Vest - U11A

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39995

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Vest

Hold Kampe V U T Score Point
1. Brønderslev FC 11 11 0 0 92-27 33
2. Esbjerg Sharks FC 11 10 0 1 123-29 30
3. Fr. Blackhawks 3 11 7 2 2 67-35 23
4. Fr. Blackhawks 13 7 1 5 103-78 22
5. AaB Floorball 13 7 0 6 65-80 21
6. Fr. Blackhawks 2 13 4 0 9 47-94 12
7. Strandby Elling IF 12 3 2 7 65-78 11
8. Sæby Floorball 10 1 1 8 43-77 4
9. Sindal Dragons 12 0 0 12 30-137 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Vest

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Vest

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39995

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Vest

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 14-09-19 10:30 Fr. Blackhawks 2 - Strandby Elling IF 2 - 8
Lørdag 14-09-19 15:00 Sæby Floorball - AaB Floorball 5 - 6
Onsdag 18-09-19 17:45 Fr. Blackhawks 3 - Fr. Blackhawks 2 3 - 2
Lørdag 21-09-19 11:00 Sindal Dragons - Strandby Elling IF 2 - 10
Søndag 22-09-19 10:00 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 12 - 5
Lørdag 28-09-19 09:30 Strandby Elling IF - AaB Floorball 2 - 6
Fredag 04-10-19 18:15 Fr. Blackhawks 2 - Sindal Dragons 7 - 5
Fredag 04-10-19 19:45 Fr. Blackhawks - Sæby Floorball 13 - 9
Lørdag 05-10-19 15:30 Strandby Elling IF - Esbjerg Sharks FC 4 - 10
Søndag 06-10-19 10:00 Fr. Blackhawks 3 - Esbjerg Sharks FC - Hal 1 2 - 8
Lørdag 26-10-19 10:00 Brønderslev FC - Fr. Blackhawks 2 - Hal 1 5 - 1
Lørdag 26-10-19 11:30 Esbjerg Sharks FC - Sindal Dragons 19 - 0
Søndag 27-10-19 10:30 Sæby Floorball - Strandby Elling IF 6 - 6
Søndag 27-10-19 12:00 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 3 5 - 7
Fredag 01-11-19 18:00 Sindal Dragons - Fr. Blackhawks 3 1 - 13
Lørdag 02-11-19 09:30 Strandby Elling IF - Brønderslev FC 3 - 7
Søndag 03-11-19 11:30 Esbjerg Sharks FC - AaB Floorball 8 - 0
Fredag 15-11-19 18:15 Fr. Blackhawks - Fr. Blackhawks 2 13 - 3
Lørdag 16-11-19 11:00 Brønderslev FC - Sæby Floorball - Hal 1 12 - 2
Mandag 18-11-19 18:30 Sindal Dragons - Fr. Blackhawks 3 - 14
Lørdag 23-11-19 13:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 3 0 - 10
Lørdag 23-11-19 16:30 Fr. Blackhawks 2 - Esbjerg Sharks FC 4 - 18
Søndag 24-11-19 09:00 Fr. Blackhawks - Esbjerg Sharks FC 6 - 11
Søndag 24-11-19 10:00 AaB Floorball - Brønderslev FC 0 - 7
Tirsdag 26-11-19 16:30 Fr. Blackhawks 3 - Fr. Blackhawks 6 - 4
Fredag 29-11-19 17:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 2 4 - 5
Lørdag 30-11-19 09:30 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks 3 4 - 4
Lørdag 30-11-19 11:45 Brønderslev FC - Fr. Blackhawks - Hal 1 7 - 4
Fredag 06-12-19 17:30 Sindal Dragons - Sæby Floorball 3 - 4
Fredag 06-12-19 18:30 Fr. Blackhawks - Strandby Elling IF 9 - 6
Lørdag 07-12-19 12:00 Esbjerg Sharks FC - Brønderslev FC 3 - 4
Søndag 08-12-19 12:00 Fr. Blackhawks 2 - AaB Floorball 2 - 7
Lørdag 11-01-20 11:00 Sindal Dragons - AaB Floorball 2 - 9
Lørdag 11-01-20 11:30 Esbjerg Sharks FC - Strandby Elling IF 10 - 3
