Vest - U13A

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Vest

Hold Kampe V U T Score Point
1. Fr. Blackhawks 4 4 0 0 42-13 12
2. Brønderslev FC 3 3 0 0 37-4 9
3. Strandby Elling IF 5 3 0 2 31-13 9
4. Fr. Blackhawks 3 3 2 1 0 23-4 7
5. Esbjerg Sharks FC 5 2 0 3 29-34 6
6. Sindal Dragons 4 1 1 2 18-21 4
7. AaB Floorball 4 1 0 3 11-31 3
8. Hjørring Floorball 2 0 0 2 3-21 0
9. KKIK 4 0 0 4 7-60 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Vest

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
747705 10-11-19 12:00 Esbjerg Sharks FC - KKIK Veldtoftehallen 13 - 4
747711 15-11-19 19:45 Fr. Blackhawks 3 - Fr. Blackhawks Abildgård Hallen

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Vest

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
15-11-19 19:45  - 
16-11-19 10:00  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U13A
Vest

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-09-19 14:30 Sindal Dragons - Fr. Blackhawks 7 - 8
15-09-19 11:00 Fr. Blackhawks 3 - Hjørring Floorball 13 - 2
15-09-19 12:00 AaB Floorball - Brønderslev FC 1 - 13
21-09-19 12:30 Sindal Dragons - Strandby Elling IF 5 - 3
22-09-19 11:00 KKIK - Fr. Blackhawks 0 - 13
28-09-19 13:00 Strandby Elling IF - KKIK 14 - 2
05-10-19 17:00 Strandby Elling IF - Esbjerg Sharks FC 6 - 1
06-10-19 08:30 Fr. Blackhawks 3 - Esbjerg Sharks FC - Hal 1 9 - 1
06-10-19 11:00 AaB Floorball - Hjørring Floorball 8 - 1
06-10-19 11:30 Fr. Blackhawks - Esbjerg Sharks FC - Hal 1 10 - 5
06-10-19 12:00 KKIK - Brønderslev FC 1 - 20
10-10-19 18:00 Strandby Elling IF - AaB Floorball 6 - 1
26-10-19 15:00 Esbjerg Sharks FC - Sindal Dragons 9 - 5
30-10-19 18:00 Fr. Blackhawks - AaB Floorball - Skolehal 11 - 1
01-11-19 19:30 Sindal Dragons - Fr. Blackhawks 3 1 - 1
07-11-19 19:00 Strandby Elling IF - Brønderslev FC 2 - 4
10-11-19 12:00 Esbjerg Sharks FC - KKIK 13 - 4
15-11-19 19:45 Fr. Blackhawks 3 - Fr. Blackhawks
16-11-19 10:00 Strandby Elling IF - Hjørring Floorball
23-11-19 12:30 Sindal Dragons - Hjørring Floorball
24-11-19 11:30 AaB Floorball - KKIK
29-11-19 18:30 Sindal Dragons - AaB Floorball
30-11-19 11:00 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks 3
30-11-19 11:45 Brønderslev FC - Fr. Blackhawks - Hal 1
01-12-19 12:30 Hjørring Floorball - KKIK - Hal 2
07-12-19 13:30 Esbjerg Sharks FC - Brønderslev FC
08-12-19 09:00 Fr. Blackhawks - Strandby Elling IF
08-12-19 13:30 Fr. Blackhawks 3 - AaB Floorball
04-01-20 11:45 Brønderslev FC - Hjørring Floorball - Hal 1
04-01-20 12:00 KKIK - Sindal Dragons
11-01-20 12:30 Sindal Dragons - KKIK
11-01-20 15:00 Esbjerg Sharks FC - Strandby Elling IF
12-01-20 13:30 Hjørring Floorball - Fr. Blackhawks
15-01-20 18:00 Fr. Blackhawks 3 - Sindal Dragons - Skolehal
19-01-20 12:00 KKIK - Hjørring Floorball
25-01-20 12:00 Hjørring Floorball - Strandby Elling IF - Hal 1
25-01-20 14:00 Sindal Dragons - Esbjerg Sharks FC
25-01-20 16:00 Fr. Blackhawks 3 - Brønderslev FC
26-01-20 12:00 AaB Floorball - Esbjerg Sharks FC
05-02-20 19:00 Brønderslev FC - AaB Floorball - Hal 1
08-02-20 09:30 Fr. Blackhawks - Hjørring Floorball
08-02-20 12:00 Brønderslev FC - KKIK - Hal 1
08-02-20 13:30 AaB Floorball - Sindal Dragons
22-02-20 17:00 KKIK - Esbjerg Sharks FC
23-02-20 10:30 Fr. Blackhawks - Fr. Blackhawks 3
23-02-20 11:00 Hjørring Floorball - Sindal Dragons - Hal 2
29-02-20 12:00 AaB Floorball - Strandby Elling IF
29-02-20 13:30 KKIK - Fr. Blackhawks 3
29-02-20 13:30 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks
01-03-20 12:00 Hjørring Floorball - Brønderslev FC - Hal 1
07-03-20 11:30 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks
07-03-20 11:45 Brønderslev FC - Sindal Dragons - Hal 1
07-03-20 14:00 Esbjerg Sharks FC - AaB Floorball
08-03-20 12:30 Fr. Blackhawks - KKIK
14-03-20 11:00 Hjørring Floorball - Fr. Blackhawks 3 - Hal 2
14-03-20 12:30 Sindal Dragons - Brønderslev FC
15-03-20 12:00 AaB Floorball - Fr. Blackhawks
28-03-20 12:00 KKIK - AaB Floorball
28-03-20 13:30 Hjørring Floorball - Esbjerg Sharks FC - Hal 2
28-03-20 13:30 Brønderslev FC - Esbjerg Sharks FC - Hal 1
29-03-20 12:00 Fr. Blackhawks 3 - Strandby Elling IF
04-04-20 12:00 KKIK - Strandby Elling IF
04-04-20 13:45 Esbjerg Sharks FC - Hjørring Floorball
05-04-20 14:00 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 3
05-04-20 14:00 Fr. Blackhawks - Sindal Dragons
02-05-20 10:00 Fr. Blackhawks - Brønderslev FC
02-05-20 11:30 Strandby Elling IF - Sindal Dragons
02-05-20 11:30 Fr. Blackhawks 3 - KKIK
09-05-20 11:00 Hjørring Floorball - AaB Floorball - Hal 1
09-05-20 11:45 Brønderslev FC - Strandby Elling IF - Hal 1
09-05-20 13:45 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks 3

Til toppen