Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Landsdelsmesterskab - riffel (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Vestjylland
Alle foreninger
Klitten Skytteforening
Lemvig Skytteforening
Stadil-Vedersø Skytteforening
Struer Skyttekreds
Trehøje Skytteforening
Ulfborg Bys Skytteforening
Videbæk Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
36092
Henrik Bjerg
Stadil-Vedersø Skytteforening
Å2
193.000
193.000
Hovedskydning
36092
Henrik Bjerg
Stadil-Vedersø Skytteforening
Å2
194.000
194.000
Mesterskab
36092
Henrik Bjerg
Stadil-Vedersø Skytteforening
Å2
99.600
99.600
Finale
131219
Kasper Strøe
Lemvig Skytteforening
J2
189.000
189.000
Hovedskydning
131219
Kasper Strøe
Lemvig Skytteforening
J2
195.000
195.000
Mesterskab
131219
Kasper Strøe
Lemvig Skytteforening
J2
100.900
100.900
Finale
146194
Mathias Strøe
Lemvig Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
146194
Mathias Strøe
Lemvig Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Mesterskab
94182
Svend Åge Lauridsen
Lemvig Skytteforening
SE3
183.000
183.000
Hovedskydning
94182
Svend Åge Lauridsen
Lemvig Skytteforening
SE3
182.000
182.000
Mesterskab
137834
Benn Skov Bertelsen
Lemvig Skytteforening
Å3
182.000
182.000
Hovedskydning
137834
Benn Skov Bertelsen
Lemvig Skytteforening
Å3
185.000
185.000
Mesterskab
149790
Ole Jensen
Lemvig Skytteforening
Å3
184.000
184.000
Hovedskydning
149790
Ole Jensen
Lemvig Skytteforening
Å3
186.000
186.000
Mesterskab
29416
Arne Jørgensen
Lemvig Skytteforening
SE1
192.000
192.000
Hovedskydning
29416
Arne Jørgensen
Lemvig Skytteforening
SE1
191.000
191.000
Mesterskab
146465
Julie Flyvholm
Lemvig Skytteforening
J2
187.000
187.000
Hovedskydning
146465
Julie Flyvholm
Lemvig Skytteforening
J2
194.000
194.000
Mesterskab
146465
Julie Flyvholm
Lemvig Skytteforening
J2
105.000
105.000
Finale
143114
Alexander Laidler
Klitten Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
143114
Alexander Laidler
Klitten Skytteforening
BK2
200.000
200.000
Mesterskab
143114
Alexander Laidler
Klitten Skytteforening
BK2
101.900
101.900
Finale
142896
Eric Laidler
Klitten Skytteforening
SE3
189.000
189.000
Hovedskydning
142896
Eric Laidler
Klitten Skytteforening
SE3
189.000
189.000
Mesterskab
144350
John Laidler
Klitten Skytteforening
Å3
183.000
183.000
Hovedskydning
144350
John Laidler
Klitten Skytteforening
Å3
182.000
182.000
Mesterskab
94790
Jan Henriksen
Klitten Skytteforening
SE3
188.000
188.000
Hovedskydning
94790
Jan Henriksen
Klitten Skytteforening
SE3
192.000
192.000
Mesterskab
144561
Karen Marie Madsen
Klitten Skytteforening
Å3
182.000
182.000
Hovedskydning
144561
Karen Marie Madsen
Klitten Skytteforening
Å3
188.000
188.000
Mesterskab
146715
Louise Yde
Klitten Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
146715
Louise Yde
Klitten Skytteforening
BK2
190.000
190.000
Mesterskab
144559
Tilde Helsing Nikolajsen
Klitten Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
144559
Tilde Helsing Nikolajsen
Klitten Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
144559
Tilde Helsing Nikolajsen
Klitten Skytteforening
BK2
105.400
105.400
Finale
141120
Maja Frederiksen
Klitten Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
141120
Maja Frederiksen
Klitten Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
141120
Maja Frederiksen
Klitten Skytteforening
BK1
105.400
105.400
Finale
146716
Sander Lymann
Klitten Skytteforening
BK2
191.000
191.000
Hovedskydning
146716
Sander Lymann
Klitten Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Mesterskab
150262
Noura Aae
Klitten Skytteforening
BK4
191.000
191.000
Hovedskydning
150262
Noura Aae
Klitten Skytteforening
BK4
193.000
193.000
Mesterskab
136279
Ivan Vereb
Klitten Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Hovedskydning
136279
Ivan Vereb
Klitten Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Mesterskab
136278
Anna Verebova
Klitten Skytteforening
J2
190.000
190.000
Hovedskydning
136278
Anna Verebova
Klitten Skytteforening
J2
191.000
191.000
Mesterskab
136278
Anna Verebova
Klitten Skytteforening
J2
98.400
98.400
Finale
135549
Celine Stouby Pedersen
Klitten Skytteforening
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
135549
Celine Stouby Pedersen
Klitten Skytteforening
J2
195.000
195.000
Mesterskab
135549
Celine Stouby Pedersen
Klitten Skytteforening
J2
104.300
104.300
Finale
145821
Caroline Tarbensen
Klitten Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
145821
Caroline Tarbensen
Klitten Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Mesterskab
144282
Jeppe Nygaard Lauritsen
Trehøje Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Hovedskydning
144282
Jeppe Nygaard Lauritsen
Trehøje Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
