Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Klasser
Klasser
| Min Idræt
Stævneresultater - Klasser
Luftpistol, 15m - Finale præmievåben luft BK - resultater (F)
1
139952
Liva Bang Rasmussen
Viborg Skytteforening
293,000
Finale: 49,0 | 50,0 | 49,0 | 47,0 | 48,0 | 50,0
2
146531
Alberte Rostbøll Skals
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
291,000
Finale: 47,0 | 49,0 | 48,0 | 49,0 | 49,0 | 49,0
3
136624
Kasper Rasmussen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
284,000
Finale: 43,0 | 48,0 | 48,0 | 48,0 | 49,0 | 48,0
4
150199
Sofiia Volosiuk
Sparta Idrætsforening
281,000
Finale: 46,0 | 48,0 | 47,0 | 48,0 | 48,0 | 44,0
5
148181
Mads Sørensen
Lind Skytteforening
276,000
Finale: 43,0 | 43,0 | 47,0 | 48,0 | 48,0 | 47,0
6
148142
Tobias Kristensen
Sparta Idrætsforening
275,000
Finale: 44,0 | 44,0 | 45,0 | 45,0 | 47,0 | 50,0
7
140385
Line Skovgaard
Sparta Idrætsforening
272,000
Finale: 43,0 | 45,0 | 46,0 | 46,0 | 47,0 | 45,0
7
126894
Rosa Lindberg Hermann
Nykøbing Sj. Skytteforening
272,000
Finale: 45,0 | 40,0 | 44,0 | 49,0 | 47,0 | 47,0
9
147737
Isabella Klasnic
Djurslands PistolKlub
266,000
Finale: 47,0 | 40,0 | 44,0 | 42,0 | 47,0 | 46,0
Luftpistol, 15m - Klasse BK
1
146531
Alberte Rostbøll Skals
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
571,000
291,000
862,000
2
150199
Sofiia Volosiuk
Sparta Idrætsforening
571,000
281,000
852,000
3
126894
Rosa Lindberg Hermann
Nykøbing Sj. Skytteforening
575,000
272,000
847,000
4
148181
Mads Sørensen
Lind Skytteforening
561,000
275,000
836,000
5
136624
Kasper Rasmussen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
549,000
284,000
833,000
6
148142
Tobias Kristensen
Sparta Idrætsforening
539,000
276,000
815,000
7
140385
Line Skovgaard
Sparta Idrætsforening
539,000
272,000
811,000
8
147737
Isabella Klasnic
Djurslands PistolKlub
504,000
266,000
770,000
Luftpistol, 15m - Mesterskab BK
1
126894
Rosa Lindberg Hermann
Nykøbing Sj. Skytteforening
286/98
289/96
575/194
2
139952
Liva Bang Rasmussen
Viborg Skytteforening
289/94
285/95
574/189
3
146531
Alberte Rostbøll Skals
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
277/86
294/99
571/185
4
150199
Sofiia Volosiuk
Sparta Idrætsforening
281/92
290/96
571/188
5
138422
Karla Schultz Jensen
Vester Hassing Skytteforening
293/96
274/92
567/188
6
148181
Mads Sørensen
Lind Skytteforening
280/96
281/95
561/191
7
145297
Karla B. Petersen
Lunde Sg&I
288/97
272/90
560/187
8
147736
Mads Nielsen
Djurslands PistolKlub
277/93
277/90
554/183
9
136624
Kasper Rasmussen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
269/91
280/90
549/181
10
150005
Sarah Antonisen
Strøby Skytteforening
274/91
268/89
542/180
11
145105
Hugo Toräng
Lunde Sg&I
273/88
268/89
541/177
12
140385
Line Skovgaard
Sparta Idrætsforening
264/87
275/95
539/182
13
148142
Tobias Kristensen
Sparta Idrætsforening
266/88
273/89
539/177
14
150617
Nicklas Stoltenberg Christiansen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
259/85
278/91
537/176
15
137668
Jonas Nielsen
Ølgod Skytteforening
260/86
272/92
532/178
16
151007
Daniel Munch Lundsgaard
Djurslands PistolKlub
264/85
268/87
532/172
17
147106
Gunner Frydenlund Jaedeke
Lind Skytteforening
264/89
247/81
511/170
18
147361
Sofia Schaumann Vogn
Hesselager Forenede Sportsklubber
255/88
253/82
508/170
19
147737
Isabella Klasnic
Djurslands PistolKlub
245/82
259/90
504/172
20
150048
Alex Burns Lillholm Gade
Mullerup Skytteforening
252/86
245/80
497/166
21
130412
Sofie Bøgh Jensen
Vodskov Skytteforening
242/78
