Pulje 4 - Skoleliga 2 Drenge

Info

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation

Stilling Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 2 Drenge
Pulje 4

Hold Kampe V U T Score Point
1. BGI Akademiet 1 5 3 2 0 12-3 11
2. UCS10 Skanderborg 6 3 1 2 19-9 10
3. BGI Akademiet 2 6 3 1 2 13-11 10
4. Brøruphus Efterskole 6 2 2 2 20-12 8
5. Hou Maritime Idrætsefterskole 5 2 1 2 14-17 7
6. Flemming Efterskole 5 2 1 2 14-11 7
7. Vejlefjordskolen 5 0 0 5 3-32 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 2 Drenge
Pulje 4

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 2 Drenge
Pulje 4

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Skoleliga 2 Drenge
Pulje 4

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
24-09-19 10:00 UCS10 Skanderborg - BGI Akademiet 2 3 - 0
02-10-19 11:30 BGI Akademiet 1 - BGI Akademiet 2 2 - 0
04-10-19 10:00 Hou Maritime Idrætsefterskole - Flemming Efterskole 3 - 2
08-10-19 12:00 Brøruphus Efterskole - Vejlefjordskolen - Hal1 10 - 0
10-10-19 11:00 BGI Akademiet 1 - UCS10 Skanderborg 1 - 1
22-10-19 10:00 Vejlefjordskolen - UCS10 Skanderborg 0 - 7
30-10-19 15:30 Flemming Efterskole - Brøruphus Efterskole 2 - 2
12-11-19 10:00 UCS10 Skanderborg - Hou Maritime Idrætsefterskole 3 - 6
21-11-19 10:00 Flemming Efterskole - Vejlefjordskolen 7 - 2
03-12-19 09:00 BGI Akademiet 2 - Flemming Efterskole 3 - 1
03-12-19 12:00 Brøruphus Efterskole - BGI Akademiet 1 - Hal1 1 - 1
10-12-19 12:00 BGI Akademiet 1 - Vejlefjordskolen 3 - 0
17-01-20 11:30 BGI Akademiet 2 - Hou Maritime Idrætsefterskole 2 - 2
04-02-20 09:00 Brøruphus Efterskole - UCS10 Skanderborg - Hal1 0 - 4
24-02-20 10:30 Vejlefjordskolen - BGI Akademiet 2 1 - 5
28-02-20 10:00 Hou Maritime Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole 2 - 5
03-03-20 13:30 UCS10 Skanderborg - Flemming Efterskole 1 - 2
06-03-20 10:30 Hou Maritime Idrætsefterskole - BGI Akademiet 1 1 - 5
11-03-20 13:00 BGI Akademiet 2 - Brøruphus Efterskole 3 - 2
16-03-20 12:00 Vejlefjordskolen - Hou Maritime Idrætsefterskole
17-03-20 12:00 Flemming Efterskole - BGI Akademiet 1

Til toppen