Sofie Kuhrt Lauridsen
Helle Skytteforening
ST1
191.000
191.000
Hovedskydning
34051
Sofie Kuhrt Lauridsen
Helle Skytteforening
ST1
193.000
193.000
Mesterskab
33139
Peter Frandsen
Blåhøj Skytteforening
SE1
200.000
200.000
Hovedskydning
33139
Peter Frandsen
Blåhøj Skytteforening
SE1
198.000
198.000
Mesterskab
33339
Erling Hansen
Blåhøj Skytteforening
SE3
187.000
187.000
Hovedskydning
130990
Mikkel Jørgensen
Sdr. Omme Skytteforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
130990
Mikkel Jørgensen
Sdr. Omme Skytteforening
J2
199.000
199.000
Mesterskab
149361
Paulo Pedersen
Ølgod Skytteforening
BK4
165.000
165.000
Hovedskydning
149361
Paulo Pedersen
Ølgod Skytteforening
BK4
166.000
166.000
Mesterskab
143804
Mads Julius
Blåhøj Skytteforening
BK2
182.000
182.000
Hovedskydning
143804
Mads Julius
Blåhøj Skytteforening
BK2
190.000
190.000
Mesterskab
150036
Palle Olesen
Blåhøj Skytteforening
Å3
187.000
187.000
Hovedskydning
150036
Palle Olesen
Blåhøj Skytteforening
Å3
187.000
187.000
Mesterskab
149358
Felix Jensen
Ølgod Skytteforening
BK4
170.000
170.000
Hovedskydning
149358
Felix Jensen
Ølgod Skytteforening
BK4
167.000
167.000
Mesterskab
35608
Jens Ravn
Fredericia Skytteforening
SE2
185.000
185.000
Hovedskydning
35608
Jens Ravn
Fredericia Skytteforening
SE2
190.000
190.000
Mesterskab
35796
Aksel Ibsen
Fredericia Skytteforening
SE2
193.000
193.000
Hovedskydning
35796
Aksel Ibsen
Fredericia Skytteforening
SE2
192.000
192.000
Mesterskab
149360
Noa Sørensen
Ølgod Skytteforening
BK4
181.000
181.000
Hovedskydning
149360
Noa Sørensen
Ølgod Skytteforening
BK4
185.000
185.000
Mesterskab
37076
Poul B. Rasmussen
Skarrild Idrætsforening
ST3
174.000
174.000
Hovedskydning
37076
Poul B. Rasmussen
Skarrild Idrætsforening
ST3
180.000
180.000
Mesterskab
120368
Claus Kristoffersen
Jelling fS
Å1
200.000
200.000
Hovedskydning
120368
Claus Kristoffersen
Jelling fS
Å1
199.000
199.000
Mesterskab
33621
Henrik Lund
Jelling fS
Å1
198.000
198.000
Hovedskydning
33621
Henrik Lund
Jelling fS
Å1
199.000
199.000
Mesterskab
120463
Peter Borch Buhl
Skarrild Idrætsforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
120463
Peter Borch Buhl
Skarrild Idrætsforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
98595
Rasmus Haue Heesgaard
Skarrild Idrætsforening
Å2
194.000
194.000
Hovedskydning
98595
Rasmus Haue Heesgaard
Skarrild Idrætsforening
Å2
197.000
197.000
Mesterskab
93056
Jytte Sørensen
Alslev Skytteforening
Å2
195.000
195.000
Hovedskydning
93056
Jytte Sørensen
Alslev Skytteforening
Å2
191.000
191.000
Mesterskab
33414
Tove Secher
Ullerup Skytteforening, Give
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
33414
Tove Secher
Ullerup Skytteforening, Give
SE1
194.000
194.000
Mesterskab
34354
Betinna Flyvholm Thygesen
Ullerup Skytteforening, Give
Å1
198.000
198.000
Hovedskydning
34354
Betinna Flyvholm Thygesen
Ullerup Skytteforening, Give
Å1
200.000
200.000
Mesterskab
122713
Jesper Møbjerg
Sdr. Omme Skytteforening
ST3
169.000
169.000
Hovedskydning
122713
Jesper Møbjerg
Sdr. Omme Skytteforening
ST3
170.000
170.000
Mesterskab
36689
Bianca Helene Nielsen Kirkeby
Tistrup Skytteforening
Å2
195.000
195.000
Hovedskydning
36689
Bianca Helene Nielsen Kirkeby
Tistrup Skytteforening
Å2
194.000
194.000
Mesterskab
136285
Michael Landbo
Billund Skytteforening
Å2
195.000
195.000
Hovedskydning
136285
Michael Landbo
Billund Skytteforening
Å2
195.000
195.000
Mesterskab
136284
Stine Landbo
Billund Skytteforening
Å3
192.000
192.000
Hovedskydning
136284
Stine Landbo
Billund Skytteforening
Å3
195.000
195.000
Mesterskab
115392
Albert Landbo
Billund Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