237/80
479/158
22
150770
Siff Juul Dormann
Lind Skytteforening
237/73
218/67
455/140
Luftpistol, 15m - Mesterskab JUN
1
112662
Maiken Bergholt Madsen
St. Restrup Idrætsforening
275/94
282/96
557/190
2
145016
Johanne Skov Lorenzen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
279/92
278/94
557/186
3
121017
Ella Lindberg Hermann
Nykøbing Sj. Skytteforening
275/92
276/91
551/183
4
143999
Thais Sebech Jeppesen
Nyborg Skytteforening
270/89
271/92
541/181
5
112499
Anna Marie Lund
Alslev Skytteforening
271/96
270/91
541/187
6
123138
Perle Mikkelsen
Ølgod Skytteforening
267/92
269/89
536/181
7
145285
Lucas S. Møller
Nordals Skyttekreds
261/89
272/88
533/177
8
148425
Tobias Haldansen Tjørnfelt
Nyborg Skytteforening
263/90
258/88
521/178
9
135204
Line Ladefoged Hansen
Nykøbing Sj. Skytteforening
256/88
254/81
510/169
10
147369
Ida Ester Bang
Hesselager Forenede Sportsklubber
239/83
263/83
502/166
11
147105
Ane Lise Frydenlund Jaedeke
Lind Skytteforening
249/83
249/85
498/168
12
140433
Aske Hoberg Pedersen
Tjørring IF Skytteafdeling
250/85
246/81
496/166
13
144613
Christoffer Gommesen
Nyborg Skytteforening
244/79
237/75
481/154
14
141793
Lukas Schulz
Nyborg Skytteforening
251/84
226/69
477/153
15
134478
Sebastian Peter Nilsson
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
243/81
227/77
470/158
16
132077
Benedikte Markvardsen
Hesselager Forenede Sportsklubber
226/72
227/75
453/147
17
150772
Marie Korsgaard Jensen
Lind Skytteforening
188/56
185/63
373/119
Luftpistol, 15m - Mesterskab 1H 1
1
45404
Rene Vogn
Hesselager Forenede Sportsklubber
287/98
292/96
579/194
2
17871
Niklas Elmose Andersen
Djurslands PistolKlub
283/94
287/99
570/193
3
59362
Dennis Samuelsen
Korsør Skytteforening
280/93
289/96
569/189
4
108726
Louise Scharff Rasmussen
Herrested Skytteforening
284/93
283/95
567/188
5
33401
Anders Christensen
Sdr. Omme Skytteforening
286/96
280/91
566/187
6
16916
Rune Knudsen
St. Restrup Idrætsforening
286/96
279/90
565/186
7
51581
Per Michael Elmose
Dalum Skytteforening
286/98
276/91
562/189
8
25773
Tim Bergfriedt Strange
Århus Pistolklub
279/92
282/97
561/189
9
41436
Jonas Lauridsen
Holsted Skyttekreds
277/92
283/94
560/186
10
68697
Steen K. Pedersen
Greve Skytteforening
278/91
277/94
555/185
11
16736
René Knudsen
St. Restrup Idrætsforening
282/94
273/88
555/182
12
55982
Jens Peter Jensen
Korsør Skytteforening
279/98
274/92
553/190
13
14027
Lars Kjeldgaard
Aalborg Skyttekreds
275/96
275/88
550/184
14
32639
Heidi Bergholt Madsen
St. Restrup Idrætsforening
276/94
274/89
550/183
15
16941
Peter Holmegaard
Aalborg Skyttekreds
277/93
273/94
550/187
16
86053
Jimmy Larsen
Korsør Skytteforening
276/94
270/94
546/188
17
116148
Kenneth Mortensen
Vejle Skytteforening
269/91
275/87
544/178
18
30629
Flemming Kristensen
Aulum Skytteforening
268/93
274/91
542/184
19
12377
Tomas Lauridsen
Aalborg Skyttekreds
269/92
272/90
541/182
Luftpistol, 15m - Mesterskab 1H 2
1
134703
Ingolf Betzer Larsen
Rønde Skytteforening
278/91
287/96
565/187
2
104853
Johannes Markvardsen
Hesselager Forenede Sportsklubber
277/94
274/90
551/184
3
30093
Michael Stephensen
Aulum Skytteforening
276/95
272/88
548/183
4
38244
Leo Bergholt Madsen
Gårde Idræts- og Skytteforening
280/90
264/85
544/175
5
144984
Jacob Rolff-Petersen
Skyttelauget Kgs. Lyngby
272/91
271/89
543/180
6
60401
Eskil Gotfredsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
272/90
268/89
540/179
7
14860
Bo Lykholt Andreasen
Aalborg Skyttekreds
281/96
259/89
540/185
8
112920
Sif Gorm Hansen
Særslev Skytteforening
