Terræn GrovRevolver | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 29. oktober 2020 - kl. 06:07
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 92266 Stefan Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
GR 2 49.50
R150 R249 R3- R4-
Sum99 Snit49.50
2. 43974 Sten Aarestrup Aabenraa Skytteforening
DGI Sønderjylland
GR 2 45.50
R147 R244 R3- R4-
Sum91 Snit45.50
3. 94652 Kaare Grønvold Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
GR 2 45.00
R150 R240 R3- R4-
Sum90 Snit45.00
4. 130097 Tim Lindholm Nittka Lunde Sg&I
DGI Fyn
GR 3 30.00
R134 R232 R324 R4-
Sum90 Snit30.00
5. 129629 Martin Kaae Hansen Midtfyns Pistolskytteforening
DGI Fyn
GR 2 43.00
R149 R237 R3- R4-
Sum86 Snit43.00
6. 132156 Per Fjord Carlsen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
GR 2 40.50
R141 R240 R3- R4-
Sum81 Snit40.50
7. 21143 John Walker Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GR 2 40.50
R143 R238 R3- R4-
Sum81 Snit40.50
8. 93718 Mads Wrønding Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
GR 2 40.00
R146 R234 R3- R4-
Sum80 Snit40.00
9. 51581 Per Michael Elmose Dalum Skytteforening
DGI Fyn
GR 2 40.00
R141 R239 R3- R4-
Sum80 Snit40.00
10. 137889 Martin Noer Larsen Midtfyns Pistolskytteforening
DGI Fyn
GR 2 39.50
R142 R237 R3- R4-
Sum79 Snit39.50
11. 130450 Finn Mose Dalum Skytteforening
DGI Fyn
GR 3 26.33
R134 R223 R322 R4-
Sum79 Snit26.33
12. 88097 Jørn Rasmussen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GR 3 24.33
R130 R227 R316 R4-
Sum73 Snit24.33
13. 117404 Ken Kay Dalum Skytteforening
DGI Fyn
GR 2 36.00
R141 R231 R3- R4-
Sum72 Snit36.00
14. 46357 Jesper Christensen Lunde Sg&I
DGI Fyn
GR 2 34.00
R134 R234 R3- R4-
Sum68 Snit34.00
15. 130273 Martin Lund Tyllesen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GR 2 33.50
R134 R233 R3- R4-
Sum67 Snit33.50
16. 81303 Peder Rahbek Østergaard Midtfyns Pistolskytteforening
DGI Fyn
GR 2 33.50
R137 R230 R3- R4-
Sum67 Snit33.50
17. 121679 John Christian Gerhauge Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GR 2 32.50
R134 R231 R3- R4-
Sum65 Snit32.50
18. 117406 Magnus Juul Nordstrøm Dalum Skytteforening
DGI Fyn
GR 2 30.50
R131 R230 R3- R4-
Sum61 Snit30.50
19. 76055 Kim Juul Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GR 2 29.50
R133 R226 R3- R4-
Sum59 Snit29.50
20. 127070 Eva Hviid Christensen Østbirk Pistol Skytter
DGI Sydøstjylland
GR 2 26.50
R131 R222 R3- R4-
Sum53 Snit26.50
21. 119518 Anders Lykke Christensen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
GR 2 26.00
R130 R222 R3- R4-
Sum52 Snit26.00
22. 67586 Kenneth Lagoni Olsen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
GR 1 51.00
R151 R2- R3- R4-
Sum51 Snit51.00
23. 20666 Jesper Larsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GR 1 51.00
R151 R2- R3- R4-
Sum51 Snit51.00
24. 66086 Ejner Nicolaisen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GR 1 50.00
R150 R2- R3- R4-
Sum50 Snit50.00
25. 103840 Henrik Lerfeldt Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GR 1 50.00
R150 R2- R3- R4-
Sum50 Snit50.00
26. 101744 Nofil Nawaz Mulkana Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GR 1 47.00
R147 R2- R3- R4-
Sum47 Snit47.00
27. 84161 Thomas Grønholdt Lorentsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
GR 1 47.00
R147 R2- R3- R4-
Sum47 Snit47.00
28. 69408 LEIF Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GR 1 44.00
R144 R2- R3- R4-
Sum44 Snit44.00
29. 62650 Niels W. Nielsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GR 1 43.00
R143 R2- R3- R4-
Sum43 Snit43.00
30. 93721 Morten Furholt Hansen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GR 1 43.00
R143 R2- R3- R4-
Sum43 Snit43.00
31. 34696 Hans Jørgen Nielsen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GR 1 41.00
