Nord - 1. Division - Kvinder

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39935

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
1. Division - Kvinder
Nord

Hold Kampe V U T Score Point
1. Fr. Blackhawks 2 12 11 0 1 129-18 33
2. Aalborg Flyers FC 2 11 7 0 4 37-49 21
3. Fr. Blackhawks 3 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 7 0 3 35-36 21
4. Grindsted & U IF 11 2 1 8 19-61 7
5. Strandby Elling 12 0 1 11 18-74 1

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
1. Division - Kvinder
Nord

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
1. Division - Kvinder
Nord

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39935

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
1. Division - Kvinder
Nord

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Søndag 15-09-19 15:00 Aalborg Flyers FC 2 - Grindsted & U IF 5 - 1
Tirsdag 17-09-19 19:15 Grindsted & U IF - Fr. Blackhawks 2 2 - 14
Onsdag 18-09-19 19:30 Fr. Blackhawks 2 - Strandby Elling - Skolehal 13 - 1
Lørdag 28-09-19 11:00 Strandby Elling - Fr. Blackhawks 3 1 - 6
Tirsdag 08-10-19 19:15 Grindsted & U IF - Strandby Elling 4 - 1
Onsdag 09-10-19 19:30 Fr. Blackhawks 2 - Fr. Blackhawks 3 - Skolehal 8 - 0
Søndag 27-10-19 15:30 Aalborg Flyers FC 2 - Fr. Blackhawks 2 0 - 12
Tirsdag 29-10-19 19:15 Grindsted & U IF - Fr. Blackhawks 3 3 - 4
Lørdag 02-11-19 11:00 Strandby Elling - Aalborg Flyers FC 2 3 - 5
Onsdag 13-11-19 19:30 Fr. Blackhawks 3 - Strandby Elling - Skolehal 4 - 2
Søndag 17-11-19 11:30 Fr. Blackhawks 2 - Grindsted & U IF 10 - 0
Onsdag 20-11-19 19:30 Fr. Blackhawks 2 - Fr. Blackhawks 3 - Skolehal 11 - 0
Søndag 24-11-19 14:30 Aalborg Flyers FC 2 - Strandby Elling 5 - 3
Lørdag 30-11-19 14:00 Strandby Elling - Fr. Blackhawks 2 2 - 6
NB!
Hjemmehold taberdømt
Ulovlig spiller
Onsdag 11-12-19 19:30 Fr. Blackhawks 3 - Aalborg Flyers FC 2 - Skolehal 0 - 5
Torsdag 09-01-20 19:30 Fr. Blackhawks 2 - Aalborg Flyers FC 2 - Skolehal 14 - 1
Søndag 19-01-20 16:30 Fr. Blackhawks 3 - Grindsted & U IF 5 - 1
Onsdag 22-01-20 19:30 Fr. Blackhawks 3 - Strandby Elling - Skolehal 4 - 1
Tirsdag 28-01-20 19:15 Grindsted & U IF - Aalborg Flyers FC 2 0 - 5
Fredag 31-01-20 20:00 Strandby Elling - Fr. Blackhawks 2 0 - 16
Lørdag 08-02-20 13:30 Strandby Elling - Grindsted & U IF 2 - 2
Søndag 09-02-20 16:30 Aalborg Flyers FC 2 - Fr. Blackhawks 3 2 - 4
Onsdag 26-02-20 19:30 Fr. Blackhawks 3 - Fr. Blackhawks 2 - Skolehal 8 - 2
Fredag 28-02-20 19:30 Grindsted & U IF - Strandby Elling 4 - 1
Søndag 01-03-20 16:30 Aalborg Flyers FC 2 - Fr. Blackhawks 2 2 - 11
Lørdag 07-03-20 13:30 Strandby Elling - Aalborg Flyers FC 2 1 - 5
Søndag 08-03-20 16:00 Fr. Blackhawks 2 - Grindsted & U IF 12 - 2
Tirsdag 10-03-20 19:15 Grindsted & U IF - Aalborg Flyers FC 2 0 - 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 22-03-20 12:00 Fr. Blackhawks 3 - Grindsted & U IF
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 28-03-20 14:00 Aalborg Flyers FC 2 - Fr. Blackhawks 3

Til toppen