275/94
264/90
539/184
9
120373
Carsten Sølvberg
Greve Skytteforening
268/88
265/95
533/183
10
85067
Karin Christensen
Sdr. Omme Skytteforening
261/87
268/87
529/174
11
110912
Bjørn Madsen
Bullerup Skyttekreds
265/89
259/87
524/176
12
139207
Rikke Thodberg
Djurslands PistolKlub
265/94
258/86
523/180
13
128748
Flemming Nielsen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
258/87
257/89
515/176
14
118790
Mads Strange
Århus Pistolklub
269/89
245/80
514/169
15
10551
Jan Elgaard Sørensen
Frederikshavn Skyttekreds
259/87
253/86
512/173
16
128497
Liane Filtenborg Hessler
Sparta Idrætsforening
257/83
249/81
506/164
17
131709
Kasper Jarner Damm-Nielsen
Toftlund Skytteforening
242/80
260/89
502/169
18
145175
Tatiana Nikolova
Klejs-Juelsminde Skytteforening
241/81
258/86
499/167
19
18542
Allan Andersen
Djurslands PistolKlub
258/84
239/80
497/164
20
144985
Rikke Vilsøe Nielsen
Skyttelauget Kgs. Lyngby
246/92
248/88
494/180
21
122705
Rune Knudsen
Alslev Skytteforening
249/81
242/84
491/165
22
137487
Erik Rasmussen
Herrested Skytteforening
235/77
242/78
477/155
Luftpistol, 15m - Mesterskab 2H 1
1
135214
Rasmus Dybbro Engelsholm
Skyttelauget Kgs. Lyngby
287/99
283/96
570/195
2
49653
Flemming Hansen
Særslev Skytteforening
279/91
288/98
567/189
3
20666
Jesper Larsen
Ølsted Skytteforening
281/94
286/93
567/187
4
92266
Stefan Nielsen
Ribe Skyttekreds
279/94
287/98
566/192
5
42046
Arnold Christensen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
282/95
283/94
565/189
6
32357
Knud Erik Sørensen
Lind Skytteforening
288/97
277/93
565/190
7
110525
Astrid Dresler
Nykøbing Sj. Skytteforening
279/97
285/94
564/191
8
130566
Jacob Larsen
Vodskov Skytteforening
283/94
281/93
564/187
9
103614
Benjamin Svenstrup Graves Jensen
Nykøbing Sj. Skytteforening
285/99
279/90
564/189
10
139187
Thomas Sevelsted
Skyttelauget Kgs. Lyngby
288/98
276/94
564/192
11
103038
Malthe Fogh Sillesen
Alslev Skytteforening
278/94
285/97
563/191
12
34728
Kim Watz
Klejs-Juelsminde Skytteforening
277/93
283/93
560/186
13
111814
Freja Fogh Sillesen
Alslev Skytteforening
287/97
273/94
560/191
14
127348
Lars Hedegaard Larsen
Hørsholm Pistolforening
281/94
278/91
559/185
15
125902
Nancy Pedersen
Nyborg Skytteforening
282/94
276/95
558/189
16
31549
Per Jacobsen
Lind Skytteforening
277/93
280/97
557/190
17
140005
Simon Bjerregård
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
279/91
278/92
557/183
18
119364
Morten Kristiansen
Viborg Skytteforening
276/94
280/91
556/185
19
150181
Torben Christensen
Klejs-Juelsminde Skytteforening
280/91
275/92
555/183
20
138895
Pau Rene Engel Hansen
Nykøbing Sj. Skytteforening
276/93
278/92
554/185
21
32683
Erling Jørgensen
Lind Skytteforening
279/95
275/93
554/188
22
118530
Mie Marie Lassen
Års Skytteforening
271/89
279/95
550/184
23
140028
Mikkel Jørgensen
Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
273/90
276/94
549/184
24
134780
Aksel Jørgensen
Viborg Skytteforening
270/90
278/90
548/180
25
145307
Ann-Dorthe Larsen
Postens Skytteforening, Aarhus
279/93
269/89
548/182
26
34696
Hans Jørgen Nielsen
Klejs-Juelsminde Skytteforening
266/89
281/95
547/184
27
47289
Jan Rosenlund
Vissenbjerg Skytteforening
275/92
271/97
546/189
28
108109
Thomas Bøgh Jensen
Vodskov Skytteforening
270/92
275/91
545/183
29
145707
Michael Osterwald-Lenum
Akademisk Skytteforening
267/86
277/89
544/175
30
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
266/90
275/90
541/180
31
53264
Torben Eskildsen
Nykøbing F. Skytteforening
272/90
269/89
541/179
