Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Aalborg Skyttekreds - 15 meter riffelstævne januar 2023 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Østjylland
Alle foreninger
Hobro Egnens Skytteforening
Løgstør Sportsskytteklub
Pandrup Skytteforening
Skanderborg-Stilling Skytteforening
Skytteforening Kimbrerne
Sæby og omegns skytteforening
Ulsted Skytteforening
Vilsted Skytteforening
Vodskov Skytteforening
Aalborg Skyttekreds
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
130107
Karsten Hansen
Ulsted Skytteforening
Å2
194.000
194.000
Hovedskydning
130107
Karsten Hansen
Ulsted Skytteforening
Å2
197.000
197.000
Mesterskab
130103
Christina Røgilds
Ulsted Skytteforening
Å1
196.000
196.000
Hovedskydning
130103
Christina Røgilds
Ulsted Skytteforening
Å1
196.000
196.000
Mesterskab
15132
Søren Nikolaj Jensen
Ulsted Skytteforening
Å2
196.000
196.000
Hovedskydning
15132
Søren Nikolaj Jensen
Ulsted Skytteforening
Å2
197.000
197.000
Mesterskab
139111
Anders Rasmussen
Ulsted Skytteforening
Å1
196.000
196.000
Hovedskydning
139111
Anders Rasmussen
Ulsted Skytteforening
Å1
197.000
197.000
Mesterskab
137052
Signe Røgilds Hansen
Ulsted Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
141832
Tristan Røgilds Hansen
Ulsted Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
141832
Tristan Røgilds Hansen
Ulsted Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
144310
Freja Hald
Ulsted Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Mesterskab
149491
Emilia Møller Svendsen
Ulsted Skytteforening
J2
195.000
195.000
Mesterskab
149237
William Bøgh Nielsen
Ulsted Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
149237
William Bøgh Nielsen
Ulsted Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
148299
Lucas Bøgh Nielsen
Ulsted Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
148299
Lucas Bøgh Nielsen
Ulsted Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
146802
Elina Qvist
Ulsted Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
146802
Elina Qvist
Ulsted Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
146803
Anna Eline Jørgensen
Ulsted Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
146803
Anna Eline Jørgensen
Ulsted Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
25177
John Lund Christensen
Skanderborg-Stilling Skytteforening
SE2
195.000
195.000
Hovedskydning
25177
John Lund Christensen
Skanderborg-Stilling Skytteforening
SE2
197.000
197.000
Mesterskab
147287
Daniel Guldhammer Nedergaard
Pandrup Skytteforening
FRI
196.000
196.000
Hovedskydning
147287
Daniel Guldhammer Nedergaard
Pandrup Skytteforening
FRI
183.000
183.000
Mesterskab
142090
Milas Lybye
Ulsted Skytteforening
BK3
180.000
180.000
Hovedskydning
142090
Milas Lybye
Ulsted Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Mesterskab
142027
Mille J. D. Jensen
Løgstør Sportsskytteklub
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
142027
Mille J. D. Jensen
Løgstør Sportsskytteklub
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
136596
Mathias Nørhave Pedersen
Løgstør Sportsskytteklub
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
136596
Mathias Nørhave Pedersen
Løgstør Sportsskytteklub
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
132311
Silas Jensen
Løgstør Sportsskytteklub
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
132311
Silas Jensen
Løgstør Sportsskytteklub
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
149536
Amin Hagbard Jensen
Ulsted Skytteforening
BK4
195.000
195.000
Mesterskab
149536
Amin Hagbard Jensen
Ulsted Skytteforening
BK4
192.000
192.000
Hovedskydning
139686
Ida Aaen
Vodskov Skytteforening
Å1
198.000
198.000
Hovedskydning
139686
Ida Aaen
Vodskov Skytteforening
Å1
198.000
198.000
Mesterskab
148866
Pia Aaen
Vodskov Skytteforening
FRI
195.000
195.000
Hovedskydning
148866
Pia Aaen
Vodskov Skytteforening
FRI
195.000
195.000
Mesterskab
125508
Lars Walther Christensen
Vodskov Skytteforening
Å1
200.000
200.000
Hovedskydning
125508
Lars Walther Christensen
Vodskov Skytteforening
Å1
199.000
199.000
Mesterskab
99527
Lisbeth Stricker Jensen
Vodskov Skytteforening
Å1
199.000
199.000
Hovedskydning
99527
Lisbeth Stricker Jensen
Vodskov Skytteforening
Å1
199.000
199.000
Mesterskab
113910
Michael Larsen
Vodskov Skytteforening
Å1
199.000
199.000
Hovedskydning
149491
Emilia Møller Svendsen
