U13 piger - 6. kl. 8m | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2019
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U13 piger - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/D0C587B4-001 10 hold i rækken, hvor alle møder alle en enkelt gang - spillerunder i ugerne 33 - 41 For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=101381

Komplet kampprogram


U13 piger - 6. kl. 8m

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 13-08-19 18:15 Engesvang Boldklub - Thorning IF, Disp. 0 - 3
Tirsdag 13-08-19 18:15 Gjessø UF, disp - Gl. Rye IF 1 - 1
Tirsdag 13-08-19 18:15 IF Centrum, disp - FC Silkeborg 2 - 5
Tirsdag 13-08-19 18:15 Sorring-Voel - GØJS 0 - 4
Tirsdag 20-08-19 18:15 FC Silkeborg - Thorning IF, Disp. - Busklund Hallen 4 - 1
Tirsdag 20-08-19 18:15 Gjessø UF, disp - Engesvang Boldklub 5 - 0
Tirsdag 20-08-19 18:15 Gl. Rye IF - Sorring-Voel 4 - 0
Tirsdag 20-08-19 18:15 Ans IF - IF Centrum, disp 2 - 3
Tirsdag 27-08-19 18:15 Thorning IF, Disp. - Ans IF 4 - 4
Tirsdag 27-08-19 18:15 Engesvang Boldklub - FC Silkeborg 0 - 4
Tirsdag 27-08-19 18:15 IF Centrum, disp - GØJS 1 - 2
Tirsdag 03-09-19 18:15 GØJS - Thorning IF, Disp. 2 - 1
Tirsdag 03-09-19 18:15 Ans IF - FC Silkeborg 2 - 3
Tirsdag 03-09-19 18:15 Sorring-Voel - Engesvang Boldklub 6 - 3
Tirsdag 03-09-19 18:15 Gl. Rye IF - IF Centrum, disp 1 - 2
Tirsdag 10-09-19 18:15 Thorning IF, Disp. - Gl. Rye IF 0 - 7
Tirsdag 10-09-19 18:15 IF Centrum, disp - Gjessø UF, disp 4 - 2
Tirsdag 10-09-19 18:15 FC Silkeborg - GØJS - Busklund Hallen 6 - 3
Tirsdag 10-09-19 18:15 Engesvang Boldklub - Ans IF 1 - 5
Tirsdag 17-09-19 18:15 Gjessø UF, disp - Thorning IF, Disp. 6 - 2
Tirsdag 17-09-19 18:15 Gl. Rye IF - FC Silkeborg 9 - 1
Tirsdag 17-09-19 18:15 Sorring-Voel - IF Centrum, disp 1 - 6
Tirsdag 17-09-19 18:15 GØJS - Ans IF 1 - 3
Torsdag 19-09-19 18:15 Sorring-Voel - Gjessø UF, disp 0 - 4
Tirsdag 24-09-19 18:15 FC Silkeborg - Gjessø UF, disp - Busklund Hallen 2 - 8
Tirsdag 24-09-19 18:15 Ans IF - Gl. Rye IF 0 - 3
Tirsdag 24-09-19 18:15 Engesvang Boldklub - GØJS 0 - 5
Torsdag 26-09-19 18:15 Thorning IF, Disp. - Sorring-Voel 1 - 5
Tirsdag 01-10-19 18:00 Gjessø UF, disp - Ans IF 1 - 2
Tirsdag 01-10-19 18:00 Sorring-Voel - FC Silkeborg 4 - 4
Tirsdag 01-10-19 18:00 Gl. Rye IF - GØJS 4 - 0
Tirsdag 01-10-19 18:00 IF Centrum, disp - Engesvang Boldklub 11 - 0
Tirsdag 08-10-19 18:00 Thorning IF, Disp. - IF Centrum, disp 2 - 6
Tirsdag 08-10-19 18:00 GØJS - Gjessø UF, disp
Tirsdag 08-10-19 18:00 Ans IF - Sorring-Voel 5 - 2
Tirsdag 08-10-19 18:00 Engesvang Boldklub - Gl. Rye IF 0 - 6

Til toppen