32
57310
Thomas Lindberg Hermann
Nykøbing Sj. Skytteforening
266/84
272/84
538/168
33
134284
David Pommer
Ballerup Skytteforening
267/92
270/90
537/182
34
134474
Torben Kjærulff
Mullerup Skytteforening
267/89
268/91
535/180
35
145241
Karina Lund
Aulum Skytteforening
271/91
263/88
534/179
36
93056
Jytte Sørensen
Alslev Skytteforening
249/87
260/80
509/167
Luftpistol, 15m - Mesterskab 2H 2
1
148287
Line Nielsen
Ribe Skyttekreds
283/91
276/89
559/180
2
94206
Matias B. Larsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
273/91
273/90
546/181
3
147486
Mads Lassen
Års Skytteforening
267/92
277/92
544/184
4
90306
Annette Winther
Ølsted Skytteforening
276/93
266/88
542/181
5
68183
Brian Thomsen
Ballerup Skytteforening
278/95
262/90
540/185
6
130569
Martin Frost
Vodskov Skytteforening
265/89
274/92
539/181
7
134228
Kim Forup Flindt-Madsen
Mullerup Skytteforening
274/88
262/88
536/176
8
19102
Kirsten Malene Bitsch
Sejs-Svejbæk Skytteforening
264/89
270/93
534/182
9
41245
Charlotte Dahl
Esbjerg Skyttekreds
264/91
267/91
531/182
10
141055
Trine Borchers
Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
258/90
271/88
529/178
11
134481
Søren Joel Nilsson
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
271/94
257/82
528/176
12
77605
Helle Meier Watz
Klejs-Juelsminde Skytteforening
264/83
258/85
522/168
13
12167
Kim Levisen
Års Skytteforening
256/88
265/91
521/179
14
142798
Anders Hovgaard Møller
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
256/85
264/90
520/175
15
90319
Jeannette Frost
Skyttelauget Kgs. Lyngby
258/86
261/89
519/175
16
19104
Kim Bitsch
Sejs-Svejbæk Skytteforening
265/84
254/79
519/163
17
60395
Jette Karlsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
263/85
251/86
514/171
18
12415
Ernst Klysner Jensen
Års Skytteforening
265/89
245/80
510/169
19
142909
Doris Hoffmeyer
Skyttelauget Kgs. Lyngby
255/81
252/90
507/171
20
129006
Mona Møller Pedersen
Skyttelauget Kgs. Lyngby
240/79
263/94
503/173
21
134537
Peter Anderskov Jensen
Skyttelauget Kgs. Lyngby
252/83
251/81
503/164
22
138291
Sabina Møller Johansen
Alslev Skytteforening
245/90
244/83
489/173
23
147101
Karl Frydenlund Jaedeke
Lind Skytteforening
227/74
256/81
483/155
24
122556
Freja Frederikke Poulsen
Holsted Skyttekreds
221/57
234/78
455/135
Luftpistol, 15m - Mesterskab FRI
1
146643
Christina Skov Lorenzen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
293/98
297/99
590/197
2
86797
Leif Ravn
Hem Skytteforening
288/97
289/94
577/191
3
150379
Sophie Lykke Risager Sørensen
Allingåbro Skytteforening
278/93
281/93
559/186
4
129255
Dorthe Løvig
Lind Skytteforening
276/90
279/94
555/184
5
147104
Tanja Frydenlund Jaedeke
Lind Skytteforening
277/94
270/88
547/182
6
138000
Anette M. R. Thiesen
Lind Skytteforening
269/90
277/90
546/180
7
108108
Tine Bøgh Jensen
Vodskov Skytteforening
274/94
269/90
543/184
8
90255
Preben Skov Troelsen
Lind Skytteforening
248/87
260/86
508/173
Luftpistol, 15m - Klasse BK
1
138422
Karla Schultz Jensen
Vester Hassing Skytteforening
293/96
2
139952
Liva Bang Rasmussen
Viborg Skytteforening
289/94
3
145297
Karla B. Petersen
Lunde Sg&I
288/97
4
126894
Rosa Lindberg Hermann
Nykøbing Sj. Skytteforening
286/98
5
150199
Sofiia Volosiuk
Sparta Idrætsforening
281/92
6
148181
Mads Sørensen
Lind Skytteforening
280/96
7
147736
Mads Nielsen
Djurslands PistolKlub
277/93
8
146531
Alberte Rostbøll Skals
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
277/86
9
150005
Sarah Antonisen
Strøby Skytteforening
274/91
10
128819
Maja Hoppe
