Pulje 1 - Skoleligaen Drenge

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen Drenge
Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Sportsefterskolen Sjælsølund 1 1 0 0 5-0 3
2. SØS Idrætsefterskole 1 0 1 0 2-2 1
3. Svenstrup Efterskole 1 0 1 0 2-2 1
4. Gørlev Idrætsefterskole 1 0 1 0 0-0 1
5. Idrætsefterskolen Klintsøgaard 1 0 1 0 0-0 1
6. Københavns Idrætsefterskole 0 0 0 0 0-0 0
7. Gunslevholm Idrætsefterskole 0 0 0 0 0-0 0
8. Vestsjællands Idrætsefterskole 0 0 0 0 0-0 0
9. Holbæk Sportsakademi 1 0 0 1 0-5 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen Drenge
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen Drenge
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen Drenge
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
24-09-19 12:00 Holbæk Sportsakademi - Sportsefterskolen Sjælsølund 0 - 5
24-09-19 12:00 Københavns Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole
24-09-19 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Gunslevholm Idrætsefterskole
24-09-19 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - SØS Idrætsefterskole
04-10-19 12:00 SØS Idrætsefterskole - Svenstrup Efterskole 2 - 2
08-10-19 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi
08-10-19 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Idrætsefterskolen Klintsøgaard
08-10-19 12:00 SØS Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole
29-10-19 12:00 Københavns Idrætsefterskole - Vestsjællands Idrætsefterskole
29-10-19 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - SØS Idrætsefterskole
29-10-19 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole
29-10-19 13:00 Svenstrup Efterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund
12-11-19 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Københavns Idrætsefterskole
12-11-19 12:00 SØS Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi
12-11-19 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard
03-12-19 12:00 Københavns Idrætsefterskole - SØS Idrætsefterskole
03-12-19 12:00 Holbæk Sportsakademi - Idrætsefterskolen Klintsøgaard
03-12-19 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Vestsjællands Idrætsefterskole
03-12-19 15:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Svenstrup Efterskole
17-12-19 14:30 Svenstrup Efterskole - Københavns Idrætsefterskole
13-01-20 13:30 Svenstrup Efterskole - Gørlev Idrætsefterskole
23-01-20 10:30 Svenstrup Efterskole - Holbæk Sportsakademi
04-02-20 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 0 - 0
04-02-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - SØS Idrætsefterskole
04-02-20 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole
18-02-20 12:00 Holbæk Sportsakademi - Gunslevholm Idrætsefterskole
18-02-20 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Københavns Idrætsefterskole
18-02-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Vestsjællands Idrætsefterskole
10-03-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Københavns Idrætsefterskole
10-03-20 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund
10-03-20 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Svenstrup Efterskole
10-03-20 12:00 Holbæk Sportsakademi - Vestsjællands Idrætsefterskole
11-03-20 11:30 Vestsjællands Idrætsefterskole - Svenstrup Efterskole
24-03-20 12:00 Københavns Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi
24-03-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund
24-03-20 12:00 SØS Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole

Til toppen