2020 Fodbold Landsmesterskab for senior, old, seni

Stævne

Stævne: 2020 Fodbold Landsmesterskab for senior, old, seni
Stævneansvarlige
Fritz Andersen Tlf: 42317183
Anette Damgaard Carstens Tlf: 51891688
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort Stævneinformation

Bemærkninger

Kære deltager Husk at trække spilleplanen ud så sent som mulig, da der kan forkomne ændringer i sidste øjeblik. (ret til ændringer forbeholdes). Håber i/vi får et godt stævne. Hilsen DGI Fodbold

Række / Puljeoversigt

Dame senior
Pulje 1 Allerød FK - Farsø-Ullits IK 1 - Løgum if - Højer/Tønder
Pulje 2 Støvring If. - Ore Sogns GF - Vinderslev IF - Ryde Handbjerg UF 2 - Farsø-Ullits IK 2
A Finale Støvring If. - Farsø-Ullits IK 1 - Farsø-Ullits IK 2 - Højer/Tønder
B Finale Ore Sogns GF - Vinderslev IF - Ryde Handbjerg UF 2 - Allerød FK - Løgum if
Old girls
Pulje 1 FIF Hillerød - HFS Fodbold - 1 - Hedensted IF - HFS Fodbold - 2 - Fårevejle
Senior old girls
Pulje 1 Ørsted IF - Ore Sogns GF - Vinderslev IF - FIF Hillerød (D)
Dame +40
Pulje 1 Horne IF - Aalborg Boldspilklub 2 - (+50) - B 1973 Herlev
Pulje 2 Hatting Motion - FIF Hillerød - Hedensted IF - Aalborg Boldspilklub 1 - (+40)
A Finale Horne IF - FIF Hillerød - Hedensted IF - Aalborg Boldspilklub 2 - (+50)
B Finale Hatting Motion - Aalborg Boldspilklub 1 - (+40) - B 1973 Herlev
Herre senior
Pulje 1 Sideline FC - Hatting-Torsted - Frifelt Sportsforening - Fuglebjerg If
Pulje 2 Bogense Gymnastik- & Idr. For. - Ørebro BK - Farsø-Ullits IK 1 - Løgum if - 2
Pulje 3 Glostrup Fodbold Klub IF32 - Egernførde UF - Farsø-Ullits IK 2 - Slesvig IF - Løgum if - 1
MR. A1 Farsø-Ullits IK 1 - Løgum if - 1 - Fuglebjerg If
MR. A2 Bogense Gymnastik- & Idr. For. - Glostrup Fodbold Klub IF32 - Hatting-Torsted
MR. B1 Sideline FC - Egernførde UF - Slesvig IF - Løgum if - 2
MR. B2 Ørebro BK - Farsø-Ullits IK 2 - Frifelt Sportsforening
A Finale Hatting-Torsted - Løgum if - 1
Bronze Glostrup Fodbold Klub IF32 - Farsø-Ullits IK 1
B Finale Slesvig IF - Frifelt Sportsforening
Old boys
Pulje 1 Gurre IK - Benløse IF - Løgum if - Dalby Idrætsforening af 1901 - Svebølle
Senior old boys
Pulje 1 Tølløse Old 1 1 - Ø. Nykirke IF - AC Norddjurs - FC VestRum
Pulje 2 Tølløse Old 1 2 - SIF Assentoft - Fårevejle - Spjald IF - Grindsted GIF
A Finale Tølløse Old 1 1 - Spjald IF - AC Norddjurs - Grindsted GIF
B Finale Tølløse Old 1 2 - Ø. Nykirke IF - SIF Assentoft - Fårevejle - FC VestRum
Veteraner
Pulje 1 Brønderslev IF - Fodboldafd. - LKB Gistrup - Ringkøbing IF
Pulje 2 Ø. Nykirke IF - Ørslev Bjerge If - Ikast FS OB - Støvring If.
A Finale Brønderslev IF - Fodboldafd. - Ørslev Bjerge If - Ikast FS OB - Ringkøbing IF
B Finale Ø. Nykirke IF - LKB Gistrup - Støvring If.
Super veteraner
Pulje 1 Næstved IF - Fodbold - AC Norddjurs - Blovstrød IF - Haverslev If.
Pulje 2 Fuglebjerg If - DGF - Jægerspris IK - Ikast FS OB
A Finale Næstved IF - Fodbold - DGF - Jægerspris IK - Haverslev If.
B Finale Fuglebjerg If - AC Norddjurs - Ikast FS OB - Blovstrød IF
Herre +55
Pulje 1 B 92 - Slagelse - DGF - Jægerspris IK - Lidenlund B - Femhøj IF - Tønder/FC Sydvest

Til toppen