Lunde Sg&I
274/90
11
145105
Hugo Toräng
Lunde Sg&I
273/88
12
136624
Kasper Rasmussen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
269/91
13
148142
Tobias Kristensen
Sparta Idrætsforening
266/88
14
147106
Gunner Frydenlund Jaedeke
Lind Skytteforening
264/89
15
140385
Line Skovgaard
Sparta Idrætsforening
264/87
16
151007
Daniel Munch Lundsgaard
Djurslands PistolKlub
264/85
17
146322
Maja Husman
Lunde Sg&I
263/83
18
137668
Jonas Nielsen
Ølgod Skytteforening
260/86
19
150617
Nicklas Stoltenberg Christiansen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
259/85
20
151110
Oliver Bitsch Mortensen
Vejle Skytteforening
258/84
21
147361
Sofia Schaumann Vogn
Hesselager Forenede Sportsklubber
255/88
22
150048
Alex Burns Lillholm Gade
Mullerup Skytteforening
252/86
23
147737
Isabella Klasnic
Djurslands PistolKlub
245/82
24
130412
Sofie Bøgh Jensen
Vodskov Skytteforening
242/78
25
150770
Siff Juul Dormann
Lind Skytteforening
237/73
Luftpistol, 15m - Klasse JUN
1
145016
Johanne Skov Lorenzen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
279/92
2
112662
Maiken Bergholt Madsen
St. Restrup Idrætsforening
275/94
3
121017
Ella Lindberg Hermann
Nykøbing Sj. Skytteforening
275/92
4
112499
Anna Marie Lund
Alslev Skytteforening
271/96
5
143999
Thais Sebech Jeppesen
Nyborg Skytteforening
270/89
6
123138
Perle Mikkelsen
Ølgod Skytteforening
267/92
7
148425
Tobias Haldansen Tjørnfelt
Nyborg Skytteforening
263/90
8
145285
Lucas S. Møller
Nordals Skyttekreds
261/89
9
135204
Line Ladefoged Hansen
Nykøbing Sj. Skytteforening
256/88
10
141793
Lukas Schulz
Nyborg Skytteforening
251/84
11
130990
Mikkel Jørgensen
Sdr. Omme Skytteforening
251/80
12
140433
Aske Hoberg Pedersen
Tjørring IF Skytteafdeling
250/85
13
147105
Ane Lise Frydenlund Jaedeke
Lind Skytteforening
249/83
14
144613
Christoffer Gommesen
Nyborg Skytteforening
244/79
15
134478
Sebastian Peter Nilsson
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
243/81
16
147369
Ida Ester Bang
Hesselager Forenede Sportsklubber
239/83
17
132077
Benedikte Markvardsen
Hesselager Forenede Sportsklubber
226/72
18
130617
Johan Mattrup
Sdr. Omme Skytteforening
219/72
19
150772
Marie Korsgaard Jensen
Lind Skytteforening
188/56
Luftpistol, 15m - Klasse 1H 1
1
45404
Rene Vogn
Hesselager Forenede Sportsklubber
287/98
2
51581
Per Michael Elmose
Dalum Skytteforening
286/98
3
16916
Rune Knudsen
St. Restrup Idrætsforening
286/96
3
33401
Anders Christensen
Sdr. Omme Skytteforening
286/96
5
108726
Louise Scharff Rasmussen
Herrested Skytteforening
284/93
6
17871
Niklas Elmose Andersen
Djurslands PistolKlub
283/94
7
16736
René Knudsen
St. Restrup Idrætsforening
282/94
8
59362
Dennis Samuelsen
Korsør Skytteforening
280/93
9
55982
Jens Peter Jensen
Korsør Skytteforening
279/98
10
25773
Tim Bergfriedt Strange
Århus Pistolklub
279/92
11
33961
Lars Bindesbøll
Sdr. Omme Skytteforening
279/91
11
121881
Peter Søgaard
Særslev Skytteforening
279/91
13
68697
Steen K. Pedersen
Greve Skytteforening
278/91
13
65847
Jakob Keis Hansen
Hørsholm Pistolforening
278/91
15
29893
Jan Mortensen
Aulum Skytteforening
277/94
15
31184
Erik Madsen
Karup Skytteforening
277/94
17
31309
Keld Jeppesen
Aulum Skytteforening
277/93
17
16941
Peter Holmegaard
Aalborg Skyttekreds
277/93
19
41436
Jonas Lauridsen
Holsted Skyttekreds
277/92
20
32639
Heidi Bergholt Madsen
St. Restrup Idrætsforening
276/94
20
86053
Jimmy Larsen
Korsør Skytteforening
276/94
22
119496
Ole Dejgaard
Aulum Skytteforening
276/93
23
14027
Lars Kjeldgaard
Aalborg Skyttekreds
275/96
