Vest - U15A

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39938

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U15A
Vest

Hold Kampe V U T Score Point
1. Fr. Blackhawks 14 12 1 1 114-22 37
2. Sunds Seahawks FC 14 10 2 2 89-21 32
3. Esbjerg Sharks FC 14 9 2 3 68-36 29
4. Strandby Elling IF 12 4 2 6 32-49 14
5. Hjørring Floorball 13 3 0 10 19-89 9
6. Ry Floorball 12 3 0 9 16-45 9
7. Sindal Dragons 15 2 1 12 33-109 7

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U15A
Vest

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U15A
Vest

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39938

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U15A
Vest

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 14-09-19 10:00 Hjørring Floorball - Sunds Seahawks FC 2 - 13
Lørdag 14-09-19 16:00 Sindal Dragons - Fr. Blackhawks 0 - 14
Lørdag 21-09-19 12:30 Sunds Seahawks FC - Esbjerg Sharks FC 4 - 0
Lørdag 21-09-19 14:00 Sindal Dragons - Strandby Elling IF 1 - 2
Lørdag 28-09-19 14:30 Strandby Elling IF - Sunds Seahawks FC 0 - 4
Søndag 29-09-19 15:30 Ry Floorball - Hjørring Floorball 1 - 2
Søndag 06-10-19 13:00 Ry Floorball - Fr. Blackhawks 0 - 5
Søndag 06-10-19 14:00 Sunds Seahawks FC - Sindal Dragons 17 - 3
Lørdag 26-10-19 12:00 Sunds Seahawks FC - Fr. Blackhawks 4 - 4
Lørdag 26-10-19 13:15 Esbjerg Sharks FC - Sindal Dragons 15 - 3
Lørdag 26-10-19 16:45 Esbjerg Sharks FC - Sindal Dragons 10 - 3
Lørdag 26-10-19 18:30 Sunds Seahawks FC - Fr. Blackhawks 4 - 1
Lørdag 16-11-19 11:30 Strandby Elling IF - Hjørring Floorball 6 - 1
Lørdag 16-11-19 13:00 Sindal Dragons - Ry Floorball 2 - 3
Lørdag 16-11-19 15:00 Sindal Dragons - Ry Floorball 1 - 3
Lørdag 23-11-19 14:00 Sindal Dragons - Hjørring Floorball 3 - 2
Lørdag 23-11-19 17:45 Fr. Blackhawks - Esbjerg Sharks FC 3 - 2
Søndag 24-11-19 10:30 Fr. Blackhawks - Esbjerg Sharks FC 5 - 2
Søndag 24-11-19 15:00 Sunds Seahawks FC - Ry Floorball 10 - 0
Søndag 01-12-19 11:00 Hjørring Floorball - Fr. Blackhawks - Hal 2 1 - 11
Søndag 01-12-19 13:15 Ry Floorball - Esbjerg Sharks FC 1 - 4
Søndag 08-12-19 10:30 Fr. Blackhawks - Strandby Elling IF 9 - 1
Søndag 08-12-19 13:00 Esbjerg Sharks FC - Sunds Seahawks FC 4 - 3
Søndag 08-12-19 13:15 Ry Floorball - Hjørring Floorball 1 - 0
Lørdag 11-01-20 13:15 Esbjerg Sharks FC - Strandby Elling IF 3 - 2
Lørdag 11-01-20 14:00 Sindal Dragons - Sunds Seahawks FC 1 - 10
Lørdag 11-01-20 16:45 Esbjerg Sharks FC - Strandby Elling IF 4 - 0
Søndag 12-01-20 15:00 Hjørring Floorball - Ry Floorball 2 - 1
Lørdag 18-01-20 13:00 Sunds Seahawks FC - Hjørring Floorball 8 - 0
Lørdag 18-01-20 13:15 Ry Floorball - Sindal Dragons 2 - 6
Søndag 19-01-20 10:30 Esbjerg Sharks FC - Hjørring Floorball 9 - 1
Tirsdag 28-01-20 19:30 Ry Floorball - Sunds Seahawks FC 1 - 3
Onsdag 29-01-20 18:00 Fr. Blackhawks - Strandby Elling IF - Skolehal 13 - 2
Fredag 07-02-20 20:00 Strandby Elling IF - Esbjerg Sharks FC 2 - 2
Lørdag 08-02-20 13:00 Sindal Dragons - Esbjerg Sharks FC 3 - 6
Onsdag 12-02-20 19:30 Fr. Blackhawks - Hjørring Floorball 17 - 0
Søndag 23-02-20 12:30 Hjørring Floorball - Sindal Dragons - Hal 2 5 - 1
Søndag 23-02-20 13:00 Sunds Seahawks FC - Ry Floorball 6 - 0
Mandag 24-02-20 19:30 Fr. Blackhawks - Sunds Seahawks FC 2 - 0
Tirsdag 25-02-20 20:00 Strandby Elling IF - Sindal Dragons 6 - 1
Lørdag 29-02-20 14:00 Sindal Dragons - Fr. Blackhawks 2 - 11
Lørdag 29-02-20 15:00 Esbjerg Sharks FC - Sunds Seahawks FC 3 - 3
Søndag 01-03-20 11:00 Esbjerg Sharks FC - Ry Floorball 4 - 3
Søndag 01-03-20 13:30 Hjørring Floorball - Strandby Elling IF - Hal 1 2 - 5
Torsdag 05-03-20 20:00 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks 3 - 6
Lørdag 07-03-20 12:00 Strandby Elling IF - Sindal Dragons 3 - 3
Søndag 08-03-20 12:00 Hjørring Floorball - Fr. Blackhawks - Hal 1 1 - 13
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 14-03-20 12:00 Sindal Dragons - Hjørring Floorball
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 14-03-20 12:30 Sunds Seahawks FC - Strandby Elling IF
NB!
Kamp aflyst
Søndag 15-03-20 13:15 Ry Floorball - Esbjerg Sharks FC
NB!
Kamp aflyst
Tirsdag 17-03-20 19:30 Strandby Elling IF - Hjørring Floorball
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 28-03-20 12:00 Hjørring Floorball - Esbjerg Sharks FC - Hal 2
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 28-03-20 13:00 Sunds Seahawks FC - Sindal Dragons
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 28-03-20 14:00 Hjørring Floorball - Esbjerg Sharks FC - Hal 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 10:30 Fr. Blackhawks - Ry Floorball
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 13:30 Fr. Blackhawks - Ry Floorball
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 04-04-20 13:45 Ry Floorball - Strandby Elling IF
NB!
Kamp aflyst
Søndag 05-04-20 15:30 Fr. Blackhawks - Sindal Dragons
NB!
Kamp aflyst
Tirsdag 14-04-20 19:30 Strandby Elling IF - Sunds Seahawks FC
NB!
Kamp aflyst
Fredag 17-04-20 20:00 Strandby Elling IF - Ry Floorball
NB!
Kamp aflyst
Søndag 19-04-20 13:00 Ry Floorball - Strandby Elling IF
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 09-05-20 12:30 Hjørring Floorball - Sunds Seahawks FC - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 09-05-20 15:30 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks

Til toppen