2. Division Herrer Vest Midt - 2. Division - Herrer

Info

Turnering: Danmarksturnering i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger


https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45538

Stilling Danmarksturnering i Floorball
2. Division - Herrer
2. Division Herrer Vest Midt

Hold Kampe V U T Score Point
1. Sunds Seahawks FC 3 4 3 1 0 25-10 10
2. Randers Raptors FC 4 3 0 1 21-18 9
3. ÅFK 3 3 1 1 1 15-13 4
4. Arnes Corner Aarhus 2 1 0 1 12-8 3
5. ÅFK 2 2 1 0 1 5-5 3
6. Viborg Saints 3 1 0 2 9-14 3
7. Herning Pirates 4 1 0 3 12-23 3
8. Ry Floorball NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
2 0 0 2 1-9 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturnering i Floorball
2. Division - Herrer
2. Division Herrer Vest Midt

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
807597 NB!
Kamp udsat
21-11-20 11:00 ÅFK 2 - Sunds Seahawks FC 3
807580 NB!
Kamp udsat
24-11-20 19:35 Ry Floorball - ÅFK 3

Kommende kampe

Danmarksturnering i Floorball
2. Division - Herrer
2. Division Herrer Vest Midt

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
NB!
Kamp udsat
29-11-20 12:30  - 
NB!
Kamp udsat
29-11-20 14:00  - 
NB!
Kamp udsat
05-12-20 14:00  - 
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45538

Komplet kampprogram

Danmarksturnering i Floorball
2. Division - Herrer
2. Division Herrer Vest Midt

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Søndag 13-09-20 12:00 Viborg Saints - Sunds Seahawks FC 3 2 - 6
Søndag 13-09-20 15:00 Randers Raptors FC - ÅFK 3 6 - 5
Torsdag 17-09-20 19:45 Ry Floorball - Randers Raptors FC 1 - 4
Søndag 20-09-20 13:00 Viborg Saints - Herning Pirates 6 - 4
Søndag 20-09-20 17:00 ÅFK 3 - Arnes Corner Aarhus 6 - 3
Lørdag 26-09-20 11:30 ÅFK 2 - Viborg Saints 4 - 1
Søndag 27-09-20 15:00 Randers Raptors FC - Herning Pirates 7 - 2
Lørdag 03-10-20 11:30 Sunds Seahawks FC 3 - Randers Raptors FC 10 - 4
Søndag 04-10-20 11:30 Herning Pirates - ÅFK 2 4 - 1
Lørdag 10-10-20 11:00 ÅFK 3 - Sunds Seahawks FC 3 4 - 4
Lørdag 10-10-20 14:45 Arnes Corner Aarhus - Herning Pirates 9 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 24-10-20 11:00 Sunds Seahawks FC 3 - Ry Floorball 5 - 0
NB!
Kamp udsat
Søndag 25-10-20 10:00 Viborg Saints - Arnes Corner Aarhus
NB!
Kamp udsat
Lørdag 31-10-20 11:30 Arnes Corner Aarhus - Randers Raptors FC
NB!
Kamp udsat
Lørdag 31-10-20 14:30 Herning Pirates - Sunds Seahawks FC 3
NB!
Kamp udsat
Søndag 01-11-20 12:00 Viborg Saints - Ry Floorball
NB!
Kamp udsat
Lørdag 07-11-20 10:30 Sunds Seahawks FC 3 - Arnes Corner Aarhus
NB!
Kamp udsat
Lørdag 07-11-20 15:00 ÅFK 3 - ÅFK 2
NB!
Kamp udsat
Søndag 08-11-20 15:00 Randers Raptors FC - Viborg Saints
NB!
Kamp udsat
Søndag 15-11-20 14:30 ÅFK 3 - Herning Pirates
NB!
Kamp udsat
Tirsdag 17-11-20 20:30 Arnes Corner Aarhus - Ry Floorball
NB!
Kamp udsat
Lørdag 21-11-20 11:00 ÅFK 2 - Sunds Seahawks FC 3
NB!
Kamp udsat
Tirsdag 24-11-20 19:35 Ry Floorball - ÅFK 3
NB!
Kamp udsat
Søndag 29-11-20 12:30 ÅFK 2 - Randers Raptors FC
NB!
Kamp udsat
Søndag 29-11-20 14:00 Ry Floorball - Herning Pirates
NB!
Kamp udsat
Lørdag 05-12-20 14:00 ÅFK 2 - Arnes Corner Aarhus
NB!
Kamp udsat
Søndag 06-12-20 10:00 Viborg Saints - ÅFK 3
NB!
Kamp udsat
Torsdag 10-12-20 20:00 Ry Floorball - ÅFK 2
Fredag 08-01-21 20:30 Arnes Corner Aarhus - ÅFK 2
Lørdag 09-01-21 11:00 Sunds Seahawks FC 3 - Viborg Saints
Søndag 10-01-21 12:30 ÅFK 3 - Randers Raptors FC
Tirsdag 19-01-21 20:30 Arnes Corner Aarhus - ÅFK 3
Lørdag 23-01-21 11:30 Herning Pirates - Viborg Saints
Søndag 24-01-21 15:00 Randers Raptors FC - Ry Floorball
Lørdag 30-01-21 11:00 ÅFK 3 - Ry Floorball
Lørdag 30-01-21 11:30 Herning Pirates - Randers Raptors FC
Søndag 31-01-21 12:00 Viborg Saints - ÅFK 2
Lørdag 06-02-21 11:30 ÅFK 2 - Herning Pirates
Søndag 07-02-21 15:00 Randers Raptors FC - Sunds Seahawks FC 3
Lørdag 13-02-21 11:00 Sunds Seahawks FC 3 - ÅFK 3
Lørdag 13-02-21 11:30 Herning Pirates - Arnes Corner Aarhus
Lørdag 13-02-21 11:30 ÅFK 2 - Ry Floorball
Lørdag 13-02-21 12:00 Viborg Saints - Randers Raptors FC
Lørdag 27-02-21 11:30 Herning Pirates - ÅFK 3
Lørdag 27-02-21 12:00 Arnes Corner Aarhus - Viborg Saints
Søndag 28-02-21 16:00 Ry Floorball - Sunds Seahawks FC 3
Onsdag 03-03-21 19:30 Sunds Seahawks FC 3 - Herning Pirates
Torsdag 04-03-21 19:45 Ry Floorball - Arnes Corner Aarhus
Søndag 07-03-21 15:00 Randers Raptors FC - Arnes Corner Aarhus
Lørdag 13-03-21 14:00 Arnes Corner Aarhus - Sunds Seahawks FC 3
Lørdag 13-03-21 17:00 ÅFK 2 - ÅFK 3
Lørdag 20-03-21 11:30 Herning Pirates - Ry Floorball
Søndag 21-03-21 13:30 Sunds Seahawks FC 3 - ÅFK 2
Torsdag 25-03-21 19:30 Ry Floorball - Viborg Saints
Søndag 28-03-21 11:00 ÅFK 3 - Viborg Saints
Søndag 28-03-21 15:00 Randers Raptors FC - ÅFK 2

Til toppen