24
48834
Morten Pedersen
Nyborg Skytteforening
274/93
25
91804
Morten Jensen
Korsør Skytteforening
273/92
26
59476
Michael Frederiksen
Korsør Skytteforening
272/91
27
12377
Tomas Lauridsen
Aalborg Skyttekreds
269/92
28
116148
Kenneth Mortensen
Vejle Skytteforening
269/91
29
35029
Gert Nielsen
Vejle Skytteforening
269/90
30
113422
Helge Bertelsen
Sdr. Omme Skytteforening
269/89
31
30629
Flemming Kristensen
Aulum Skytteforening
268/93
32
59467
Morten Petersen
Korsør Skytteforening
266/91
33
30665
Carl Johnsen
Aulum Skytteforening
266/87
34
46357
Jesper Christensen
Lunde Sg&I
263/90
35
144924
Morten Vangsø
Aalborg Skyttekreds
262/89
36
125004
Victor R. Ehlers
Nykøbing F. Skytteforening
259/87
Luftpistol, 15m - Klasse 1H 2
1
14860
Bo Lykholt Andreasen
Aalborg Skyttekreds
281/96
2
38244
Leo Bergholt Madsen
Gårde Idræts- og Skytteforening
280/90
3
134703
Ingolf Betzer Larsen
Rønde Skytteforening
278/91
4
104853
Johannes Markvardsen
Hesselager Forenede Sportsklubber
277/94
5
30093
Michael Stephensen
Aulum Skytteforening
276/95
6
112920
Sif Gorm Hansen
Særslev Skytteforening
275/94
7
146159
Jacob Lindersson Thielsen
Lunde Sg&I
274/91
8
51496
Bjarne Hinderup Jensen
Særslev Skytteforening
272/91
8
144984
Jacob Rolff-Petersen
Skyttelauget Kgs. Lyngby
272/91
10
60401
Eskil Gotfredsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
272/90
11
46446
Morten Gottwald
Lunde Sg&I
270/86
12
118790
Mads Strange
Århus Pistolklub
269/89
13
120373
Carsten Sølvberg
Greve Skytteforening
268/88
14
112205
Jens V. Sigersted
Nyborg Skytteforening
267/92
15
135637
Kristian Pedersen
Nyborg Skytteforening
267/88
16
119248
Erik Larsen
Korsør Skytteforening
266/89
17
139207
Rikke Thodberg
Djurslands PistolKlub
265/94
18
110912
Bjørn Madsen
Bullerup Skyttekreds
265/89
19
46354
Jonas Foged Pedersen
Lunde Sg&I
263/89
20
81420
Michael Petersen
Skyttelauget Kgs. Lyngby
263/86
21
85067
Karin Christensen
Sdr. Omme Skytteforening
261/87
22
49602
Karsten E. Hollesen
Særslev Skytteforening
260/87
23
10551
Jan Elgaard Sørensen
Frederikshavn Skyttekreds
259/87
24
128748
Flemming Nielsen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
258/87
25
18542
Allan Andersen
Djurslands PistolKlub
258/84
26
51246
Klaus Mørkeberg
Bullerup Skyttekreds
257/91
27
55005
Sune S. Rongsted
Ornebjerg Skytteforening
257/87
28
128497
Liane Filtenborg Hessler
Sparta Idrætsforening
257/83
29
123694
Jens Peder Jørgensen
Horsens Skyttekreds
255/91
30
24838
Frank Lahn Nielsen Bossow
Djurslands PistolKlub
255/88
31
16742
Poul Fjorback
St. Restrup Idrætsforening
254/83
32
86247
Claus Olsen
Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
253/82
33
108556
Lars Krog
Viborg Skytteforening
251/89
34
144203
Kaj lund
Aulum Skytteforening
250/87
35
104486
Eduardo Hansen
Greve Skytteforening
250/85
36
122705
Rune Knudsen
Alslev Skytteforening
249/81
37
144598
Kirstine Ruby Rosing
Viborg Skytteforening
248/84
38
144985
Rikke Vilsøe Nielsen
Skyttelauget Kgs. Lyngby
246/92
39
142437
Benjamin Buter Petersen
Lunde Sg&I
245/82
40
142020
Casper Bloch
Bullerup Skyttekreds
244/80
41
131709
Kasper Jarner Damm-Nielsen
Toftlund Skytteforening
242/80
42
145175
Tatiana Nikolova
Klejs-Juelsminde Skytteforening
241/81
43
136079
Jonas Grau Thomsen
Lunde Sg&I
240/76
44
137487
Erik Rasmussen
Herrested Skytteforening
235/77
45
131510
Susanne Dejgaard
Aulum Skytteforening
233/84
46
141646
Nicklas R. Sternkopf
Bullerup Skyttekreds
218/82
47
86070
Henrik Bech
Skyttelauget Kgs. Lyngby
205/68
48
32302
Laura Brandt
Lind Skytteforening