Ulsted Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
144310
Freja Hald
Ulsted Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Hovedskydning
137052
Signe Røgilds Hansen
Ulsted Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
113910
Michael Larsen
Vodskov Skytteforening
Å1
199.000
199.000
Mesterskab
17033
Lars Ørum Pedersen
Aalborg Skyttekreds
ST1
193.000
193.000
Hovedskydning
17033
Lars Ørum Pedersen
Aalborg Skyttekreds
ST1
197.000
197.000
Mesterskab
97298
Charlotte Larsen
Vilsted Skytteforening
ST3
175.000
175.000
Hovedskydning
97298
Charlotte Larsen
Vilsted Skytteforening
ST3
181.000
181.000
Mesterskab
134889
Jens Peter Larsen
Sæby og omegns skytteforening
FRI
198.000
198.000
Hovedskydning
134889
Jens Peter Larsen
Sæby og omegns skytteforening
FRI
199.000
199.000
Mesterskab
119692
Morten Bols Pedersen
Vodskov Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
119692
Morten Bols Pedersen
Vodskov Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
98709
Pernille Holst Andersen
Skytteforening Kimbrerne
ST1
190.000
190.000
Hovedskydning
98709
Pernille Holst Andersen
Skytteforening Kimbrerne
ST1
190.000
190.000
Mesterskab
142096
Linda Fogh Larsen
Aalborg Skyttekreds
Å1
197.000
197.000
Hovedskydning
142096
Linda Fogh Larsen
Aalborg Skyttekreds
Å1
196.000
196.000
Mesterskab
139875
Laura Heby Svendsen
Vodskov Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
139875
Laura Heby Svendsen
Vodskov Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
127968
Mikkel Heby Svendsen
Vodskov Skytteforening
Å1
198.000
198.000
Hovedskydning
127968
Mikkel Heby Svendsen
Vodskov Skytteforening
Å1
199.000
199.000
Mesterskab
131485
Frey Solskov
Vodskov Skytteforening
J1
200.000
200.000
Hovedskydning
131485
Frey Solskov
Vodskov Skytteforening
J1
199.000
199.000
Mesterskab
125983
Helle Andersen
Skytteforening Kimbrerne
SE3
195.000
195.000
Hovedskydning
125983
Helle Andersen
Skytteforening Kimbrerne
SE3
190.000
190.000
Mesterskab
87497
Jørgen Thomsen
Hobro Egnens Skytteforening
Å1
195.000
195.000
Hovedskydning
87497
Jørgen Thomsen
Hobro Egnens Skytteforening
Å1
197.000
197.000
Mesterskab
149820
Asger Maagaard
Aalborg Skyttekreds
BK4
195.000
195.000
Hovedskydning
120948
Gunnar Jensen
Løgstør Sportsskytteklub
SE1
198.000
198.000
Hovedskydning
120948
Gunnar Jensen
Løgstør Sportsskytteklub
SE1
195.000
195.000
Mesterskab
147704
Amalie Sidse Krogh-Christensen
Vodskov Skytteforening
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
147704
Amalie Sidse Krogh-Christensen
Vodskov Skytteforening
BK2
200.000
200.000
Mesterskab
145985
Mikkel Nymark Kristensen
Sæby og omegns skytteforening
J2
184.000
184.000
Hovedskydning
145985
Mikkel Nymark Kristensen
Sæby og omegns skytteforening
J2
186.000
186.000
Mesterskab
146476
Anton Smith Adamzig
Sæby og omegns skytteforening
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
146476
Anton Smith Adamzig
Sæby og omegns skytteforening
BK3
186.000
186.000
Mesterskab
145470
Silas Balser Pedersen
Sæby og omegns skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
145470
Silas Balser Pedersen
Sæby og omegns skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
146478
Mathias Hagbard Junge Klinge
Sæby og omegns skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
146478
Mathias Hagbard Junge Klinge
Sæby og omegns skytteforening
BK3
190.000
190.000
Mesterskab
13483
Bodil Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
SE1
195.000
195.000
Hovedskydning
13483
Bodil Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
SE1
199.000
199.000
Mesterskab
13407
Jens Arne Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
SE2
196.000
196.000
Hovedskydning
13407
Jens Arne Abildgaard
Hobro Egnens Skytteforening
SE2
198.000
198.000
Mesterskab
147382
Aksel Langhoff Holst
Hobro Egnens Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
147382
Aksel Langhoff Holst
Hobro Egnens Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
141971
Emma Langhoff Holst
Hobro Egnens Skytteforening
J2
200.000
200.000
Hovedskydning
141971
Emma Langhoff Holst
Hobro Egnens Skytteforening
J2
199.000
199.000
Mesterskab
141489
Maja Johannessen
Aalborg Skyttekreds
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
28830
Mette Christensen
Aalborg Skyttekreds
Å1
200.000
200.000
Hovedskydning
28830
Mette Christensen
Aalborg Skyttekreds
Å1
199.000
199.000
Mesterskab
Til toppen