Skoleligaen Drenge | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation

Bemærkninger

Der er Play-off-spil tirs. d. 14. april, 1/4-finaler tirs. d. 28. april og Final-4 tirs. d. 26. maj.

Komplet kampprogram


Skoleligaen Drenge

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
24-09-19 12:00 Holbæk Sportsakademi - Sportsefterskolen Sjælsølund 0 - 5
24-09-19 12:00 Københavns Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 4 - 0
24-09-19 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Gunslevholm Idrætsefterskole 1 - 2
24-09-19 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - SØS Idrætsefterskole 1 - 4
24-09-19 12:00 BGI Akademiet - Hjemly Idrætefterskole 5 - 3
24-09-19 12:00 Levring Efterskole - Vivild G&I 0 - 0
24-09-19 12:00 Aabybro Efterskole - Laursens Realskole 5 - 0
24-09-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Hald Ege Efterskole 4 - 4
02-10-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Silkeborg Efterskole 6 - 0
02-10-19 13:00 BGI Akademiet - Sportsefterskolen Sine 5 - 3
04-10-19 12:00 SØS Idrætsefterskole - Svenstrup Efterskole 2 - 2
08-10-19 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi 3 - 1
08-10-19 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 1 - 3
08-10-19 12:00 SØS Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - 0
08-10-19 12:00 ISI Idrætsefterskole - Skyum Idrætsefterskole 3 - 3
08-10-19 12:00 Vivild G&I - Aabybro Efterskole 0 - 1
08-10-19 12:00 Hald Ege Efterskole - Laursens Realskole 3 - 1
08-10-19 12:00 IES Lægården - ISI Idrætsefterskole 0 - 4
08-10-19 12:15 Hjalleseskolen - Hellebjerg IES 1 - 4
23-10-19 11:30 Hjalleseskolen - Silkeborg Efterskole 5 - 1
29-10-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole 2 - 0
29-10-19 12:00 Laursens Realskole - Skyum Idrætsefterskole 2 - 4
29-10-19 12:00 IES Lægården - Vivild G&I 3 - 0
29-10-19 12:00 ISI Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole 8 - 0
29-10-19 12:00 Aabybro Efterskole - Hald Ege Efterskole 5 - 1
29-10-19 12:00 Københavns Idrætsefterskole - Vestsjællands Idrætsefterskole 3 - 0
29-10-19 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - SØS Idrætsefterskole
29-10-19 13:00 Svenstrup Efterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund 2 - 4
06-11-19 10:00 Sportsefterskolen Sine - Efterskolen Ved Nyborg 3 - 2
07-11-19 14:15 Silkeborg Efterskole - Hellebjerg IES 0 - 0
11-11-19 11:30 BGI Akademiet - Efterskolen Ved Nyborg 3 - 3
12-11-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole - Hellebjerg IES 6 - 0
12-11-19 12:00 Vivild G&I - ISI Idrætsefterskole 1 - 2
12-11-19 12:00 IES Lægården - Skyum Idrætsefterskole 2 - 0
12-11-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 2 - 1
12-11-19 12:00 SØS Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi 1 - 5
12-11-19 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard
12-11-19 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Københavns Idrætsefterskole 1 - 3
13-11-19 11:00 Silkeborg Efterskole - BGI Akademiet 1 - 3
26-11-19 13:00 Hellebjerg IES - Sportsefterskolen Sine 1 - 1
26-11-19 14:00 Hald Ege Efterskole - IES Lægården 1 - 2
03-12-19 12:00 Laursens Realskole - IES Lægården 1 - 4
03-12-19 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole 2 - 1
03-12-19 12:00 Hjalleseskolen - Hjemly Idrætefterskole
03-12-19 12:00 Holbæk Sportsakademi - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 2 - 2
03-12-19 15:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Svenstrup Efterskole 2 - 2
12-12-19 10:00 Hjalleseskolen - BGI Akademiet 2 - 4
17-12-19 13:00 Hald Ege Efterskole - Skyum Idrætsefterskole 2 - 4
07-01-20 10:00 Hjemly Idrætefterskole - Sportsefterskolen Sine 3 - 2
13-01-20 13:30 Svenstrup Efterskole - Gørlev Idrætsefterskole 3 - 4
14-01-20 14:15 Sportsefterskolen Sine - Hjalleseskolen 1 - 1
23-01-20 10:30 Svenstrup Efterskole - Holbæk Sportsakademi 3 - 3
04-02-20 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 0 - 0
04-02-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - SØS Idrætsefterskole
04-02-20 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole
04-02-20 12:00 IES Lægården - Levring Efterskole 4 - 1
04-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 4 - 1
04-02-20 12:00 Vivild G&I - Hald Ege Efterskole
04-02-20 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Laursens Realskole
18-02-20 12:00 Aabybro Efterskole - ISI Idrætsefterskole 1 - 3
18-02-20 12:00 Vivild G&I - Lyngs Idrætsefterskole
18-02-20 12:00 Holbæk Sportsakademi - Gunslevholm Idrætsefterskole 3 - 2
18-02-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Vestsjællands Idrætsefterskole
19-02-20 10:00 Københavns Idrætsefterskole - SØS Idrætsefterskole
19-02-20 13:30 Hjemly Idrætefterskole - Silkeborg Efterskole
25-02-20 10:00 ISI Idrætsefterskole - Hald Ege Efterskole
25-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Levring Efterskole
03-03-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole
03-03-20 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Københavns Idrætsefterskole
03-03-20 13:00 Hellebjerg IES - BGI Akademiet
04-03-20 10:00 Levring Efterskole - Laursens Realskole
10-03-20 10:30 Efterskolen Ved Nyborg - Hellebjerg IES
10-03-20 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hjalleseskolen 2 - 2
10-03-20 12:00 Silkeborg Efterskole - Sportsefterskolen Sine
10-03-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Københavns Idrætsefterskole 1 - 2
10-03-20 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund 2 - 1
10-03-20 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Svenstrup Efterskole
10-03-20 12:00 Holbæk Sportsakademi - Vestsjællands Idrætsefterskole
10-03-20 12:00 Laursens Realskole - ISI Idrætsefterskole
10-03-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Vivild G&I
10-03-20 12:00 Aabybro Efterskole - IES Lægården
11-03-20 10:00 ISI Idrætsefterskole - Levring Efterskole
11-03-20 11:30 Vestsjællands Idrætsefterskole - Svenstrup Efterskole
13-03-20 11:00 Levring Efterskole - Aabybro Efterskole
16-03-20 12:00 Hald Ege Efterskole - Levring Efterskole
19-03-20 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Vestsjællands Idrætsefterskole
24-03-20 12:00 Københavns Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi
24-03-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund
24-03-20 12:00 SØS Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 2 - 0
24-03-20 12:00 Svenstrup Efterskole - Københavns Idrætsefterskole
24-03-20 12:00 Laursens Realskole - Vivild G&I
24-03-20 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - IES Lægården
24-03-20 14:30 Levring Efterskole - Lyngs Idrætsefterskole

Til toppen