Pulje 3 - Skoleligaen Drenge

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40739

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen Drenge
Pulje 3

Hold Kampe V U T Score Point
1. ISI Idrætsefterskole 7 6 1 0 29-7 19
2. IES Lægården 7 6 0 1 18-8 18
3. Skyum Idrætsefterskole 8 5 1 2 26-19 16
4. Aabybro Efterskole 7 3 0 4 15-13 9
5. Hald Ege Efterskole 7 2 1 4 14-24 7
6. Vivild G&I 7 2 1 4 9-13 7
7. Levring Efterskole 5 1 1 3 11-16 4
8. Lyngs Idrætsefterskole 5 1 1 3 9-18 4
9. Laursens Realskole 5 0 0 5 6-19 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen Drenge
Pulje 3

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen Drenge
Pulje 3

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40739

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleligaen Drenge
Pulje 3

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 24-09-19 12:00 Levring Efterskole - Vivild G&I 0 - 0
Tirsdag 24-09-19 12:00 Aabybro Efterskole - Laursens Realskole 5 - 0
Tirsdag 24-09-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Hald Ege Efterskole 4 - 4
Tirsdag 08-10-19 12:00 ISI Idrætsefterskole - Skyum Idrætsefterskole 3 - 3
Tirsdag 08-10-19 12:00 Vivild G&I - Aabybro Efterskole 0 - 1
Tirsdag 08-10-19 12:00 Hald Ege Efterskole - Laursens Realskole 3 - 1
Tirsdag 08-10-19 12:00 IES Lægården - ISI Idrætsefterskole 0 - 4
Tirsdag 29-10-19 12:00 Laursens Realskole - Skyum Idrætsefterskole 2 - 4
Tirsdag 29-10-19 12:00 IES Lægården - Vivild G&I 3 - 0
Tirsdag 29-10-19 12:00 ISI Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole 8 - 0
Tirsdag 29-10-19 12:00 Aabybro Efterskole - Hald Ege Efterskole 5 - 1
Tirsdag 12-11-19 12:00 Vivild G&I - ISI Idrætsefterskole 1 - 2
Tirsdag 12-11-19 12:00 IES Lægården - Skyum Idrætsefterskole 2 - 0
Tirsdag 12-11-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 2 - 1
Tirsdag 26-11-19 14:00 Hald Ege Efterskole - IES Lægården 1 - 2
Tirsdag 03-12-19 12:00 Laursens Realskole - IES Lægården 1 - 4
Tirsdag 03-12-19 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole 2 - 1
Tirsdag 17-12-19 13:00 Hald Ege Efterskole - Skyum Idrætsefterskole 2 - 4
Tirsdag 04-02-20 12:00 IES Lægården - Levring Efterskole 4 - 1
Tirsdag 04-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 4 - 1
Tirsdag 04-02-20 12:00 Vivild G&I - Hald Ege Efterskole 2 - 3
Tirsdag 04-02-20 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Laursens Realskole
Tirsdag 18-02-20 12:00 Aabybro Efterskole - ISI Idrætsefterskole 1 - 3
Tirsdag 18-02-20 12:00 Vivild G&I - Lyngs Idrætsefterskole 3 - 2
Tirsdag 25-02-20 10:00 ISI Idrætsefterskole - Hald Ege Efterskole 6 - 0
Tirsdag 25-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Levring Efterskole 7 - 5
Onsdag 04-03-20 10:00 Levring Efterskole - Laursens Realskole 3 - 2
Tirsdag 10-03-20 12:00 Laursens Realskole - ISI Idrætsefterskole
Tirsdag 10-03-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Vivild G&I 2 - 3
Tirsdag 10-03-20 12:00 Aabybro Efterskole - IES Lægården 1 - 3
Onsdag 11-03-20 10:00 ISI Idrætsefterskole - Levring Efterskole 3 - 2
Fredag 13-03-20 11:00 Levring Efterskole - Aabybro Efterskole
Torsdag 19-03-20 11:00 Hald Ege Efterskole - Levring Efterskole
Tirsdag 24-03-20 12:00 Laursens Realskole - Vivild G&I
Tirsdag 24-03-20 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - IES Lægården
Tirsdag 24-03-20 15:30 Levring Efterskole - Lyngs Idrætsefterskole

Til toppen