144282
Jeppe Nygaard Lauritsen
Trehøje Skytteforening
BK2
105.100
105.100
Finale
128439
Thais Holbøll
Trehøje Skytteforening
BK2
200.000
200.000
Hovedskydning
128439
Thais Holbøll
Trehøje Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
144684
Jens Bukbjerg
Videbæk Skytteforening
Å2
198.000
198.000
Hovedskydning
144684
Jens Bukbjerg
Videbæk Skytteforening
Å2
198.000
198.000
Mesterskab
144684
Jens Bukbjerg
Videbæk Skytteforening
Å2
102.300
102.300
Finale
123295
Kåre Thyregaard
Videbæk Skytteforening
Å2
197.000
197.000
Hovedskydning
139444
Anna Thyregaard Kallesø
Videbæk Skytteforening
J2
195.000
195.000
Hovedskydning
142911
Ida Romvig Bukbjerg
Videbæk Skytteforening
J2
186.000
186.000
Hovedskydning
142911
Ida Romvig Bukbjerg
Videbæk Skytteforening
J2
181.000
181.000
Mesterskab
140589
Jannie Bitten Stenskjær
Trehøje Skytteforening
Å2
188.000
188.000
Hovedskydning
140589
Jannie Bitten Stenskjær
Trehøje Skytteforening
Å2
194.000
194.000
Mesterskab
140580
Tina Kjeldal
Trehøje Skytteforening
Å1
199.000
199.000
Hovedskydning
140580
Tina Kjeldal
Trehøje Skytteforening
Å1
195.000
195.000
Mesterskab
140580
Tina Kjeldal
Trehøje Skytteforening
Å1
103.900
103.900
Finale
127244
Lærke Lykke Jensen
Trehøje Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
127244
Lærke Lykke Jensen
Trehøje Skytteforening
J2
190.000
190.000
Mesterskab
127244
Lærke Lykke Jensen
Trehøje Skytteforening
J2
97.100
97.100
Finale
107890
Mads-Emil Mogensen
Trehøje Skytteforening
ST3
188.000
188.000
Hovedskydning
107890
Mads-Emil Mogensen
Trehøje Skytteforening
ST3
188.000
188.000
Mesterskab
135551
Zenia Stouby Pedersen
Klitten Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
135551
Zenia Stouby Pedersen
Klitten Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Mesterskab
142915
Marie Krogsgaard
Klitten Skytteforening
BK2
190.000
190.000
Hovedskydning
142915
Marie Krogsgaard
Klitten Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Mesterskab
145827
Anne Muff Vejlgaard
Klitten Skytteforening
BK3
196.000
196.000
Hovedskydning
145827
Anne Muff Vejlgaard
Klitten Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
145827
Anne Muff Vejlgaard
Klitten Skytteforening
BK3
100.200
100.200
Finale
124366
Pernille Borg Søndergaard
Ulfborg Bys Skytteforening
Å3
193.000
193.000
Hovedskydning
124366
Pernille Borg Søndergaard
Ulfborg Bys Skytteforening
Å3
191.000
191.000
Mesterskab
149706
Benny Thomsen
Ulfborg Bys Skytteforening
ST3
181.000
181.000
Hovedskydning
149706
Benny Thomsen
Ulfborg Bys Skytteforening
ST3
184.000
184.000
Mesterskab
149706
Benny Thomsen
Ulfborg Bys Skytteforening
ST3
97.100
97.100
Finale
147386
Lærke Bondesgaard Thomsen
Ulfborg Bys Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
147386
Lærke Bondesgaard Thomsen
Ulfborg Bys Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
147386
Lærke Bondesgaard Thomsen
Ulfborg Bys Skytteforening
BK1
105.100
105.100
Finale
132756
Emma Overgaard
Ulfborg Bys Skytteforening
Å3
194.000
194.000
Hovedskydning
132756
Emma Overgaard
Ulfborg Bys Skytteforening
Å3
194.000
194.000
Mesterskab
132756
Emma Overgaard
Ulfborg Bys Skytteforening
Å3
101.000
101.000
Finale
140114
Torben Kjerulff
Trehøje Skytteforening
FRI
200.000
200.000
Hovedskydning
140114
Torben Kjerulff
Trehøje Skytteforening
FRI
198.000
198.000
Mesterskab
144123
Gustav Thesbjerg Jørgensen
Stadil-Vedersø Skytteforening
BK3
188.000
188.000
Hovedskydning
144123
Gustav Thesbjerg Jørgensen
Stadil-Vedersø Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Mesterskab
149454
Silas Knak
Stadil-Vedersø Skytteforening
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
149454
Silas Knak
Stadil-Vedersø Skytteforening
BK3
196.000
196.000
Mesterskab
146462
Sofus Kamp
Stadil-Vedersø Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
146462
Sofus Kamp
Stadil-Vedersø Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Mesterskab
149455
Markus Knak
Stadil-Vedersø Skytteforening
BK4
186.000
186.000
Hovedskydning
149455
Markus Knak
Stadil-Vedersø Skytteforening
BK4
175.000
175.000
Mesterskab
112486
Klaus Kristensen
Stadil-Vedersø Skytteforening
Å2
188.000
188.000
Hovedskydning
112486
Klaus Kristensen
Stadil-Vedersø Skytteforening
Å2
190.000
190.000
Mesterskab
83073
Jonas Andersen
Trehøje Skytteforening
ST1
197.000
197.000
Hovedskydning
83073
Jonas Andersen
Trehøje Skytteforening
ST1
195.000
195.000
Mesterskab
150264
Emina Rizvanovic
Struer Skyttekreds
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
150264
Emina Rizvanovic
Struer Skyttekreds
BK3
191.000
191.000
Mesterskab
126862
Morten Hvam
Trehøje Skytteforening
FRI
198.000
198.000
Hovedskydning
133084
Annelise Meldgaard
Trehøje Skytteforening
FRI
196.000
196.000
Hovedskydning
Til toppen