Øst - Sjællandsserien

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Herlev FC 3 4 4 0 0 36-8 12
2. FF København 2 5 3 0 2 16-16 9
3. FK Jyderup Farmers 4 2 0 2 15-15 6
4. Allerød Floorball 4 2 0 2 15-17 6
5. Skælskør Eagles Floorball 3 2 0 1 19-13 6
6. Holbæk Bombers 2 1 0 1 16-11 3
7. Herlev FC 2 3 1 0 2 8-18 3
8. PI-København 3 1 0 2 9-16 3
9. Greve Floorball Club 3 1 0 2 12-16 3
10. Hvidovre Attack FC 4 5 1 0 4 15-31 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
745758 12-10-19 10:00 Holbæk Bombers - Skælskør Eagles Floorball Bjergmarks Hallen 7 - 9
745757 12-10-19 14:00 PI-København - Hvidovre Attack FC 4 Bellahøj Hallen - Hal 2 5 - 4
745756 13-10-19 15:00 FF København 2 - Herlev FC 2 Bellahøj Hallen - Hal 2 4 - 1
745759 13-10-19 15:30 Greve Floorball Club - FK Jyderup Farmers Damager Hallen 3 - 5

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Sjællandsserien
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-09-19 10:00 Holbæk Bombers - PI-København 9 - 2
15-09-19 12:00 Hvidovre Attack FC 4 - Skælskør Eagles Floorball 2 - 7
15-09-19 15:30 Greve Floorball Club - FF København 2 7 - 6
20-09-19 19:00 Herlev FC 3 - Allerød Floorball 7 - 2
22-09-19 12:00 FF København 2 - Herlev FC 3 - Hal 2 1 - 5
22-09-19 14:00 FK Jyderup Farmers - Hvidovre Attack FC 4 - Hal 1 4 - 6
22-09-19 14:30 Allerød Floorball - Greve Floorball Club 5 - 2
22-09-19 16:00 PI-København - Herlev FC 2 - Hal 2 2 - 3
29-09-19 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Allerød Floorball 3 - 4
29-09-19 12:00 Hvidovre Attack FC 4 - Herlev FC 3 1 - 12
29-09-19 14:00 FF København 2 - FK Jyderup Farmers - Hal 2 2 - 1
05-10-19 14:00 FK Jyderup Farmers - Allerød Floorball - Hal 1 5 - 4
06-10-19 11:00 Hvidovre Attack FC 4 - FF København 2 2 - 3
06-10-19 15:30 Herlev FC 3 - Herlev FC 2 12 - 4
12-10-19 10:00 Holbæk Bombers - Skælskør Eagles Floorball 7 - 9
12-10-19 14:00 PI-København - Hvidovre Attack FC 4 - Hal 2 5 - 4
13-10-19 15:00 FF København 2 - Herlev FC 2 - Hal 2 4 - 1
13-10-19 15:30 Greve Floorball Club - FK Jyderup Farmers 3 - 5
25-10-19 19:30 Herlev FC 2 - FK Jyderup Farmers
27-10-19 12:30 Allerød Floorball - Holbæk Bombers
27-10-19 14:00 FK Jyderup Farmers - PI-København - Hal 1
27-10-19 17:00 Greve Floorball Club - Herlev FC 3
03-11-19 10:00 Holbæk Bombers - Greve Floorball Club
03-11-19 10:00 Skælskør Eagles Floorball - FK Jyderup Farmers
03-11-19 12:00 Herlev FC 2 - Hvidovre Attack FC 4
03-11-19 14:00 Herlev FC 3 - PI-København
10-11-19 10:00 Skælskør Eagles Floorball - FF København 2
17-11-19 10:00 PI-København - FF København 2 - Hal 2
17-11-19 12:30 Allerød Floorball - Herlev FC 2
17-11-19 13:00 FK Jyderup Farmers - Holbæk Bombers - Hal 1
17-11-19 13:30 Greve Floorball Club - Skælskør Eagles Floorball
23-11-19 12:00 Hvidovre Attack FC 4 - FK Jyderup Farmers
23-11-19 14:00 PI-København - Allerød Floorball - Hal 2
24-11-19 13:30 Herlev FC 3 - Skælskør Eagles Floorball
24-11-19 14:00 FF København 2 - Holbæk Bombers - Hal 2
24-11-19 18:00 Herlev FC 2 - Greve Floorball Club
