Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Jyllandsstævnet Vinter 2023 (Standardpistol, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordjylland
DGI Vestjylland
DGI Midtjylland
DGI Østjylland
DGI Sydøstjylland
DGI Sydvest
DGI Sønderjylland
DGI Fyn
Alle foreninger
Aulum Skytteforening
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
Broagerlands Skytteforening
Bullerup Skyttekreds
Dalum Skytteforening
Djurslands PistolKlub
Esbjerg Skyttekreds
Gram Skytteforening
Grenå Skyttekreds
Grindsted Skyttekreds
Hem Skytteforening
Hjørring Skytteforening
Hobro Egnens Skytteforening
Holsted Skyttekreds
Horsens Skyttekreds
Karup Skytteforening
Klitten Skytteforening
Lemvig Skytteforening
Ribe Skyttekreds
Rønde Skytteforening
Samsø Skytteforening
Skive Pistolklub
Sønderborg Skyttekreds
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
Vejle Skytteforening
Viborg Skytteforening
Videbæk Skytteforening
Vissenbjerg Skytteforening
Vodskov Skytteforening
Aabenraa Skytteforening
Aalborg Skyttekreds
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
41443
Jan Frandsen
Ribe Skyttekreds
1H 3
257.000
257.000
Hovedskydning
103871
Jørgen Pedersen
Grindsted Skyttekreds
1H 1
277.000
277.000
Hovedskydning
103871
Jørgen Pedersen
Grindsted Skyttekreds
1H 1
272.000
272.000
Mesterskab
92266
Stefan Nielsen
Ribe Skyttekreds
2H 1
278.000
278.000
Hovedskydning
92266
Stefan Nielsen
Ribe Skyttekreds
2H 1
279.000
279.000
Mesterskab
86797
Leif Ravn
Hem Skytteforening
FRI
270.000
270.000
Hovedskydning
27601
Niels Lund
Hem Skytteforening
1H 2
276.000
276.000
Hovedskydning
27601
Niels Lund
Hem Skytteforening
1H 2
257.000
257.000
Mesterskab
137834
Benn Skov Bertelsen
Lemvig Skytteforening
2H 3
207.000
207.000
Hovedskydning
137834
Benn Skov Bertelsen
Lemvig Skytteforening
2H 3
205.000
205.000
Mesterskab
43974
Sten Aarestrup
Aabenraa Skytteforening
1H 1
84.000
84.000
Hovedskydning
44032
Henning Dall
Aabenraa Skytteforening
FRI
263.000
263.000
Hovedskydning
127248
Kjeld Junge
Aabenraa Skytteforening
2H 1
267.000
267.000
Hovedskydning
43471
Jan Poulsen
Broagerlands Skytteforening
1H 2
235.000
235.000
Hovedskydning
140005
Simon Bjerregård
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
2H 1
269.000
269.000
Hovedskydning
140005
Simon Bjerregård
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
2H 1
271.000
271.000
Mesterskab
144350
John Laidler
Klitten Skytteforening
2H 2
259.000
259.000
Hovedskydning
144350
John Laidler
Klitten Skytteforening
2H 2
256.000
256.000
Mesterskab
145828
Allan Vikjær
Klitten Skytteforening
2H 2
259.000
259.000
Hovedskydning
145828
Allan Vikjær
Klitten Skytteforening
2H 2
254.000
254.000
Mesterskab
105977
Niels Sørensen
Klitten Skytteforening
2H 2
263.000
263.000
Hovedskydning
105977
Niels Sørensen
Klitten Skytteforening
2H 2
266.000
266.000
Mesterskab
139574
Chrisjan Kjær Nielsen
Klitten Skytteforening
2H 2
255.000
255.000
Hovedskydning
139574
Chrisjan Kjær Nielsen
Klitten Skytteforening
2H 2
272.000
272.000
Mesterskab
91721
Carsten Weinreich
Djurslands PistolKlub
1H 1
275.000
275.000
Hovedskydning
18474
Bjarne Skibild
Djurslands PistolKlub
2H 1
251.000
251.000
Hovedskydning
18474
Bjarne Skibild
Djurslands PistolKlub
2H 1
261.000
261.000
Mesterskab
18494
Benny Dyrby Pedersen
Djurslands PistolKlub
2H 3
