DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2019

Turneringsinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2019
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Række / Puljeoversigt

U6 mix - 3 mands
Pulje 11 Funder GF 2 - ØBG Buskelund - Sejs-Svejbæk IF 1
Pulje 12 Funder GF 1 - SIFolinos - Silkeborg IF - Sejs-Svejbæk IF 2
U7 drenge - 0. kl. 3m
Pulje 11 Gl. Rye IF . 1 - Gl. Rye IF . 2 - Gjessø UF - Engesvang Boldklub
U7 drenge - 0. kl. 5m
Pulje 11 ØBG Balle 1 - SIFolinos -Silkeborg IF - Sejs-Svejbæk IF
Pulje 12 ØBG Balle 2 - Sorring-T. IF, disp - Lemming IF (mix)
Pulje 13 ØBG Buskelund - Funder GF - Thorning IF
U9 drenge - 2. kl 5m
Pulje 11 Silkeborg KFUM 1 - GFG Voel 1 - HA85 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 - Virklund B 1 - ØBG Silkeborg 1 - ØBG Silkeborg 2 - Funder GF
Pulje 12 Silkeborg KFUM 2 - GFG Voel 2 - Gl. Rye IF 1 - Gødvad GIF 1 - HA85 2 - Sejs-Svejbæk IF 2 - Them GF - Thorning IF - ØBG Silkeborg 3
Pulje 13 Gl. Rye IF 2 - Gødvad GIF 2 - IF Centrum - Sorring-Toustrup IF - Virklund B 2 - Engesvang Boldklub - Grauballe UGF - Sejs-Svejbæk IF 3
U10 drenge - 3. kl. 5m
Pulje 11 Gjessø UF 1, disp - Gødvad GIF 1 - Mariehøj IF 1 - Sorring-Voel 1 - Virklund B - Silkeborg IF
Pulje 12 Silkeborg KFUM 1 - Bryrup IF - Sorring-Voel 2 - Gødvad GIF 2 - Mariehøj IF 2 - Sejs-Svejbæk IF 1 - Them GF 1 - Thorning IF - ØBG Silkeborg 1
Pulje 13 Silkeborg KFUM 2 - Sorring-Voel 3 - Gjern IF, disp - HA85 - Lemming IF - Resenbro U.& IF - Them GF 2 - ØBG Silkeborg 2 - Engesvang Boldklub
Pulje 14 Gjessø UF 2, disp - Grauballe UGF - Gødvad GIF 3 - Mariehøj IF 3 - Sejs-Svejbæk IF 2 - Funder GF - Sportsklub LR 2018 - Mariehøj IF 4
U11 drenge - 4. kl. 8m
Pulje 11 Gødvad GIF 1 - HA85 1 - Resenbro U.& IF. - Sejs-Svejbæk IF - Sorring-Voel 1 - ØBG Silkeborg 1 - Mariehøj IF - Virklund Boldklub - Silkeborg IF
Pulje 12 FK 73, disp - Lemming-Grauballe - IF Centrum - Thorning IF - Sportsklub LR 2018, disp
Pulje 13 HA85 2 - Sorring-Voel 2 - Ry Fodbold - ØBG Silkeborg 2 - Gødvad GIF 2 - EIF/NSG, disp
U11 drenge - 4. kl. 5m
Pulje 11 Engesvang Boldklub - Silkeborg KFUM 1 - Silkeborg KFUM 2 - Bryrup IF - Gl. Rye IF - Gødvad GIF 3
U12 drenge - 5. kl. 8m
Pulje 11 Gødvad IF 1 - HA85 1 - Silkeborg IF 1 - Silkeborg IF 2
Pulje 12 Bryrup IF, disp - Gl. Rye IF - Sorring-Voel 1 - Virklund B - Gjessø UF (U12/U13) - Gødvad GIF (U13) - Sejs-Svejbæk IF (U13)
Pulje 13 Gødvad IF 2 - IF Centrum - Sejs Svejbæk IF - Sorring-Voel 2 - Them GF - ØBG Silkeborg - Engesvang Boldklub
Pulje 14 Gjern IF, disp. - HA85 2 - Lemming-Grauballe - Mariehøj IF - Thorning IF - Vinderslev IF - Funder GF
U14 drenge - 7.kl. 9m
Pulje 11 Thorning IF - Bryrup IF - FK 73, disp - Gødvad GIF, disp - Sejs-Svejbæk IF - Engesvang Boldklub, disp - Bording IF - Ans IF
U7 piger - 0. kl. 3m
Pulje 11 Funder GF 1 - Funder GF 2 - ØBG Silkeborg
U8 piger - 1. kl. 5m
Pulje 11 ØBG Silkeborg 1 - ØBG Silkeborg 2 - Funder GF - Silkeborg KFUM
U9 piger - 2. kl. 5m
Pulje 11 Silkeborg KFUM - Gødvad GIF 1 - ØBG Silkeborg 1 - Sejs-Svejbæk IF 1
Pulje 12 ØBG Silkeborg 2 - Funder GF - HA85 - Sejs-Svejbæk IF 2
U10 piger - 3. kl. 5m
Pulje 11 Gødvad GIF 1 - Mariehøj IF - Sejs-Svejbæk IF 1 - Sejs-Svejbæk IF 2 - Virklund B. 1 - Ry Fodbold - Sportsklub LR 2018, disp
Pulje 12 Gjessø UF, disp - Gødvad GIF 2 - HA85 - IF Centrum - ØBG Silkeborg 1 - ØBG Silkeborg 2 - Virklund B. 2
U11 piger - 4. kl. 8m
Pulje 11 Mariehøj IF - HA85 - Sejs-Svejbæk IF 1 - Sorring-Voel - Thorning IF - Funder GF
Pulje 12 IF Centrum, disp - ØBG Silkeborg - Lemming IF, disp - Virklund B - Ry Fodbold - Sejs-Svejbæk IF 2
U12 piger - 5. kl. 8m
Pulje 11 Resenbro UIF - Bryrup IF - Grauballe UGF - HA85 - Sorring-Låsby - Ry Fodbold - Engesvang Boldklub
U13 piger - 6. kl. 8m
Pulje 11 Ans IF - Gl. Rye IF - Gjessø UF, disp - GØJS - Sorring-Voel - Thorning IF, Disp. - FC Silkeborg - Engesvang Boldklub - IF Centrum, disp
Ikast FC, disp
U14 piger - 7. kl. 9m
Pulje 11 Gjern IF, disp - Gjessø UF, disp (U14) - Grauballe UGF - Virklund B. - Engesvang Boldklub, disp
U8 drenge - 1. kl. 5 m
Pulje 11 Grauballe UGF - HA85 1 - Mariehøj IF 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 - Virklund Boldklub 1 - ØBG Buskelund 1 - Engesvang Boldklub 1 - SIFolinos - Silkeborg IF
Pulje 12 GFG Voel 1 - Gødvad GIF 1 - HA85 2 - Mariehøj IF 2 - Sejs-Svejbæk IF 2 - Virklund Boldklub 2 - ØBG Buskelund 2 - ØBG Balle 1
Pulje 13 FK 73, disp - GFG Voel 2 - Gl. Rye IF - ØBG Balle 2 - Funder GF - Engesvang Boldklub 2 - Bryrup IF, disp
Pulje 14 Gjessø UF - IF Centrum - Lemming IF - Resenbro UIF - Thorning IF - Gødvad GIF 2 - Silkeborg KFUM

Til toppen