Haderslev Volleyball Klub - Haderslev Volleyball Klub

Information

Forening: Haderslev Volleyball Klub
Køn: Piger/Damer
Række/Pulje: Dame , Dame
Kampfordeler Winnie Ladefoged Kjelsgaard 22345562
Træner Nicole Lausten 28891858
Træner Niels Andersen 31328390
Holdleder Louise Roverskov Østergaard 22978021
Kontaktperson Mette Wollesen 52176163
Kontaktperson Karina Jensen 28578110
Hjemmeside: http://www.havk.dk
Spillested: Favrdal Hallen

Stilling DGI Sønderjylland Volleyball herre/dame2026-27
Dame
Dame

Hold Kampe V T Sæt Bolde Point
1. TSV-75 Tønder Seminarium Volleyball 0 0 0 0-0 0-0 0
2. Sønderborg Volleyball (søvk) 0 0 0 0-0 0-0 0
3. Ribe Volleyball Klub 0 0 0 0-0 0-0 0
4. Kolding VK 0 0 0 0-0 0-0 0
5. Aaig (dame) 0 0 0 0-0 0-0 0
6. Haderslev Volleyball Klub 0 0 0 0-0 0-0 0
7. Volleyball Esbjerg 0 0 0 0-0 0-0 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Team=328581 webcal://stapservice.dgi.dk/api/Calendar/TeamProgram?key=2f6c6880-162d-4041-bcd7-b10aec13642f

Komplet kampprogram

DGI Sønderjylland Volleyball herre/dame2026-27
Dame
Dame

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Onsdag 21-10-26 18:00 Haderslev Volleyball Klub - Kolding VK
Mandag 02-11-26 19:30 Ribe Volleyball Klub - Haderslev Volleyball Klub
Tirsdag 24-11-26 18:00 Sønderborg Volleyball (søvk) - Haderslev Volleyball Klub
Onsdag 09-12-26 18:00 Haderslev Volleyball Klub - TSV-75 Tønder Seminarium Volleyball
Onsdag 06-01-27 18:00 Haderslev Volleyball Klub - Aaig (dame)
Torsdag 14-01-27 18:30 Volleyball Esbjerg - Haderslev Volleyball Klub
Onsdag 10-02-27 18:00 Haderslev Volleyball Klub - Ribe Volleyball Klub
Tirsdag 23-02-27 18:00 TSV-75 Tønder Seminarium Volleyball - Haderslev Volleyball Klub
Tirsdag 02-03-27 18:00 Kolding VK - Haderslev Volleyball Klub
Onsdag 17-03-27 18:00 Haderslev Volleyball Klub - Volleyball Esbjerg
Onsdag 07-04-27 18:00 Haderslev Volleyball Klub - Sønderborg Volleyball (søvk)
Mandag 12-04-27 19:00 Aaig (dame) - Haderslev Volleyball Klub

Til toppen