Super Veteran +50 - 7 mands - pulje 11 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Forår 2020
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 /
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Super Veteran +50 - 7 mands - Pulje 11-12 12 hold spiller med i rækken i første halvår 2020. Der spilles i 2 puljer á 6 hold i ugerne 15-26, hvor alle spiller mod hinanden både ude og hjemme. Herefter vil der være ombrydning af puljerne og der spilles i nye puljer igen fra uge 33. God sæson til alle! Kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling - andre.velling@dgi.dk - 79404346

Komplet kampprogram


Super Veteran +50 - 7 mands - pulje 11

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Kamp udsat
06-04-20 19:00 B74 Silkeborg - Silkeborg IF OB, disp.
NB!
Kamp udsat
06-04-20 19:00 Sejs-Svejbæk IF, disp. - Vinderslev IF, disp. - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
NB!
Kamp udsat
06-04-20 19:00 Ejstrupholm IF - Silkeborg KFUM, disp - Ejstrupholm IF's Klubhus
NB!
Kamp udsat
06-04-20 19:00 Engesvang B., disp - Gødvad GIF
NB!
Kamp udsat
06-04-20 19:00 Sjørslev Demstrup IF, disp - Grauballe UGF, disp.
NB!
Kamp udsat
06-04-20 19:00 Gjessø UF - Bording IF
20-04-20 19:00 Gødvad GIF - Gjessø UF
20-04-20 19:00 Bording IF - Sjørslev Demstrup IF, disp - Bording Hallen
20-04-20 19:00 Grauballe UGF, disp. - Engesvang B., disp
20-04-20 19:00 Silkeborg IF OB, disp. - Ejstrupholm IF
20-04-20 19:00 Vinderslev IF, disp. - B74 Silkeborg
22-04-20 19:00 Silkeborg KFUM, disp - Sejs-Svejbæk IF, disp.
27-04-20 19:00 Silkeborg IF OB, disp. - Vinderslev IF, disp.
27-04-20 19:00 B74 Silkeborg - Silkeborg KFUM, disp
27-04-20 19:00 Gødvad GIF - Grauballe UGF, disp.
27-04-20 19:00 Engesvang B., disp - Bording IF
29-04-20 19:00 Sejs-Svejbæk IF, disp. - Ejstrupholm IF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
29-04-20 19:00 Sjørslev Demstrup IF, disp - Gjessø UF
04-05-20 19:00 Ejstrupholm IF - Vinderslev IF, disp. - Ejstrupholm IF's Klubhus
04-05-20 19:00 Silkeborg KFUM, disp - Silkeborg IF OB, disp.
04-05-20 19:00 Gjessø UF - Grauballe UGF, disp.
04-05-20 19:00 Bording IF - Gødvad GIF - Bording Hallen
04-05-20 19:00 Engesvang B., disp - Sjørslev Demstrup IF, disp
06-05-20 19:00 B74 Silkeborg - Sejs-Svejbæk IF, disp.
11-05-20 19:00 Vinderslev IF, disp. - Silkeborg KFUM, disp
11-05-20 19:00 Ejstrupholm IF - B74 Silkeborg - Ejstrupholm IF's Klubhus
11-05-20 19:00 Sejs-Svejbæk IF, disp. - Silkeborg IF OB, disp. - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
11-05-20 19:00 Grauballe UGF, disp. - Bording IF
11-05-20 19:00 Gjessø UF - Engesvang B., disp
11-05-20 19:00 Sjørslev Demstrup IF, disp - Gødvad GIF
18-05-20 19:00 Bording IF - Gjessø UF - Bording Hallen
18-05-20 19:00 Grauballe UGF, disp. - Sjørslev Demstrup IF, disp
18-05-20 19:00 Gødvad GIF - Engesvang B., disp
18-05-20 19:00 Silkeborg KFUM, disp - Ejstrupholm IF
18-05-20 19:00 Silkeborg IF OB, disp. - B74 Silkeborg
20-05-20 19:00 Vinderslev IF, disp. - Sejs-Svejbæk IF, disp.
25-05-20 19:00 Sjørslev Demstrup IF, disp - Bording IF
25-05-20 19:00 Gjessø UF - Gødvad GIF
25-05-20 19:00 Engesvang B., disp - Grauballe UGF, disp.
25-05-20 19:00 Ejstrupholm IF - Silkeborg IF OB, disp. - Ejstrupholm IF's Klubhus
25-05-20 19:00 B74 Silkeborg - Vinderslev IF, disp.
27-05-20 19:00 Sejs-Svejbæk IF, disp. - Silkeborg KFUM, disp - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
08-06-20 19:00 Gjessø UF - Sjørslev Demstrup IF, disp
08-06-20 19:00 Bording IF - Engesvang B., disp - Bording Hallen
08-06-20 19:00 Grauballe UGF, disp. - Gødvad GIF
08-06-20 19:00 Silkeborg KFUM, disp - B74 Silkeborg
08-06-20 19:00 Vinderslev IF, disp. - Silkeborg IF OB, disp.
10-06-20 19:00 Ejstrupholm IF - Sejs-Svejbæk IF, disp. - Ejstrupholm IF's Klubhus
15-06-20 19:00 Silkeborg IF OB, disp. - Silkeborg KFUM, disp
15-06-20 19:00 Vinderslev IF, disp. - Ejstrupholm IF
15-06-20 19:00 Sjørslev Demstrup IF, disp - Engesvang B., disp
15-06-20 19:00 Gødvad GIF - Bording IF
15-06-20 19:00 Grauballe UGF, disp. - Gjessø UF
17-06-20 19:00 Sejs-Svejbæk IF, disp. - B74 Silkeborg - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus
22-06-20 19:00 Silkeborg IF OB, disp. - Sejs-Svejbæk IF, disp.
22-06-20 19:00 Silkeborg KFUM, disp - Vinderslev IF, disp.
22-06-20 19:00 B74 Silkeborg - Ejstrupholm IF
22-06-20 19:00 Gødvad GIF - Sjørslev Demstrup IF, disp
22-06-20 19:00 Bording IF - Grauballe UGF, disp. - Bording Hallen
22-06-20 19:00 Engesvang B., disp - Gjessø UF

Til toppen