Pulje 6 - Skoleliga 3 Drenge

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40757

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 3 Drenge
Pulje 6

Hold Kampe V U T Score Point
1. Skyum Idrætsefterskole 1 6 5 0 1 17-11 15
2. Aabybro Efterskole 1 6 5 0 1 20-9 15
3. Skyum Idrætsefterskole 2 6 3 1 2 18-13 10
4. Lyngs Idrætsefterskole 5 3 0 2 14-13 9
5. Galtrup Efterskole 5 2 1 2 12-8 7
6. IES Lægården 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
6 1 0 5 12-23 3
7. Dueholmsskolen 6 0 0 6 8-24 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 3 Drenge
Pulje 6

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 3 Drenge
Pulje 6

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40757

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 3 Drenge
Pulje 6

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 24-09-19 12:00 Aabybro Efterskole 1 - Galtrup Efterskole 2 - 1
Tirsdag 24-09-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Dueholmsskolen 5 - 2
Tirsdag 08-10-19 12:00 Skyum Idrætsefterskole 2 - Aabybro Efterskole 1 1 - 4
Tirsdag 08-10-19 12:00 Dueholmsskolen - Galtrup Efterskole 0 - 3
Tirsdag 29-10-19 12:00 Galtrup Efterskole - Skyum Idrætsefterskole 1 2 - 3
Tirsdag 29-10-19 12:00 IES Lægården 2 - Skyum Idrætsefterskole 2 1 - 5
Tirsdag 29-10-19 12:00 Aabybro Efterskole 1 - Dueholmsskolen 6 - 2
Tirsdag 12-11-19 12:00 IES Lægården 2 - Skyum Idrætsefterskole 1 2 - 3
Tirsdag 12-11-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 1 0 - 4
Tirsdag 03-12-19 12:00 Galtrup Efterskole - IES Lægården 2 4 - 1
Tirsdag 03-12-19 12:00 Skyum Idrætsefterskole 1 - Lyngs Idrætsefterskole 2 - 0
Tirsdag 04-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole 1 - Aabybro Efterskole 1 5 - 1
Tirsdag 04-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole 2 - Dueholmsskolen 5 - 1
Tirsdag 18-02-20 12:00 Dueholmsskolen - IES Lægården 2 2 - 3
Tirsdag 18-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole 2 - Lyngs Idrætsefterskole 0 - 3
Tirsdag 25-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole 1 - Skyum Idrætsefterskole 2 2 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Skriv selv
Tirsdag 25-02-20 12:00 Aabybro Efterskole 1 - IES Lægården 2 3 - 0
Tirsdag 10-03-20 12:00 Galtrup Efterskole - Skyum Idrætsefterskole 2 2 - 2
Tirsdag 10-03-20 12:00 Dueholmsskolen - Skyum Idrætsefterskole 1 1 - 2
Tirsdag 10-03-20 12:00 IES Lægården 2 - Lyngs Idrætsefterskole 5 - 6
Mandag 16-03-20 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Galtrup Efterskole

Til toppen