Pulje 4 - B-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2019
Turneringsansvarlige
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Henrik Bilde Tlf: 20324239 / 20324239
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2019
B-rækken
Pulje 4

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Ilbro-Lørslev If 10 6 2 2 38-22 654-547 107 38
2. Vestbjerg 3 10 6 2 2 35-25 662-588 74 35
3. Østervrå IF 2 10 4 2 4 30-30 602-621 -19 30
4. Vodskov 4 10 4 1 5 28-32 569-613 -44 28
5. Vedsted 3 10 1 5 4 27-33 593-608 -15 27
6. BFFI 2 10 2 2 6 22-38 571-674 -103 22

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Nordjylland Petanque 2019
B-rækken
Pulje 4

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Nordjylland Petanque 2019
B-rækken
Pulje 4

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2019
B-rækken
Pulje 4

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
29-04-19 18:30 Vodskov 4 - Vestbjerg 3 1 - 5
(48 - 74)
30-04-19 18:30 Østervrå IF 2 - BFFI 2 - Petanquebaner 5 - 1
(77 - 53)
30-04-19 18:30 Vedsted 3 - Ilbro-Lørslev If - Petanquebaner 3 - 3
(56 - 68)
06-05-19 18:30 Vestbjerg 3 - Vedsted 3 5 - 1
(72 - 55)
06-05-19 18:30 Ilbro-Lørslev If - Østervrå IF 2 5 - 1
(70 - 50)
13-05-19 18:30 BFFI 2 - Ilbro-Lørslev If - Petanquebaner 1 - 5
(55 - 74)
14-05-19 18:30 Østervrå IF 2 - Vestbjerg 3 - Petanquebaner 6 - 0
(78 - 47)
14-05-19 18:30 Vedsted 3 - Vodskov 4 - Petanquebaner 3 - 3
(61 - 66)
20-05-19 18:30 Vodskov 4 - Ilbro-Lørslev If 4 - 2
(63 - 52)
21-05-19 18:30 Vestbjerg 3 - BFFI 2 4 - 2
(72 - 53)
21-05-19 18:30 Østervrå IF 2 - Vedsted 3 - Petanquebaner 4 - 2
(62 - 67)
27-05-19 18:30 BFFI 2 - Vodskov 4 - Petanquebaner 2 - 4
(51 - 63)
03-06-19 18:30 Ilbro-Lørslev If - Vestbjerg 3 4 - 2
(66 - 55)
03-06-19 18:30 Vodskov 4 - Østervrå IF 2 5 - 1
(73 - 41)
11-06-19 18:30 Østervrå IF 2 - Vodskov 4 - Petanquebaner 4 - 2
(65 - 46)
17-06-19 18:30 Vestbjerg 3 - Vodskov 4 4 - 2
(68 - 47)
17-06-19 18:30 Ilbro-Lørslev If - Vedsted 3 4 - 2
(67 - 46)
17-06-19 18:30 BFFI 2 - Østervrå IF 2 - Petanquebaner 4 - 2
(70 - 63)
18-06-19 18:30 Vedsted 3 - BFFI 2 - Petanquebaner 3 - 3
(61 - 55)
24-06-19 18:30 Vodskov 4 - BFFI 2 2 - 4
(55 - 68)
25-06-19 18:30 Østervrå IF 2 - Ilbro-Lørslev If - Petanquebaner 3 - 3
(54 - 53)
25-06-19 18:30 Vedsted 3 - Vestbjerg 3 - Petanquebaner 3 - 3
(58 - 59)
01-07-19 18:30 Vodskov 4 - Vedsted 3 4 - 2
(54 - 58)
01-07-19 18:30 Vestbjerg 3 - Østervrå IF 2 5 - 1
(77 - 61)
01-07-19 18:30 Ilbro-Lørslev If - BFFI 2 5 - 1
(75 - 44)
29-07-19 18:30 BFFI 2 - Vestbjerg 3 - Petanquebaner 3 - 3
(68 - 68)
29-07-19 18:30 Ilbro-Lørslev If - Vodskov 4 5 - 1
(75 - 54)
30-07-19 18:30 Vedsted 3 - Østervrå IF 2 - Petanquebaner 3 - 3
(65 - 51)
05-08-19 18:30 BFFI 2 - Vedsted 3 - Petanquebaner 1 - 5
(54 - 66)
05-08-19 18:30 Vestbjerg 3 - Ilbro-Lørslev If 4 - 2
(70 - 54)

Til toppen