227.000
227.000
Hovedskydning
18494
Benny Dyrby Pedersen
Djurslands PistolKlub
2H 3
218.000
218.000
Mesterskab
138957
Frits Wintherfeldt
Djurslands PistolKlub
2H 3
209.000
209.000
Hovedskydning
138957
Frits Wintherfeldt
Djurslands PistolKlub
2H 3
195.000
195.000
Mesterskab
109777
Jan Petersen
Hjørring Skytteforening
1H 2
266.000
266.000
Hovedskydning
109777
Jan Petersen
Hjørring Skytteforening
1H 2
262.000
262.000
Mesterskab
78057
Erik Hansen
Gram Skytteforening
2H 2
253.000
253.000
Hovedskydning
137733
Kim Chr. Hansen
Sønderborg Skyttekreds
2H 3
241.000
241.000
Hovedskydning
137733
Kim Chr. Hansen
Sønderborg Skyttekreds
2H 3
240.000
240.000
Mesterskab
150870
Søren Brandhøj
Sønderborg Skyttekreds
2H 3
256.000
256.000
Hovedskydning
150870
Søren Brandhøj
Sønderborg Skyttekreds
2H 3
257.000
257.000
Mesterskab
150581
Brian Holm Andersen
Sønderborg Skyttekreds
2H 3
217.000
217.000
Hovedskydning
150581
Brian Holm Andersen
Sønderborg Skyttekreds
2H 3
215.000
215.000
Mesterskab
31184
Erik Madsen
Karup Skytteforening
1H 1
266.000
266.000
Hovedskydning
31184
Erik Madsen
Karup Skytteforening
1H 1
272.000
272.000
Mesterskab
128729
Jens Dall
Djurslands PistolKlub
2H 2
254.000
254.000
Hovedskydning
128729
Jens Dall
Djurslands PistolKlub
2H 2
257.000
257.000
Mesterskab
135261
Michael Andersen
Djurslands PistolKlub
2H 1
279.000
279.000
Hovedskydning
135261
Michael Andersen
Djurslands PistolKlub
2H 1
275.000
275.000
Mesterskab
139207
Rikke Thodberg
Djurslands PistolKlub
1H 3
247.000
247.000
Hovedskydning
139207
Rikke Thodberg
Djurslands PistolKlub
1H 3
243.000
243.000
Mesterskab
133857
Sonja Andersen
Grenå Skyttekreds
FRI
272.000
272.000
Hovedskydning
133857
Sonja Andersen
Grenå Skyttekreds
FRI
281.000
281.000
Mesterskab
13489
Bent H. Christensen
Hobro Egnens Skytteforening
2H 1
267.000
267.000
Hovedskydning
13489
Bent H. Christensen
Hobro Egnens Skytteforening
2H 1
262.000
262.000
Mesterskab
92714
Stig Stendrup
Hobro Egnens Skytteforening
2H 2
271.000
271.000
Hovedskydning
92714
Stig Stendrup
Hobro Egnens Skytteforening
2H 2
277.000
277.000
Mesterskab
141205
Peter Nielsen
Hobro Egnens Skytteforening
2H 3
236.000
236.000
Hovedskydning
141205
Peter Nielsen
Hobro Egnens Skytteforening
2H 3
224.000
224.000
Mesterskab
129977
Niels Peter Hviid
Djurslands PistolKlub
2H 3
251.000
251.000
Hovedskydning
129977
Niels Peter Hviid
Djurslands PistolKlub
2H 3
252.000
252.000
Mesterskab
30093
Michael Stephensen
Aulum Skytteforening
1H 1
269.000
269.000
Hovedskydning
30093
Michael Stephensen
Aulum Skytteforening
1H 1
271.000
271.000
Mesterskab
145243
Conni Mikkelsen
Aulum Skytteforening
2H 2
241.000
241.000
Hovedskydning
145243
Conni Mikkelsen
Aulum Skytteforening
2H 2
232.000
232.000
Mesterskab
118755
Gunnar Jensen
Aulum Skytteforening
2H 3
231.000
231.000
Hovedskydning
118755
Gunnar Jensen
Aulum Skytteforening
2H 3
223.000
223.000
Mesterskab
144203
Kaj lund
Aulum Skytteforening
1H 3
244.000
244.000
Hovedskydning
144203
Kaj lund
Aulum Skytteforening
1H 3
237.000
237.000
Mesterskab
30629
Flemming Kristensen
Aulum Skytteforening
1H 3
260.000
260.000
Hovedskydning
144925
Ilian Popov
Aalborg Skyttekreds
1H 1
252.000
252.000
Hovedskydning
144925
Ilian Popov
Aalborg Skyttekreds
1H 1
272.000
272.000
Mesterskab
134780
Aksel Jørgensen
Viborg Skytteforening