Fredag 17-01-20 18:15 Fr. Blackhawks 2 - Brønderslev FC 2 - 10
Fredag 17-01-20 19:45 Fr. Blackhawks 3 - Sindal Dragons 13 - 0
Lørdag 18-01-20 09:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 4 - 6
Lørdag 18-01-20 10:00 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 2 11 - 3
Lørdag 25-01-20 12:30 Sindal Dragons - Esbjerg Sharks FC 1 - 13
Lørdag 25-01-20 13:00 Fr. Blackhawks - AaB Floorball 13 - 2
Søndag 26-01-20 10:30 AaB Floorball - Esbjerg Sharks FC 2 - 14
Onsdag 29-01-20 16:15 Fr. Blackhawks 2 - Fr. Blackhawks 3 2 - 3
Søndag 09-02-20 11:00 Fr. Blackhawks 3 - Brønderslev FC 2 - 5
Tirsdag 25-02-20 18:30 Strandby Elling IF - Sindal Dragons 12 - 6
Tirsdag 25-02-20 19:00 Sæby Floorball - Brønderslev FC 5 - 11
Torsdag 27-02-20 17:30 Fr. Blackhawks - Fr. Blackhawks 3 4 - 4
Lørdag 29-02-20 12:00 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks 9 - 3
Lørdag 29-02-20 12:00 Brønderslev FC - AaB Floorball - Hal 1 8 - 0
Lørdag 29-02-20 12:30 Sindal Dragons - Fr. Blackhawks 2 2 - 7
Torsdag 05-03-20 17:15 AaB Floorball - Sæby Floorball 5 - 4
Torsdag 05-03-20 18:30 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks 2 5 - 7
Lørdag 07-03-20 09:00 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks 2 - 9
Lørdag 07-03-20 10:00 Brønderslev FC - Sindal Dragons - Hal 1 16 - 5
NB!
Kamp aflyst
Fredag 13-03-20 18:30 Fr. Blackhawks 3 - Sæby Floorball
NB!
Kamp aflyst
Søndag 15-03-20 10:30 AaB Floorball - Sindal Dragons
NB!
Kamp aflyst
Fredag 20-03-20 17:30 Sindal Dragons - Brønderslev FC
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 21-03-20 14:00 Sæby Floorball - Esbjerg Sharks FC
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 21-03-20 16:00 Esbjerg Sharks FC - Sæby Floorball
NB!
Kamp aflyst
Fredag 27-03-20 18:15 Fr. Blackhawks 3 - Strandby Elling IF
NB!
Kamp aflyst
Fredag 27-03-20 19:45 Fr. Blackhawks 2 - Fr. Blackhawks
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 28-03-20 12:00 Brønderslev FC - Esbjerg Sharks FC - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 11:00 Sæby Floorball - Sindal Dragons
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 04-04-20 12:00 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks 2
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 04-04-20 15:15 Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 05-04-20 11:00 Fr. Blackhawks 2 - Sæby Floorball
NB!
Kamp aflyst
Søndag 05-04-20 12:00 AaB Floorball - Strandby Elling IF
NB!
Kamp aflyst
Søndag 05-04-20 12:30 Fr. Blackhawks - Sindal Dragons
NB!
Kamp aflyst
Tirsdag 14-04-20 18:00 Strandby Elling IF - Sæby Floorball
NB!
Kamp aflyst
Onsdag 15-04-20 18:30 Brønderslev FC - Fr. Blackhawks 3 - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 02-05-20 13:00 Fr. Blackhawks - Brønderslev FC
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 02-05-20 14:30 Fr. Blackhawks 3 - AaB Floorball
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 09-05-20 10:00 Brønderslev FC - Strandby Elling IF - Hal 1

Til toppen