Vest - 1. Division - Herrer

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
1. Division - Herrer
Vest

Hold Kampe V U T Score Point
1. Fr. Blackhawks 2 10 10 0 0 98-42 30
2. Team Århus Floorball 10 5 0 5 66-68 14
3. ÅFK 2 10 5 0 5 61-68 14
4. Esbjerg Sharks FC 10 4 0 6 57-59 12
5. Sunds Seahawks FC 2 10 4 0 6 50-74 12
6. Odense FC NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 2 0 8 42-63 8

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
1. Division - Herrer
Vest

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
1. Division - Herrer
Vest

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
1. Division - Herrer
Vest

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-09-19 15:00 Team Århus Floorball - Odense FC - Team Danmark 7 - 4
15-09-19 11:00 ÅFK 2 - Esbjerg Sharks FC 5 - 4
15-09-19 12:30 Fr. Blackhawks 2 - Sunds Seahawks FC 2 8 - 4
22-09-19 14:00 Sunds Seahawks FC 2 - Team Århus Floorball 10 - 8
22-09-19 14:00 Odense FC - ÅFK 2 7 - 9
29-09-19 12:00 Team Århus Floorball - Esbjerg Sharks FC - Team Danmark 12 - 4
02-10-19 20:00 Odense FC - Sunds Seahawks FC 2 7 - 4
05-10-19 13:00 Esbjerg Sharks FC - Sunds Seahawks FC 2 13 - 2
08-10-19 20:30 ÅFK 2 - Team Århus Floorball 6 - 7 (SV)
26-10-19 12:30 Team Århus Floorball - Fr. Blackhawks 2 - Team Danmark 5 - 7
26-10-19 14:00 Odense FC - Esbjerg Sharks FC 3 - 4 (SV)
26-10-19 16:00 Sunds Seahawks FC 2 - ÅFK 2 8 - 6
02-11-19 14:00 Odense FC - Team Århus Floorball 5 - 4
02-11-19 14:00 Esbjerg Sharks FC - ÅFK 2 7 - 4
03-11-19 09:30 Sunds Seahawks FC 2 - Fr. Blackhawks 2 2 - 12
08-11-19 19:30 ÅFK 2 - Fr. Blackhawks 2 5 - 8
12-11-19 19:00 Team Århus Floorball - Sunds Seahawks FC 2 - Team Danmark 7 - 6 (SV)
16-11-19 14:30 ÅFK 2 - Odense FC 6 - 5 (SV)
17-11-19 10:30 Fr. Blackhawks 2 - Esbjerg Sharks FC 8 - 5
17-11-19 14:00 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks 2 5 - 13
23-11-19 14:00 Esbjerg Sharks FC - Team Århus Floorball 6 - 7
23-11-19 17:00 Sunds Seahawks FC 2 - Odense FC 4 - 3
24-11-19 12:00 ÅFK 2 - Fr. Blackhawks 2 6 - 10
30-11-19 12:00 Fr. Blackhawks 2 - Odense FC 10 - 3
30-11-19 17:00 Odense FC - Fr. Blackhawks 2 5 - 10
30-11-19 17:30 Sunds Seahawks FC 2 - Esbjerg Sharks FC 5 - 4 (SV)
01-12-19 12:00 Team Århus Floorball - ÅFK 2 - Hal 1 7 - 8 (SV)
07-12-19 13:00 Fr. Blackhawks 2 - Team Århus Floorball 12 - 2
07-12-19 14:30 ÅFK 2 - Sunds Seahawks FC 2 6 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
07-12-19 15:00 Esbjerg Sharks FC - Odense FC 5 - 0

Til toppen