Nord, kreds 2 - 3. Division - Herrer

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball 19/20
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39928

Stilling Danmarksturneringen i Floorball 19/20
3. Division - Herrer
Nord, kreds 2

Hold Kampe V U T Score Point
1. Allstars Floorball Pandrup 5 4 1 0 35-28 13
2. Sæby Floorball 2 6 4 0 2 48-38 12
3. Aalborg Flyers FC 3 5 3 0 2 39-26 9
4. Grindsted-Uggerhalne 3 5 1 1 3 23-34 4
5. Brønderslev FC 3 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
5 0 0 5 17-36 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39928

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball 19/20
3. Division - Herrer
Nord, kreds 2

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 01-10-19 20:30 Grindsted-Uggerhalne 3 - Allstars Floorball Pandrup 5 - 5
Søndag 03-11-19 16:30 Allstars Floorball Pandrup - Brønderslev FC 3 8 - 7
Tirsdag 05-11-19 19:30 Sæby Floorball 2 - Aalborg Flyers FC 3 5 - 4
Onsdag 06-11-19 20:00 Brønderslev FC 3 - Grindsted-Uggerhalne 3 - Hal 1 4 - 6
Fredag 08-11-19 19:30 Grindsted-Uggerhalne 3 - Sæby Floorball 2 4 - 10
Onsdag 20-11-19 20:00 Brønderslev FC 3 - Allstars Floorball Pandrup - Hal 1 2 - 5
Lørdag 30-11-19 13:30 Sæby Floorball 2 - Grindsted-Uggerhalne 3 6 - 4
Søndag 19-01-20 16:30 Aalborg Flyers FC 3 - Sæby Floorball 2 9 - 13
Tirsdag 21-01-20 20:30 Grindsted-Uggerhalne 3 - Aalborg Flyers FC 3 4 - 9
Lørdag 25-01-20 16:30 Sæby Floorball 2 - Allstars Floorball Pandrup 7 - 8
Lørdag 08-02-20 10:00 Brønderslev FC 3 - Aalborg Flyers FC 3 - Hal 1 4 - 12
Lørdag 15-02-20 16:30 Allstars Floorball Pandrup - Grindsted-Uggerhalne 3
Tirsdag 25-02-20 20:30 Grindsted-Uggerhalne 3 - Brønderslev FC 3
Lørdag 29-02-20 16:30 Allstars Floorball Pandrup - Sæby Floorball 2 9 - 7
NB!
Udehold taberdømt
Søndag 01-03-20 10:00 Aalborg Flyers FC 3 - Brønderslev FC 3 5 - 0
NB!
Kamp aflyst
Søndag 15-03-20 13:00 Aalborg Flyers FC 3 - Allstars Floorball Pandrup
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 21-03-20 13:00 Sæby Floorball 2 - Brønderslev FC 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 22-03-20 16:30 Allstars Floorball Pandrup - Aalborg Flyers FC 3
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 28-03-20 10:00 Brønderslev FC 3 - Sæby Floorball 2 - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 28-03-20 12:00 Aalborg Flyers FC 3 - Grindsted-Uggerhalne 3

Til toppen