2H 1
258.000
258.000
Hovedskydning
134780
Aksel Jørgensen
Viborg Skytteforening
2H 1
265.000
265.000
Mesterskab
130566
Jacob Larsen
Vodskov Skytteforening
2H 1
281.000
281.000
Hovedskydning
130566
Jacob Larsen
Vodskov Skytteforening
2H 1
279.000
279.000
Mesterskab
14823
Elizabeth Andreasen
Aalborg Skyttekreds
1H 2
271.000
271.000
Hovedskydning
14823
Elizabeth Andreasen
Aalborg Skyttekreds
1H 2
266.000
266.000
Mesterskab
17033
Lars Ørum Pedersen
Aalborg Skyttekreds
1H 3
251.000
251.000
Hovedskydning
17033
Lars Ørum Pedersen
Aalborg Skyttekreds
1H 3
256.000
256.000
Mesterskab
16941
Peter Holmegaard
Aalborg Skyttekreds
1H 1
280.000
280.000
Hovedskydning
16941
Peter Holmegaard
Aalborg Skyttekreds
1H 1
273.000
273.000
Mesterskab
132260
Lars Bo Bergmos
Aalborg Skyttekreds
2H 1
277.000
277.000
Hovedskydning
132260
Lars Bo Bergmos
Aalborg Skyttekreds
2H 1
277.000
277.000
Mesterskab
150489
Mia Thorsen
Aalborg Skyttekreds
2H 3
245.000
245.000
Hovedskydning
150489
Mia Thorsen
Aalborg Skyttekreds
2H 3
259.000
259.000
Mesterskab
141958
Klaus Nørgaard
Aalborg Skyttekreds
2H 1
276.000
276.000
Hovedskydning
141958
Klaus Nørgaard
Aalborg Skyttekreds
2H 1
282.000
282.000
Mesterskab
115623
Jacob Kimose Jespersen
Djurslands PistolKlub
2H 3
250.000
250.000
Hovedskydning
115623
Jacob Kimose Jespersen
Djurslands PistolKlub
2H 3
258.000
258.000
Mesterskab
19081
Bent Ørskov
Viborg Skytteforening
2H 2
239.000
239.000
Hovedskydning
25362
Casper Buschbeck
Samsø Skytteforening
1H 2
246.000
246.000
Hovedskydning
25362
Casper Buschbeck
Samsø Skytteforening
1H 2
240.000
240.000
Mesterskab
110912
Bjørn Madsen
Bullerup Skyttekreds
1H 3
248.000
248.000
Hovedskydning
110912
Bjørn Madsen
Bullerup Skyttekreds
1H 3
259.000
259.000
Mesterskab
35758
Bent Thorvald Knudsen
Bullerup Skyttekreds
2H 1
266.000
266.000
Hovedskydning
35758
Bent Thorvald Knudsen
Bullerup Skyttekreds
2H 1
258.000
258.000
Mesterskab
148434
Pia Nyholm
Bullerup Skyttekreds
2H 3
253.000
253.000
Hovedskydning
148434
Pia Nyholm
Bullerup Skyttekreds
2H 3
248.000
248.000
Mesterskab
142020
Casper Bloch
Bullerup Skyttekreds
1H 3
261.000
261.000
Hovedskydning
142020
Casper Bloch
Bullerup Skyttekreds
1H 3
256.000
256.000
Mesterskab
51581
Per Michael Elmose
Dalum Skytteforening
1H 1
271.000
271.000
Hovedskydning
51581
Per Michael Elmose
Dalum Skytteforening
1H 1
273.000
273.000
Mesterskab
119496
Ole Dejgaard
Aulum Skytteforening
1H 1
259.000
259.000
Hovedskydning
119496
Ole Dejgaard
Aulum Skytteforening
1H 1
262.000
262.000
Mesterskab
145241
Karina Lund
Aulum Skytteforening
2H 2
233.000
233.000
Hovedskydning
145241
Karina Lund
Aulum Skytteforening
2H 2
219.000
219.000
Mesterskab
90854
Kim Laursen
Skive Pistolklub
1H 2
259.000
259.000
Hovedskydning
49953
Poul Basse
Vissenbjerg Skytteforening
2H 2
253.000
253.000
Hovedskydning
49953
Poul Basse
Vissenbjerg Skytteforening
2H 2
256.000
256.000
Mesterskab
130273
Martin Tyllesen
Vissenbjerg Skytteforening
2H 1
281.000
281.000
Hovedskydning
130273
Martin Tyllesen
Vissenbjerg Skytteforening
2H 1
276.000
276.000
Mesterskab
51823
Benny Jensen
Vissenbjerg Skytteforening
2H 1
275.000
275.000
Hovedskydning
51823
Benny Jensen
Vissenbjerg Skytteforening
2H 1
267.000
267.000
Mesterskab
140003
Charlotte Laustsen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