R141 R2- R3- R4-
Sum41 Snit41.00
32. 118273 Allan Riemer Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GR 1 41.00
R141 R2- R3- R4-
Sum41 Snit41.00
33. 66353 David Krobæk Grainger Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
GR 1 39.00
R139 R2- R3- R4-
Sum39 Snit39.00
34. 128748 Flemming Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
GR 1 39.00
R139 R2- R3- R4-
Sum39 Snit39.00
35. 127348 Lars Hedegaard Larsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GR 1 38.00
R138 R2- R3- R4-
Sum38 Snit38.00
36. 30772 Niels Møller Tjørring IF Skytteafdeling
DGI Midtjylland
GR 1 37.00
R137 R2- R3- R4-
Sum37 Snit37.00
37. 48834 Morten Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
GR 1 37.00
R137 R2- R3- R4-
Sum37 Snit37.00
38. 20984 Nathasja Juul Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GR 1 36.00
R136 R2- R3- R4-
Sum36 Snit36.00
39. 114770 Jørgen Steinicke Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GR 1 36.00
R136 R2- R3- R4-
Sum36 Snit36.00
40. 34728 Kim Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GR 1 36.00
R136 R2- R3- R4-
Sum36 Snit36.00
41. 68493 Henrik Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GR 1 35.00
R135 R2- R3- R4-
Sum35 Snit35.00
42. 122815 Matis Helbo Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GR 1 35.00
R135 R2- R3- R4-
Sum35 Snit35.00
43. 46884 Thomas San. Andersen Midtfyns Pistolskytteforening
DGI Fyn
GR 1 34.00
R134 R2- R3- R4-
Sum34 Snit34.00
44. 44815 Flemming Petersen Rudkøbing Skyttekreds
DGI Fyn
GR 1 34.00
R134 R2- R3- R4-
Sum34 Snit34.00
45. 115501 Jens Mathiesen Odense Pistol Skytte Forening
DGI Fyn
GR 1 34.00
R134 R2- R3- R4-
Sum34 Snit34.00
46. 134012 Mads Damsgaard Pedersen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
GR 1 33.00
R133 R2- R3- R4-
Sum33 Snit33.00
47. 110568 Nikolaj Wollenberg Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GR 1 32.00
R132 R2- R3- R4-
Sum32 Snit32.00
48. 51664 Lars Mengel Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GR 1 31.00
R131 R2- R3- R4-
Sum31 Snit31.00
49. 86774 Jesper Hoppe Lunde Sg&I
DGI Fyn
GR 2 15.00
R126 R24 R3- R4-
Sum30 Snit15.00
50. 138781 Alex Søgaard Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GR 1 28.00
R128 R2- R3- R4-
Sum28 Snit28.00
51. 115590 Michael Hansen Lunde Sg&I
DGI Fyn
GR 1 27.00
R127 R2- R3- R4-
Sum27 Snit27.00
52. 45770 John Amdi Rasmussen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GR 1 26.00
R126 R2- R3- R4-
Sum26 Snit26.00
53. 119193 Steffen Schmidt Odense Pistol Skytte Forening
DGI Fyn
GR 1 26.00
R126 R2- R3- R4-
Sum26 Snit26.00
54. 79122 Bjarne Kristensen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GR 1 26.00
R126 R2- R3- R4-
Sum26 Snit26.00
55. 130096 Otto Haue Lunde Sg&I
DGI Fyn
GR 1 25.00
R125 R2- R3- R4-
Sum25 Snit25.00
56. 47097 Henrik Hansen Lunde Sg&I
DGI Fyn
GR 1 24.00
R124 R2- R3- R4-
Sum24 Snit24.00
57. 94074 Michael Christensen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GR 1 24.00
R124 R2- R3- R4-
Sum24 Snit24.00
58. 100361 Poul Faxø Odense Pistol Skytte Forening
DGI Fyn
GR 1 23.00
R123 R2- R3- R4-
Sum23 Snit23.00
59. 131158 Morten Damgaard Steffensen Tved Skyttekreds
DGI Fyn
GR 1 22.00
R122 R2- R3- R4-
Sum22 Snit22.00
60. 46694 Kurt Grønlund Christiansen Midtfyns Pistolskytteforening
DGI Fyn
GR 1 21.00
R121 R2- R3- R4-
Sum21 Snit21.00
61. 20707 Christen Christensen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GR 1 16.00
R116 R2- R3- R4-
Sum16 Snit16.00
62. 88918 Viggo Tølbøll Gregersen Tjørring IF Skytteafdeling
DGI Midtjylland
GR 1 13.00
R113 R2- R3- R4-
Sum13 Snit13.00
63. 110860 Jakob Jensen Lunde Sg&I
DGI Fyn
GR 1 12.00
R112 R2- R3- R4-
Sum12 Snit12.00

Til toppen