Pulje 1 - U11D drenge (absolut begynder)

Info

Turnering: 8-mands efterårsturnering for børn og unge
Turneringsansvarlige
Maja Skov Tlf: 79404809 / 79404809
Christian Sloth Tlf: 79404674 / 61707917
Dokumenter
Invitation Reglement Turneringsinformation
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40573

Stilling 8-mands efterårsturnering for børn og unge
U11D drenge (absolut begynder)
Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Jernløse/Undløse 10 8 2 0 55-25 26
2. Ruds-Vedby 10 6 2 2 48-29 20
3. Gislinge Boldklub 10 5 1 4 57-38 16
4. Slagelse IK 10 4 0 6 59-56 12
5. Raklev 10 3 1 6 24-57 10
6. Vipperød Boldklub NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 1 0 9 31-69 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

8-mands efterårsturnering for børn og unge
U11D drenge (absolut begynder)
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

8-mands efterårsturnering for børn og unge
U11D drenge (absolut begynder)
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40573

Komplet kampprogram

8-mands efterårsturnering for børn og unge
U11D drenge (absolut begynder)
Pulje 1

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 12-08-19 17:30 Vipperød Boldklub - Ruds-Vedby 4 - 5
Onsdag 14-08-19 18:00 Raklev - Gislinge Boldklub 2 - 9
Mandag 19-08-19 17:30 Gislinge Boldklub - Vipperød Boldklub 11 - 3
Mandag 19-08-19 18:00 Slagelse IK - Raklev 3 - 4
Tirsdag 20-08-19 18:00 Ruds-Vedby - Jernløse/Undløse 2 - 7
Mandag 26-08-19 17:30 Vipperød Boldklub - Slagelse IK 6 - 13
Tirsdag 27-08-19 18:00 Ruds-Vedby - Gislinge Boldklub 3 - 3
Onsdag 28-08-19 18:00 Raklev - Jernløse/Undløse 2 - 13
Mandag 02-09-19 17:30 Vipperød Boldklub - Raklev 2 - 5
Mandag 02-09-19 18:00 Slagelse IK - Ruds-Vedby 4 - 7
Tirsdag 03-09-19 18:00 Jernløse/Undløse - Gislinge Boldklub 7 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Tirsdag 10-09-19 18:00 Jernløse/Undløse - Vipperød Boldklub 3 - 0
Onsdag 11-09-19 17:30 Gislinge Boldklub - Slagelse IK 9 - 3
Onsdag 11-09-19 18:00 Raklev - Ruds-Vedby 1 - 8
Mandag 16-09-19 17:30 Gislinge Boldklub - Raklev 6 - 2
Tirsdag 17-09-19 18:00 Ruds-Vedby - Vipperød Boldklub 4 - 5
Torsdag 19-09-19 18:00 Slagelse IK - Jernløse/Undløse 3 - 5
Mandag 23-09-19 17:30 Vipperød Boldklub - Gislinge Boldklub 4 - 10
Tirsdag 24-09-19 18:00 Jernløse/Undløse - Ruds-Vedby 5 - 5
Onsdag 25-09-19 18:00 Raklev - Slagelse IK 2 - 10
Mandag 30-09-19 18:00 Slagelse IK - Vipperød Boldklub 12 - 7
Tirsdag 01-10-19 18:00 Jernløse/Undløse - Raklev 3 - 3
Onsdag 02-10-19 17:30 Gislinge Boldklub - Ruds-Vedby 0 - 4
Mandag 07-10-19 17:30 Gislinge Boldklub - Jernløse/Undløse 2 - 3
Tirsdag 08-10-19 18:00 Ruds-Vedby - Slagelse IK 7 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Onsdag 09-10-19 18:00 Raklev - Vipperød Boldklub 3 - 0
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 14-10-19 17:30 Vipperød Boldklub - Jernløse/Undløse 0 - 3
Mandag 14-10-19 18:00 Slagelse IK - Gislinge Boldklub 7 - 3
Tirsdag 15-10-19 18:00 Ruds-Vedby - Raklev 3 - 0
Tirsdag 22-10-19 17:45 Jernløse/Undløse - Slagelse IK 6 - 4

Til toppen