Skoleligaen Drenge | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort

Bemærkninger

Der er Play-off-spil tirs. d. 14. april, 1/4-finaler tirs. d. 28. april og Final-4 tirs. d. 26. maj.

Komplet kampprogram


Skoleligaen Drenge

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
24-09-19 12:00 Holbæk Sportsakademi - Sportsefterskolen Sjælsølund 0 - 5
24-09-19 12:00 Københavns Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole
24-09-19 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Gunslevholm Idrætsefterskole
24-09-19 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - SØS Idrætsefterskole
24-09-19 12:00 Aabybro Efterskole - Laursens Realskole 5 - 0
24-09-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Hald Ege Efterskole 4 - 4
24-09-19 12:00 BGI Akademiet - Hjemly Idrætefterskole 5 - 3
24-09-19 12:00 Levring Efterskole - Vivild G&I
02-10-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Silkeborg Efterskole 6 - 0
02-10-19 13:00 BGI Akademiet - Sportsefterskolen Sine 5 - 3
04-10-19 12:00 SØS Idrætsefterskole - Svenstrup Efterskole 2 - 2
08-10-19 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi
08-10-19 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Idrætsefterskolen Klintsøgaard
08-10-19 12:00 SØS Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole
08-10-19 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Levring Efterskole
08-10-19 12:00 Vivild G&I - Aabybro Efterskole 0 - 1
08-10-19 12:00 Hald Ege Efterskole - Laursens Realskole 3 - 1
08-10-19 12:00 IES Lægården - ISI Idrætsefterskole
08-10-19 12:00 ISI Idrætsefterskole - Skyum Idrætsefterskole 3 - 3
08-10-19 12:15 Hjalleseskolen - Hellebjerg IES 1 - 4
23-10-19 11:30 Hjalleseskolen - Silkeborg Efterskole
29-10-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole
29-10-19 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole
29-10-19 12:00 Københavns Idrætsefterskole - Vestsjællands Idrætsefterskole
29-10-19 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - SØS Idrætsefterskole
29-10-19 12:00 Laursens Realskole - Skyum Idrætsefterskole
29-10-19 12:00 IES Lægården - Vivild G&I 3 - 0
29-10-19 12:00 ISI Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole
29-10-19 12:00 Aabybro Efterskole - Hald Ege Efterskole
29-10-19 13:00 Svenstrup Efterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund
06-11-19 10:00 Sportsefterskolen Sine - Efterskolen Ved Nyborg
07-11-19 14:15 Silkeborg Efterskole - Hellebjerg IES
11-11-19 11:30 BGI Akademiet - Efterskolen Ved Nyborg
12-11-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole - Hellebjerg IES
12-11-19 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Københavns Idrætsefterskole
12-11-19 12:00 SØS Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi
12-11-19 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard
12-11-19 12:00 Vivild G&I - ISI Idrætsefterskole
12-11-19 12:00 IES Lægården - Skyum Idrætsefterskole
12-11-19 12:00 Hald Ege Efterskole - Levring Efterskole
12-11-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole
13-11-19 11:00 Silkeborg Efterskole - BGI Akademiet
26-11-19 13:00 Hellebjerg IES - Sportsefterskolen Sine
03-12-19 12:00 Hjalleseskolen - Hjemly Idrætefterskole
03-12-19 12:00 ISI Idrætsefterskole - Hald Ege Efterskole
03-12-19 12:00 Levring Efterskole - Aabybro Efterskole
03-12-19 12:00 Laursens Realskole - IES Lægården
03-12-19 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole
03-12-19 12:00 Københavns Idrætsefterskole - SØS Idrætsefterskole
03-12-19 12:00 Holbæk Sportsakademi - Idrætsefterskolen Klintsøgaard
03-12-19 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Vestsjællands Idrætsefterskole
03-12-19 15:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Svenstrup Efterskole
12-12-19 10:00 Hjalleseskolen - BGI Akademiet
17-12-19 14:30 Svenstrup Efterskole - Københavns Idrætsefterskole
07-01-20 10:00 Hjemly Idrætefterskole - Sportsefterskolen Sine
13-01-20 13:30 Svenstrup Efterskole - Gørlev Idrætsefterskole
23-01-20 10:30 Svenstrup Efterskole - Holbæk Sportsakademi
04-02-20 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 0 - 0
04-02-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - SØS Idrætsefterskole
04-02-20 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole
04-02-20 12:00 IES Lægården - Levring Efterskole
04-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole
04-02-20 12:00 Vivild G&I - Hald Ege Efterskole
04-02-20 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Laursens Realskole
18-02-20 12:00 Hald Ege Efterskole - IES Lægården
18-02-20 12:00 Levring Efterskole - Laursens Realskole
18-02-20 12:00 Aabybro Efterskole - ISI Idrætsefterskole
18-02-20 12:00 Vivild G&I - Lyngs Idrætsefterskole
18-02-20 12:00 Holbæk Sportsakademi - Gunslevholm Idrætsefterskole
18-02-20 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Københavns Idrætsefterskole
18-02-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Vestsjællands Idrætsefterskole
18-02-20 12:00 Sportsefterskolen Sine - Hjalleseskolen
18-02-20 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hellebjerg IES
19-02-20 13:30 Hjemly Idrætefterskole - Silkeborg Efterskole
10-03-20 12:00 Hellebjerg IES - BGI Akademiet
10-03-20 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hjalleseskolen
10-03-20 12:00 Silkeborg Efterskole - Sportsefterskolen Sine
10-03-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Københavns Idrætsefterskole
10-03-20 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund
10-03-20 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Svenstrup Efterskole
10-03-20 12:00 Holbæk Sportsakademi - Vestsjællands Idrætsefterskole
10-03-20 12:00 Laursens Realskole - ISI Idrætsefterskole
10-03-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Vivild G&I
10-03-20 12:00 Aabybro Efterskole - IES Lægården
10-03-20 12:00 Levring Efterskole - Lyngs Idrætsefterskole
11-03-20 11:30 Vestsjællands Idrætsefterskole - Svenstrup Efterskole
24-03-20 12:00 Københavns Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi
24-03-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund
24-03-20 12:00 SØS Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole
24-03-20 12:00 ISI Idrætsefterskole - Levring Efterskole
24-03-20 12:00 Laursens Realskole - Vivild G&I
24-03-20 12:00 Hald Ege Efterskole - Skyum Idrætsefterskole
24-03-20 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - IES Lægården

Til toppen