Pulje 4 - Skoleliga 3 Drenge

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40755

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 3 Drenge
Pulje 4

Hold Kampe V U T Score Point
1. Brøruphus Efterskole 6 5 1 0 15-5 16
2. Gylling Efterskole 6 4 0 2 14-22 12
3. Silkeborg Efterskole 5 3 1 1 31-12 10
4. UCS10 Skanderborg 6 2 1 3 13-20 7
5. BGI akademiet 1 4 1 1 2 11-11 4
6. BGI akademiet 2 6 1 0 5 16-27 3
7. Flemming Efterskole NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
5 1 0 4 8-11 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 3 Drenge
Pulje 4

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 3 Drenge
Pulje 4

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40755

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 3 Drenge
Pulje 4

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 24-09-19 10:00 Gylling Efterskole - Flemming Efterskole 1 - 0
Tirsdag 24-09-19 12:00 UCS10 Skanderborg - BGI akademiet 2 6 - 2
Tirsdag 08-10-19 12:00 BGI akademiet 2 - Gylling Efterskole 0 - 1
Tirsdag 22-10-19 10:00 Flemming Efterskole - Silkeborg Efterskole 5 - 0
Onsdag 30-10-19 17:00 Flemming Efterskole - Brøruphus Efterskole 1 - 2
Tirsdag 12-11-19 12:00 UCS10 Skanderborg - Gylling Efterskole 3 - 5
Tirsdag 12-11-19 12:00 BGI akademiet 2 - Brøruphus Efterskole 0 - 3
Onsdag 13-11-19 11:00 Silkeborg Efterskole - BGI akademiet 2 9 - 5
Tirsdag 26-11-19 09:45 Silkeborg Efterskole - UCS10 Skanderborg 11 - 0
Onsdag 27-11-19 12:00 Silkeborg Efterskole - Gylling Efterskole 10 - 1
Tirsdag 03-12-19 10:30 BGI akademiet 2 - Flemming Efterskole 5 - 2
Tirsdag 03-12-19 12:00 Brøruphus Efterskole - BGI akademiet 1 - Hal1 2 - 1
Onsdag 04-12-19 14:00 Brøruphus Efterskole - Silkeborg Efterskole - Hal1 1 - 1
Torsdag 05-12-19 10:00 Gylling Efterskole - BGI akademiet 1 4 - 3
Tirsdag 04-02-20 10:30 Brøruphus Efterskole - UCS10 Skanderborg 1 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Tirsdag 03-03-20 15:00 UCS10 Skanderborg - Flemming Efterskole 3 - 0
Mandag 09-03-20 11:30 BGI akademiet 1 - UCS10 Skanderborg - Hal 1 1 - 1
Tirsdag 10-03-20 12:00 BGI akademiet 1 - BGI akademiet 2 - Hal 1 6 - 4
Onsdag 11-03-20 14:00 Gylling Efterskole - Brøruphus Efterskole 2 - 6
Mandag 16-03-20 12:00 BGI akademiet 1 - Silkeborg Efterskole - Hal 1
Tirsdag 17-03-20 16:30 Flemming Efterskole - BGI akademiet 1

Til toppen