Pulje 5 - B-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2019
Turneringsansvarlige
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Henrik Bilde Tlf: 20324239 / 20324239
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2019
B-rækken
Pulje 5

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Løgstør If. 1 10 10 0 0 49-11 727-414 313 49
2. Gundersted 1 10 6 2 2 33-27 617-561 56 33
3. Farstrup BK 3 10 2 4 4 30-30 548-661 -113 30
4. Blære IF 1 10 2 3 5 25-35 592-634 -42 25
5. Tranum 1 10 1 3 6 22-38 558-643 -85 22
6. Hornum 4 10 1 4 5 21-39 524-653 -129 21

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39274

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2019
B-rækken
Pulje 5

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 29-04-19 18:30 Hornum 4 - Gundersted 1 - Petanquebaner 3 - 3
(53 - 64)
Tirsdag 30-04-19 18:30 Blære IF 1 - Tranum 1 4 - 2
(65 - 52)
Torsdag 02-05-19 18:30 Farstrup BK 3 - Løgstør If. 1 2 - 4
(49 - 64)
Mandag 06-05-19 18:30 Løgstør If. 1 - Hornum 4 5 - 1
(68 - 31)
Tirsdag 07-05-19 18:30 Gundersted 1 - Blære IF 1 4 - 2
(57 - 63)
Torsdag 09-05-19 18:30 Tranum 1 - Farstrup BK 3 4 - 2
(76 - 53)
Mandag 13-05-19 18:30 Hornum 4 - Farstrup BK 3 - Petanquebaner 3 - 3
(70 - 50)
Tirsdag 14-05-19 18:30 Blære IF 1 - Løgstør If. 1 2 - 4
(47 - 75)
Torsdag 16-05-19 18:30 Tranum 1 - Gundersted 1 1 - 5
(51 - 72)
Mandag 20-05-19 18:30 Løgstør If. 1 - Tranum 1 5 - 1
(68 - 41)
Tirsdag 21-05-19 18:30 Blære IF 1 - Hornum 4 3 - 3
(59 - 52)
Torsdag 23-05-19 18:30 Farstrup BK 3 - Gundersted 1 2 - 4
(43 - 70)
Mandag 03-06-19 18:30 Hornum 4 - Tranum 1 - Petanquebaner 3 - 3
(64 - 59)
Tirsdag 04-06-19 18:30 Gundersted 1 - Løgstør If. 1 0 - 6
(33 - 78)
Torsdag 06-06-19 18:30 Farstrup BK 3 - Blære IF 1 5 - 1
(65 - 64)
Mandag 17-06-19 18:30 Løgstør If. 1 - Farstrup BK 3 4 - 2
(72 - 34)
Tirsdag 18-06-19 18:30 Gundersted 1 - Hornum 4 5 - 1
(75 - 38)
Torsdag 20-06-19 18:30 Tranum 1 - Blære IF 1 3 - 3
(67 - 52)
Mandag 24-06-19 18:30 Hornum 4 - Løgstør If. 1 - Petanquebaner 0 - 6
(40 - 78)
Tirsdag 25-06-19 18:30 Blære IF 1 - Gundersted 1 1 - 5
(57 - 76)
Torsdag 27-06-19 18:30 Farstrup BK 3 - Tranum 1 3 - 3
(61 - 64)
Mandag 01-07-19 18:30 Løgstør If. 1 - Blære IF 1 4 - 2
(71 - 55)
Tirsdag 02-07-19 18:30 Gundersted 1 - Tranum 1 4 - 2
(71 - 33)
Torsdag 04-07-19 18:30 Farstrup BK 3 - Hornum 4 5 - 1
(69 - 52)
Mandag 29-07-19 18:30 Hornum 4 - Blære IF 1 - Petanquebaner 2 - 4
(62 - 63)
Tirsdag 30-07-19 18:30 Gundersted 1 - Farstrup BK 3 3 - 3
(62 - 67)
Mandag 05-08-19 18:30 Løgstør If. 1 - Gundersted 1 6 - 0
(78 - 37)
Tirsdag 06-08-19 18:30 Tranum 1 - Løgstør If. 1 1 - 5
(47 - 75)
Tirsdag 06-08-19 18:30 Blære IF 1 - Farstrup BK 3 3 - 3
(67 - 57)
Torsdag 08-08-19 18:30 Tranum 1 - Hornum 4 2 - 4
(68 - 62)

Til toppen