197/66
49
45926
Michael Hannemann Carlsen
Nyborg Skytteforening
196/59
50
102336
Jakob Vels
Skyttelauget Kgs. Lyngby
9/00
Luftpistol, 15m - Klasse 2H 1
1
139187
Thomas Sevelsted
Skyttelauget Kgs. Lyngby
288/98
2
32357
Knud Erik Sørensen
Lind Skytteforening
288/97
3
135214
Rasmus Dybbro Engelsholm
Skyttelauget Kgs. Lyngby
287/99
4
111814
Freja Fogh Sillesen
Alslev Skytteforening
287/97
5
103614
Benjamin Svenstrup Graves Jensen
Nykøbing Sj. Skytteforening
285/99
6
130566
Jacob Larsen
Vodskov Skytteforening
283/94
7
42046
Arnold Christensen
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
282/95
8
125902
Nancy Pedersen
Nyborg Skytteforening
282/94
9
20666
Jesper Larsen
Ølsted Skytteforening
281/94
9
127348
Lars Hedegaard Larsen
Hørsholm Pistolforening
281/94
11
88770
Henrik Jeppesen
Ribe Skyttekreds
280/95
12
150181
Torben Christensen
Klejs-Juelsminde Skytteforening
280/91
13
110525
Astrid Dresler
Nykøbing Sj. Skytteforening
279/97
14
32683
Erling Jørgensen
Lind Skytteforening
279/95
15
92266
Stefan Nielsen
Ribe Skyttekreds
279/94
16
145307
Ann-Dorthe Larsen
Postens Skytteforening, Aarhus
279/93
16
105816
Kenneth Andersen
Vissenbjerg Skytteforening
279/93
18
140005
Simon Bjerregård
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
279/91
18
49653
Flemming Hansen
Særslev Skytteforening
279/91
20
46099
Anders Thagaard
Nyborg Skytteforening
278/96
21
103038
Malthe Fogh Sillesen
Alslev Skytteforening
278/94
22
31549
Per Jacobsen
Lind Skytteforening
277/93
22
34728
Kim Watz
Klejs-Juelsminde Skytteforening
277/93
24
51823
Benny Jensen
Vissenbjerg Skytteforening
277/92
25
119364
Morten Kristiansen
Viborg Skytteforening
276/94
26
138895
Pau Rene Engel Hansen
Nykøbing Sj. Skytteforening
276/93
27
130273
Martin Tyllesen
Vissenbjerg Skytteforening
276/92
28
47289
Jan Rosenlund
Vissenbjerg Skytteforening
275/92
29
130849
Jesper Pedersen
Sdr. Omme Skytteforening
275/90
30
40949
Henrik Rasmussen
Ribe Skyttekreds
275/89
31
125379
Karsten Uglebjerg
Lunde Sg&I
274/94
32
140028
Mikkel Jørgensen
Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
273/90
33
53264
Torben Eskildsen
Nykøbing F. Skytteforening
272/90
34
121612
Brian Holm
Vejle Skytteforening
271/91
34
145241
Karina Lund
Aulum Skytteforening
271/91
36
118530
Mie Marie Lassen
Års Skytteforening
271/89
37
108109
Thomas Bøgh Jensen
Vodskov Skytteforening
270/92
38
134780
Aksel Jørgensen
Viborg Skytteforening
270/90
38
87026
Cecillia Sofie Stoltenberg Christiansen
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
270/90
40
10158
Jan Hejgaard Andersen
Vodskov Skytteforening
268/90
41
121613
Carsten Jensen
Vejle Skytteforening
268/89
42
134284
David Pommer
Ballerup Skytteforening
267/92
43
134474
Torben Kjærulff
Mullerup Skytteforening
267/89
44
145707
Michael Osterwald-Lenum
Akademisk Skytteforening
267/86
45
69703
Bent Kruse
Ballerup Skytteforening
266/90
46
34696
Hans Jørgen Nielsen
Klejs-Juelsminde Skytteforening
266/89
47
57310
Thomas Lindberg Hermann
Nykøbing Sj. Skytteforening
266/84
48
78057
Erik Hansen
Gram Skytteforening
265/92
49
31129
Jørn Termansen
Karup Skytteforening
265/88
50
68245
Jim Poulsen
Ballerup Skytteforening
265/87
50
147198
Manja Damborg Olsen
Nyborg Skytteforening
265/87
52
17598
Per Olesen
Allingåbro Skytteforening
261/88
53
56737
Renè Kelberg
Ornebjerg Skytteforening
261/87
53
24504
John Jørgensen
Århus Pistolklub
261/87
55
136078
Lars Brændegaard Hansen
Lunde Sg&I
260/81
56
127780
Carl Christiansen
Nyborg Skytteforening
258/88
57
146759
Marianne Andreasen