115392
Albert Landbo
Billund Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Mesterskab
132788
Jørgen Jensen
Billund Skytteforening
SE3
173.000
173.000
Hovedskydning
132788
Jørgen Jensen
Billund Skytteforening
SE3
187.000
187.000
Mesterskab
142919
Xander Vejlgård
Billund Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
142919
Xander Vejlgård
Billund Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
138774
Anton Bo Kjeldbjerg
Billund Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
138774
Anton Bo Kjeldbjerg
Billund Skytteforening
J2
193.000
193.000
Mesterskab
110497
Jesper Haugstrup
Billund Skytteforening
Å2
192.000
192.000
Hovedskydning
110497
Jesper Haugstrup
Billund Skytteforening
Å2
198.000
198.000
Mesterskab
114815
Gustav Landbo
Billund Skytteforening
J2
191.000
191.000
Hovedskydning
114815
Gustav Landbo
Billund Skytteforening
J2
192.000
192.000
Mesterskab
146777
Noan Zacharias Vejlgård Kristensen
Billund Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
146777
Noan Zacharias Vejlgård Kristensen
Billund Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Mesterskab
148011
Lærke Wedel
Billund Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
148011
Lærke Wedel
Billund Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Mesterskab
110498
Ingolf Haugstrup
Billund Skytteforening
SE3
187.000
187.000
Hovedskydning
110498
Ingolf Haugstrup
Billund Skytteforening
SE3
195.000
195.000
Mesterskab
119462
Mathilde Nørby Jensen
Alslev Skytteforening
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
119462
Mathilde Nørby Jensen
Alslev Skytteforening
J2
194.000
194.000
Mesterskab
144644
Torsten Bergholt Bach
Brørup Skyttekreds
SE2
199.000
199.000
Hovedskydning
144644
Torsten Bergholt Bach
Brørup Skyttekreds
SE2
196.000
196.000
Mesterskab
127989
Heidi Nielsen
Brørup Skyttekreds
Å1
193.000
193.000
Hovedskydning
127989
Heidi Nielsen
Brørup Skyttekreds
Å1
197.000
197.000
Mesterskab
40096
Michael Rosenlund
Bramming Skytteforening
Å2
190.000
190.000
Hovedskydning
40096
Michael Rosenlund
Bramming Skytteforening
Å2
193.000
193.000
Mesterskab
41477
Alice Frandsen
Ribe Skyttekreds
Å1
194.000
194.000
Hovedskydning
41477
Alice Frandsen
Ribe Skyttekreds
Å1
195.000
195.000
Mesterskab
147565
Sebastian Schmidt
Bramming Skytteforening
BK4
182.000
182.000
Hovedskydning
147565
Sebastian Schmidt
Bramming Skytteforening
BK4
181.000
181.000
Mesterskab
39980
Yvonne Rosenlund
Bramming Skytteforening
Å2
197.000
197.000
Hovedskydning
39980
Yvonne Rosenlund
Bramming Skytteforening
Å2
193.000
193.000
Mesterskab
91408
Majken Rosenlund
Bramming Skytteforening
Å3
184.000
184.000
Hovedskydning
91408
Majken Rosenlund
Bramming Skytteforening
Å3
190.000
190.000
Mesterskab
20681
Hans O. Hansen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
SE1
197.000
197.000
Hovedskydning
20681
Hans O. Hansen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
41611
Bent P. Nielsen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
SE1
200.000
200.000
Hovedskydning
41611
Bent P. Nielsen
Gørding-Vejrup Skyttekreds
SE1
197.000
197.000
Mesterskab
147054
Sean Snell
Fredericia Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
147054
Sean Snell
Fredericia Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
149585
Tobias Nielsen
Fredericia Skytteforening
BK4
182.000
182.000
Hovedskydning
149585
Tobias Nielsen
Fredericia Skytteforening
BK4
189.000
189.000
Mesterskab
34116
Kasper Kjær Jensen
Kolding-Bramdrup Skytteforening
ST1
194.000
194.000
Hovedskydning
34116
Kasper Kjær Jensen
Kolding-Bramdrup Skytteforening
ST1
191.000
191.000
Mesterskab
Til toppen