Pulje 3 - Skoleligaen 3 Drenge

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen 3 Drenge
Pulje 3

Hold Kampe V U T Score Point
1. Hjemly Idrætefterskole 1 4 4 0 0 23-3 12
2. Sportsefterskolen Sine 4 3 1 0 14-3 10
3. Efterskolen Ved Nyborg 5 3 0 2 10-10 9
4. Balle Musik- og Idrætsefterskole 5 2 0 3 5-7 6
5. Hjemly Idrætefterskole 2 4 2 0 2 6-13 6
6. Hellebjerg Idrætsefterskole 1 1 0 0 3-2 3
7. Oure Fodbold Akademi 4 0 1 3 6-14 1
8. Strib Idrætsefterskole 5 0 0 5 5-20 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen 3 Drenge
Pulje 3

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
761860 03-12-19 12:00 Oure Fodbold Akademi - Efterskolen Ved Nyborg Skolerne i Oure - Sport & Performance
761862 03-12-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole 2 - Strib Idrætsefterskole Hjemly Idrætsefterskole 4 - 0
761861 04-12-19 15:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole 1 Balle Musik- & Idrætsefterskole 0 - 2

Kommende kampe

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen 3 Drenge
Pulje 3

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen 3 Drenge
Pulje 3

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
24-09-19 12:00 Oure Fodbold Akademi - Hjemly Idrætefterskole 1 2 - 7
24-09-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole 2 4 - 0
27-09-19 11:30 Sportsefterskolen Sine - Strib Idrætsefterskole 8 - 0
02-10-19 10:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi 3 - 2
07-10-19 12:00 Strib Idrætsefterskole - Efterskolen Ved Nyborg - Hal 1 2 - 3
08-10-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole 2 - Hellebjerg Idrætsefterskole
10-10-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Balle Musik- og Idrætsefterskole 1 - 0
29-10-19 12:00 Oure Fodbold Akademi - Sportsefterskolen Sine 2 - 2
29-10-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole 1 1 - 5
29-10-19 14:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - Strib Idrætsefterskole 3 - 2
06-11-19 13:00 Sportsefterskolen Sine - Efterskolen Ved Nyborg 3 - 1
12-11-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole 2 - Oure Fodbold Akademi 2 - 0
12-11-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole 1 - Hellebjerg Idrætsefterskole
14-11-19 15:00 Strib Idrætsefterskole - Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hal 1 1 - 2
18-11-19 15:30 Sportsefterskolen Sine - Balle Musik- og Idrætsefterskole 1 - 0
26-11-19 16:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sine
03-12-19 12:00 Oure Fodbold Akademi - Efterskolen Ved Nyborg
03-12-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole 2 - Strib Idrætsefterskole 4 - 0
04-12-19 15:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole 1 0 - 2
07-01-20 13:15 Hjemly Idrætefterskole 1 - Sportsefterskolen Sine
18-02-20 09:30 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole 2
18-02-20 12:00 Hjemly Idrætefterskole 2 - Hjemly Idrætefterskole 1 0 - 9
18-02-20 12:00 Strib Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi - Hal 1
18-02-20 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hellebjerg Idrætsefterskole
25-02-20 12:30 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole
10-03-20 12:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi
10-03-20 12:00 Hjemly Idrætefterskole 1 - Strib Idrætsefterskole
10-03-20 12:00 Sportsefterskolen Sine - Hjemly Idrætefterskole 2

Til toppen