Skoleligaerne Fodbold 2019-20

Turneringsinfo

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation

Bemærkninger

Slutspilstrukturen er under udarbejdelse, men kommer til at ligge på www.skoleligaen.dk

Række / Puljeoversigt

Skoleligaen Drenge
Pulje 1 Københavns Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund - Gørlev Idrætsefterskole - Vestsjællands Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard - SØS Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi - Svenstrup Efterskole
Pulje 2 Hjemly Idrætefterskole - Efterskolen Ved Nyborg - Sportsefterskolen Sine - Hellebjerg IES - BGI Akademiet - Hjalleseskolen - Silkeborg Efterskole
Pulje 3 Aabybro Efterskole - Vivild G&I - Levring Efterskole - Skyum Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole - IES Lægården - Laursens Realskole - ISI Idrætsefterskole - Hald Ege Efterskole
Skoleligaen 2 Drenge
Pulje 1 Gørlev Idrætsefterskole - SØS Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole - 10Solrød - Halstedhus Efterskole - Næsgaard Efterskole
Pulje 2 Københavns Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund - Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Holbæk Sportsakademi - Ungdomsskolen Ø10 - Idrætsefterskolen Ubby
Pulje 3 Hjemly Idrætefterskole - Sportsefterskolen SINE - Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole - Strib Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi - Efterskolen Ved Nyborg - Glamsdalens Idrætsefterskole
Pulje 4 BGI Akademiet 1 - BGI Akademiet 2 - Brøruphus Efterskole - Flemming Efterskole - Hou Maritime Idrætsefterskole - UCS10 Skanderborg - Vejlefjordskolen
Pulje 5 Levring Efterskole - Rønde Efterskole - Vivild G&I - Laursens Realskole - Bjergsnæs Efterskole - Gudenådalens Efterskole - Hald Ege Efterskole
Pulje 6 Skyum Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole - Salling Efterskole - IES Lægården - Aabybro Efterskole - Staby Efterskole - Vedersø Idrætsefterskole
Skoleligaen 3 Drenge
Pulje 1 10Solrød - Sportsefterskolen Sjælsølund - X-Class 1 - Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - Næsgaard Efterskole - Egeskolen
Pulje 2 Gunslevholm Idrætsefterskole 1 - Gørlev Idrætsefterskole 1 - Idrætsefterskolen Ubby - Vestsjællands Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 2 - X-Class 2
Pulje 3 Hjemly Idrætefterskole 1 - Strib Idrætsefterskole - Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole - Efterskolen Ved Nyborg - Oure Fodbold Akademi - Hjemly Idrætefterskole 2 - Sportsefterskolen Sine
Pulje 4 BGI akademiet 1 - BGI akademiet 2 - Gylling Efterskole - Brøruphus Efterskole - Silkeborg Efterskole - UCS10 Skanderborg - Flemming Efterskole
Pulje 5 Gudenådalens Efterskole - Vivild G&I - Hestlund Efterskole - Hald Ege Efterskole - IES Lægården 1 - Aabybro Efterskole 2 - Hammerum Efterskole
Pulje 6 IES Lægården 2 - Skyum Idrætsefterskole 1 - Aabybro Efterskole 1 - Lyngs Idrætsefterskole - Dueholmsskolen - Galtrup Efterskole - Skyum Idrætsefterskole 2
Skoleligaen Piger
Pulje 1 Københavns Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole - SØS Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Sportsefterskolen Sjælsølund - Vestsjællands Idrætsefterskole - Svenstrup Efterskole
Pulje 2 Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole - Sportsefterskolen SINE - Hellebjerg Idrætsefterskole - BGI Akademiet - Balle Musik- og Idrætsefterskole
Pulje 3 Aabybro Efterskole - Lyngs Idrætsefterskole - Skyum Idrætsefterskole - Vivild G&I - ISI Idrætsefterskole - Levring Efterskole
Skoleligaen 2 Piger
Pulje 1 Hellebjerg IES - Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole - Strib Idrætsefterskole - Næsgaard Efterskole - Skibelund G. og I.
Pulje 2 BGI Akademiet - Brøruphus Efterskole - Gudenådalens Efterskole - Silkeborg Efterskole - Vedersø Idrætsefterskole - Hald Ege Efterskole - Staby Efterskole - Hammerum Efterskole
Pulje 3 Idrætsefterskolen Lægården - Lyngs Idrætsefterskole - Salling Efterskole - Aabybro Efterskole - Skyum Idrætsefterskole - Dueholmskolen - Vivild G&I

Til toppen