2H 2
259.000
259.000
Hovedskydning
106653
Niels Hoffmann
Esbjerg Skyttekreds
1H 2
253.000
253.000
Hovedskydning
106653
Niels Hoffmann
Esbjerg Skyttekreds
1H 2
266.000
266.000
Mesterskab
43456
Jørgen Philipsen
Broagerlands Skytteforening
1H 3
252.000
252.000
Hovedskydning
43456
Jørgen Philipsen
Broagerlands Skytteforening
1H 3
245.000
245.000
Mesterskab
42281
Allan Thomsen
Gram Skytteforening
2H 3
244.000
244.000
Hovedskydning
42281
Allan Thomsen
Gram Skytteforening
2H 3
242.000
242.000
Mesterskab
140013
Claus Pedersen
Gram Skytteforening
2H 1
267.000
267.000
Hovedskydning
140013
Claus Pedersen
Gram Skytteforening
2H 1
255.000
255.000
Mesterskab
134703
Ingolf Betzer Larsen
Rønde Skytteforening
1H 2
265.000
265.000
Hovedskydning
134703
Ingolf Betzer Larsen
Rønde Skytteforening
1H 2
263.000
263.000
Mesterskab
41446
Henning Lauridsen
Holsted Skyttekreds
1H 2
261.000
261.000
Hovedskydning
41452
Freddy Holdensen
Holsted Skyttekreds
1H 2
255.000
255.000
Hovedskydning
41452
Freddy Holdensen
Holsted Skyttekreds
1H 2
257.000
257.000
Mesterskab
144500
Dzintars Kardelis
Videbæk Skytteforening
2H 3
245.000
245.000
Hovedskydning
144500
Dzintars Kardelis
Videbæk Skytteforening
2H 3
230.000
230.000
Mesterskab
121613
Carsten Jensen
Vejle Skytteforening
2H 2
248.000
248.000
Hovedskydning
121613
Carsten Jensen
Vejle Skytteforening
2H 2
260.000
260.000
Mesterskab
85238
Leif Roer
Videbæk Skytteforening
2H 2
237.000
237.000
Hovedskydning
85238
Leif Roer
Videbæk Skytteforening
2H 2
246.000
246.000
Mesterskab
121612
Brian Holm
Vejle Skytteforening
2H 2
255.000
255.000
Hovedskydning
121612
Brian Holm
Vejle Skytteforening
2H 2
259.000
259.000
Mesterskab
136329
Søren Søndergaard Thomsen
Horsens Skyttekreds
2H 2
247.000
247.000
Hovedskydning
136329
Søren Søndergaard Thomsen
Horsens Skyttekreds
2H 2
253.000
253.000
Mesterskab
40949
Henrik Rasmussen
Ribe Skyttekreds
2H 1
272.000
272.000
Hovedskydning
40949
Henrik Rasmussen
Ribe Skyttekreds
2H 1
276.000
276.000
Mesterskab
123694
Jens Peder Jørgensen
Horsens Skyttekreds
1H 2
259.000
259.000
Hovedskydning
123694
Jens Peder Jørgensen
Horsens Skyttekreds
1H 2
268.000
268.000
Mesterskab
18542
Allan Andersen
Djurslands PistolKlub
1H 3
247.000
247.000
Hovedskydning
18542
Allan Andersen
Djurslands PistolKlub
1H 3
239.000
239.000
Mesterskab
116146
Jan Nørgård Poulsen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
2H 2
236.000
236.000
Hovedskydning
116146
Jan Nørgård Poulsen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
2H 2
247.000
247.000
Mesterskab
17871
Niklas Elmose Andersen
Djurslands PistolKlub
1H 1
274.000
274.000
Hovedskydning
17871
Niklas Elmose Andersen
Djurslands PistolKlub
1H 1
284.000
284.000
Mesterskab
102083
Jørgen Bøgh Jørgensen
Djurslands PistolKlub
1H 3
235.000
235.000
Hovedskydning
102083
Jørgen Bøgh Jørgensen
Djurslands PistolKlub
1H 3
233.000
233.000
Mesterskab
24838
Frank Lahn Nielsen Bossow
Djurslands PistolKlub
1H 3
257.000
257.000
Hovedskydning
24838
Frank Lahn Nielsen Bossow
Djurslands PistolKlub
1H 3
259.000
259.000
Mesterskab
42046
Arnold Christensen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
2H 1
280.000
280.000
Hovedskydning
42046
Arnold Christensen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
2H 1
281.000
281.000
Mesterskab
Til toppen