Pulje 3 - B-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2019
Turneringsansvarlige
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Henrik Bilde Tlf: 20324239 / 20324239
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2019
B-rækken
Pulje 3

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Hjallerup 1 8 3 4 1 29-19 493-462 31 29
2. Præstbro 2 8 3 4 1 27-21 508-470 38 27
3. Arentsminde IF 4 8 3 3 2 25-23 487-482 5 25
4. Østervrå IF 3 8 2 3 3 23-25 485-483 2 23
5. Vedsted 1 8 0 4 4 16-32 454-530 -76 16

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Nordjylland Petanque 2019
B-rækken
Pulje 3

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Nordjylland Petanque 2019
B-rækken
Pulje 3

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2019
B-rækken
Pulje 3

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
29-04-19 18:30 Vedsted 1 - Hjallerup 1 - Petanquebaner 3 - 3
(58 - 64)
02-05-19 18:30 Arentsminde IF 4 - Præstbro 2 3 - 3
(57 - 57)
06-05-19 18:30 Hjallerup 1 - Arentsminde IF 4 - Petanquebaner 5 - 1
(65 - 54)
08-05-19 18:30 Østervrå IF 3 - Vedsted 1 - Petanquebaner 4 - 2
(67 - 62)
13-05-19 18:30 Præstbro 2 - Hjallerup 1 3 - 3
(59 - 62)
14-05-19 18:30 Arentsminde IF 4 - Østervrå IF 3 3 - 3
(53 - 56)
21-05-19 18:30 Arentsminde IF 4 - Vedsted 1 3 - 3
(62 - 59)
22-05-19 18:30 Østervrå IF 3 - Præstbro 2 - Petanquebaner 1 - 5
(54 - 68)
03-06-19 18:30 Hjallerup 1 - Østervrå IF 3 - Petanquebaner 3 - 3
(56 - 70)
11-06-19 18:30 Vedsted 1 - Præstbro 2 - Petanquebaner 3 - 3
(61 - 65)
17-06-19 18:30 Hjallerup 1 - Vedsted 1 - Petanquebaner 6 - 0
(78 - 32)
17-06-19 18:30 Præstbro 2 - Arentsminde IF 4 4 - 2
(74 - 58)
24-06-19 18:30 Vedsted 1 - Østervrå IF 3 - Petanquebaner 3 - 3
(64 - 51)
25-06-19 18:30 Arentsminde IF 4 - Hjallerup 1 4 - 2
(70 - 51)
01-07-19 18:30 Hjallerup 1 - Præstbro 2 - Petanquebaner 3 - 3
(52 - 60)
03-07-19 18:30 Østervrå IF 3 - Arentsminde IF 4 - Petanquebaner 2 - 4
(55 - 64)
29-07-19 18:30 Vedsted 1 - Arentsminde IF 4 - Petanquebaner 1 - 5
(65 - 69)
29-07-19 18:30 Præstbro 2 - Østervrå IF 3 1 - 5
(51 - 73)
05-08-19 18:30 Præstbro 2 - Vedsted 1 5 - 1
(74 - 53)
07-08-19 18:30 Østervrå IF 3 - Hjallerup 1 - Petanquebaner 2 - 4
(59 - 65)

Til toppen