Pulje 1 - Eftermiddags-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2019
Turneringsansvarlige
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Henrik Bilde Tlf: 20324239 / 20324239
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2019
Eftermiddags-rækken
Pulje 1

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Suldrup 3 8 6 1 1 34-14 540-414 126 34
2. Dall-Ferslev IF 3 8 5 2 1 33-15 522-368 154 33
3. Bislev IF 3 8 1 4 3 22-26 450-494 -44 22
4. Løgstør If. 2 8 1 4 3 18-30 435-510 -75 18
5. Tranum 4 8 0 3 5 13-35 393-554 -161 13

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39265

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2019
Eftermiddags-rækken
Pulje 1

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 30-04-19 14:00 Bislev IF 3 - Tranum 4 6 - 0
(78 - 45)
Onsdag 01-05-19 14:00 Suldrup 3 - Dall-Ferslev IF 3 5 - 1
(76 - 51)
Mandag 06-05-19 14:00 Dall-Ferslev IF 3 - Løgstør If. 2 - Petanquebaner 6 - 0
(78 - 39)
Onsdag 08-05-19 14:00 Tranum 4 - Suldrup 3 1 - 5
(45 - 74)
Mandag 13-05-19 14:00 Dall-Ferslev IF 3 - Tranum 4 - Petanquebaner 6 - 0
(78 - 25)
Tirsdag 14-05-19 14:00 Bislev IF 3 - Løgstør If. 2 3 - 3
(63 - 63)
Onsdag 22-05-19 14:00 Løgstør If. 2 - Tranum 4 3 - 3
(71 - 59)
Onsdag 22-05-19 14:00 Suldrup 3 - Bislev IF 3 5 - 1
(70 - 49)
Tirsdag 04-06-19 14:00 Bislev IF 3 - Dall-Ferslev IF 3 3 - 3
(53 - 58)
Onsdag 05-06-19 14:00 Løgstør If. 2 - Suldrup 3 3 - 3
(60 - 51)
Mandag 17-06-19 14:00 Dall-Ferslev IF 3 - Suldrup 3 - Petanquebaner 4 - 2
(65 - 50)
Onsdag 19-06-19 14:00 Tranum 4 - Bislev IF 3 3 - 3
(63 - 56)
Onsdag 26-06-19 14:00 Løgstør If. 2 - Dall-Ferslev IF 3 1 - 5
(40 - 68)
Onsdag 26-06-19 14:00 Suldrup 3 - Tranum 4 5 - 1
(75 - 47)
Onsdag 03-07-19 14:00 Løgstør If. 2 - Bislev IF 3 3 - 3
(59 - 58)
Onsdag 03-07-19 14:00 Tranum 4 - Dall-Ferslev IF 3 3 - 3
(53 - 55)
Tirsdag 30-07-19 14:00 Bislev IF 3 - Suldrup 3 2 - 4
(61 - 67)
Onsdag 31-07-19 14:00 Tranum 4 - Løgstør If. 2 2 - 4
(56 - 67)
Mandag 05-08-19 14:00 Dall-Ferslev IF 3 - Bislev IF 3 - Petanquebaner 5 - 1
(69 - 32)
Onsdag 07-08-19 14:00 Suldrup 3 - Løgstør If. 2 5 - 1
(77 - 36)

Til toppen