Holsted Skyttekreds
256/81
58
142500
Michael Valeur
Aalborg Skyttekreds
255/87
59
93056
Jytte Sørensen
Alslev Skytteforening
249/87
60
107292
Willy Friis
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
244/84
Luftpistol, 15m - Klasse 2H 2
1
148287
Line Nielsen
Ribe Skyttekreds
283/91
2
68183
Brian Thomsen
Ballerup Skytteforening
278/95
3
90306
Annette Winther
Ølsted Skytteforening
276/93
4
144918
Henrik Antonisen
Strøby Skytteforening
276/87
5
134228
Kim Forup Flindt-Madsen
Mullerup Skytteforening
274/88
6
94206
Matias B. Larsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
273/91
7
120582
Magnus Kastrup
Nyborg Skytteforening
272/89
8
134481
Søren Joel Nilsson
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
271/94
9
24106
Henrik Kruse Pedersen
Århus Pistolklub
271/90
10
35758
Bent Thorvald Knudsen
Bullerup Skyttekreds
268/90
11
147486
Mads Lassen
Års Skytteforening
267/92
12
12415
Ernst Klysner Jensen
Års Skytteforening
265/89
12
130569
Martin Frost
Vodskov Skytteforening
265/89
14
19104
Kim Bitsch
Sejs-Svejbæk Skytteforening
265/84
15
41245
Charlotte Dahl
Esbjerg Skyttekreds
264/91
16
19102
Kirsten Malene Bitsch
Sejs-Svejbæk Skytteforening
264/89
17
77605
Helle Meier Watz
Klejs-Juelsminde Skytteforening
264/83
18
133049
Frantz Glantz-Jørgensen
Djurslands PistolKlub
263/89
19
60395
Jette Karlsen
Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
263/85
20
132651
Lærke Jeppesen
Ribe Skyttekreds
261/90
21
140188
Ingrid Rosendal
Århus Pistolklub
258/90
21
141055
Trine Borchers
Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
258/90
23
90319
Jeannette Frost
Skyttelauget Kgs. Lyngby
258/86
24
105656
Henrik Jensen
Vodskov Skytteforening
257/89
25
12167
Kim Levisen
Års Skytteforening
256/88
26
142798
Anders Hovgaard Møller
Osted/Lejre Skytteforening 27. kreds
256/85
26
134939
Peter Kiel
Nordals Skyttekreds
256/85
28
142909
Doris Hoffmeyer
Skyttelauget Kgs. Lyngby
255/81
29
134537
Peter Anderskov Jensen
Skyttelauget Kgs. Lyngby
252/83
30
134511
Alex Rasmussen
Klejs-Juelsminde Skytteforening
249/84
31
118744
Tina Røbel
Ballerup Skytteforening
249/80
32
138957
Frits Wintherfeldt
Djurslands PistolKlub
248/93
33
138291
Sabina Møller Johansen
Alslev Skytteforening
245/90
34
120849
Christine Nedergaard Nielsen
Århus Pistolklub
241/77
35
129006
Mona Møller Pedersen
Skyttelauget Kgs. Lyngby
240/79
36
130848
Doris Pedersen
Sdr. Omme Skytteforening
237/82
37
19081
Bent Ørskov
Viborg Skytteforening
235/83
38
143281
Andreas Bøgh Mølgard-Andersen
Lunde Sg&I
235/68
39
127006
Iben Hald Nørgaard
Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
233/77
40
147101
Karl Frydenlund Jaedeke
Lind Skytteforening
227/74
41
122556
Freja Frederikke Poulsen
Holsted Skyttekreds
221/57
Luftpistol, 15m - Klasse FRI
1
146643
Christina Skov Lorenzen
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
293/98
2
86797
Leif Ravn
Hem Skytteforening
288/97
3
150379
Sophie Lykke Risager Sørensen
Allingåbro Skytteforening
278/93
4
147104
Tanja Frydenlund Jaedeke
Lind Skytteforening
277/94
5
129255
Dorthe Løvig
Lind Skytteforening
276/90
6
125242
Lotte Buhl Boserup
Allingåbro Skytteforening
274/99
7
108108
Tine Bøgh Jensen
Vodskov Skytteforening
274/94
8
138000
Anette M. R. Thiesen
Lind Skytteforening
269/90
9
32164
Michael Brandt
Lind Skytteforening
267/91
10
131850
Carina Marie Lassen
Års Skytteforening
256/84
11
90255
Preben Skov Troelsen
Lind Skytteforening
248/87
12
148015
Astrid Johanne Højgaard Andersen
Sundeved Skytteforening
239/73
Til toppen