27-11-19 20:15 PI-København - Greve Floorball Club - Hal 2
01-12-19 09:00 Hvidovre Attack FC 4 - Allerød Floorball
01-12-19 10:00 Holbæk Bombers - Herlev FC 2
01-12-19 10:00 Skælskør Eagles Floorball - PI-København
01-12-19 12:00 FK Jyderup Farmers - Herlev FC 3 - Hal 1
08-12-19 14:30 Allerød Floorball - FF København 2
08-12-19 15:00 Herlev FC 2 - Skælskør Eagles Floorball
08-12-19 17:00 Herlev FC 3 - Holbæk Bombers
08-12-19 17:00 Greve Floorball Club - Hvidovre Attack FC 4
05-01-20 10:00 PI-København - Holbæk Bombers - Hal 2
05-01-20 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Hvidovre Attack FC 4
05-01-20 12:00 FF København 2 - Greve Floorball Club - Hal 2
05-01-20 12:30 Allerød Floorball - Herlev FC 3
05-01-20 14:00 FK Jyderup Farmers - Herlev FC 2 - Hal 1
18-01-20 10:00 Holbæk Bombers - FK Jyderup Farmers
18-01-20 10:30 Hvidovre Attack FC 4 - Greve Floorball Club
18-01-20 16:00 PI-København - Skælskør Eagles Floorball - Hal 2
19-01-20 10:00 FF København 2 - Allerød Floorball - Hal 2
20-01-20 20:00 Herlev FC 2 - Herlev FC 3
26-01-20 10:00 Holbæk Bombers - Hvidovre Attack FC 4
26-01-20 14:00 FK Jyderup Farmers - FF København 2 - Hal 1
26-01-20 19:00 Greve Floorball Club - Allerød Floorball
01-02-20 14:00 Hvidovre Attack FC 4 - Holbæk Bombers
02-02-20 11:30 Allerød Floorball - Skælskør Eagles Floorball
02-02-20 14:00 Herlev FC 2 - PI-København
02-02-20 16:00 Herlev FC 3 - FF København 2
08-02-20 10:00 Holbæk Bombers - Allerød Floorball
09-02-20 17:00 Greve Floorball Club - PI-København
23-02-20 12:00 FF København 2 - Skælskør Eagles Floorball - Hal 2
23-02-20 12:30 Allerød Floorball - FK Jyderup Farmers
23-02-20 13:30 Greve Floorball Club - Holbæk Bombers
23-02-20 18:00 PI-København - Herlev FC 3 - Hal 2
29-02-20 16:00 FF København 2 - Hvidovre Attack FC 4 - Hal 2
01-03-20 10:00 PI-København - FK Jyderup Farmers - Hal 2
01-03-20 13:30 Herlev FC 2 - Holbæk Bombers
01-03-20 15:30 Herlev FC 3 - Greve Floorball Club
07-03-20 10:00 Holbæk Bombers - Herlev FC 3
08-03-20 12:00 FK Jyderup Farmers - Skælskør Eagles Floorball - Hal 1
08-03-20 14:30 Allerød Floorball - PI-København
08-03-20 18:30 Greve Floorball Club - Herlev FC 2
15-03-20 10:00 Holbæk Bombers - FF København 2
15-03-20 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Greve Floorball Club
15-03-20 17:00 Hvidovre Attack FC 4 - PI-København
16-03-20 20:00 Herlev FC 2 - Allerød Floorball
20-03-20 19:00 Herlev FC 3 - FK Jyderup Farmers
21-03-20 17:10 FF København 2 - PI-København - Hal 2
22-03-20 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Herlev FC 2
22-03-20 12:00 Allerød Floorball - Hvidovre Attack FC 4
22-03-20 14:00 FK Jyderup Farmers - Greve Floorball Club - Hal 1
28-03-20 16:00 Herlev FC 2 - FF København 2
29-03-20 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Holbæk Bombers
29-03-20 15:00 Herlev FC 3 - Hvidovre Attack FC 4
05-04-20 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Herlev FC 3
05-04-20 15:00 Hvidovre Attack FC 4 - Herlev FC 2

Til toppen