Danmarksturnering i Floorball

Turneringsinfo

Turnering: Danmarksturnering i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

27/8-2020: Dispensation til følgende drenge på U11 A: Noah Køhl Nielsen, født 2. november 2007 William Thoft, født 10. maj 2008 Carl-Emil Rask, født 30. okt. 2008 Marius Kjeldgaard Klim, født 12. nov. 2008 Tobias Walther, født 20. dec. 2008

Række / Puljeoversigt

Kvalifikationsspil - Herrer
Landsdækkende mellemspil - Select Liga LØ1 - LØ2 - LØ3 - LV1 - LV2 - LV3
Op- og nedrykning Øst Liga/1D Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK - Hafnia FC - CBS Sport - Copenhagen FC 2 - Herlev FC 1 - LØ4 - LØ5
Op- og Nedrykning Vest Liga/1D Team Århus Floorball - Frederikshavn Blackhawks 2 - Esbjerg Sharks FC - Odense FC - Sunds Seahawks FC 2 - ÅFK - LV4 - LV5
Select Herre Floorball Ligaen
Liga Herrer Øst Vanløse Floorball - Hvidovre Attack - Copenhagen FC - Benløse FC - Rødovre FC
Liga Herrer Vest Sunds Seahawks FC - Strandby Elling - Frederikshavn Blackhawks - BFC Vendsyssel
Select Kvinde Floorball Ligaen
Liga og 1. Division Damer Øst Helsingør FT - Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC - Benløse FC - Jægerspris UFC - Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm - Vanløse Floorball - Hafnia FC - Greve Floorball Club - Herlev FC 1 - Vallensbæk Floorball
Liga Damer Vest ÅFK - Herning Pirates - AaB Floorball - Frederikshavn Blackhawks
FF København
1. Division - Herrer
1. Division Herrer Øst Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK - Hafnia FC - Herlev FC 1 - Copenhagen FC 2 - CBS Sport
1. Division Herrer Vest Team Århus Floorball - Odense FC - ÅFK - Sunds Seahawks FC 2 - Esbjerg Sharks FC - Frederikshavn Blackhawks 2
CBS Sport
1. Division - Kvinder
1. Division Damer Vest Nord Strandby Elling IF - Aalborg Flyers FC - Fr. Blackhawks 2 1 - Fr. Blackhawks 2 2 - Grindsted & U IF
1.Division Damer Vest Syd Team Århus Floorball - Odense FC - ÅFK 2 - Esbjerg Sharks FC - Hørning IF Floorball
Vanløse Floorball - Greve Floorball Club - Rungsted-Hørsholm - Vallensbæk Floorball - Hafnia FC - FF København - Herlev FC 1
2. Division - Herrer
2. Division Herrer Øst Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC 2 - Copenhagen FC 3 - Vallensbæk Floorball - Benløse FC 2 - Rødovre FC 2
2. Division Herrer Vest Syd HMIF Blackbirds - Kolding Grizzlies - Gørding Knights - The Blue Kangaroos - Odense Floorball Club 2 - Esbjerg Sharks FC 2 - Sønderborg Fc - Starup
2. Division Herrer Vest Midt Viborg Saints - Arnes Corner Aarhus - ÅFK 2 - ÅFK 3 - Randers Raptors FC - Sunds Seahawks FC 3 - Herning Pirates - Ry Floorball
2. Division Herrer Vest Nord Strandby Elling IF 2 - AaB Floorball 3 1 - AaB Floorball 3 2 - Sæby Floorball - Frederikshavn Blackhawks 3 - Brønderslev FC 3 - Aalborg Flyers
Aalborg Flyers FC - Sønderborg FC
2. Division - Kvinder Vest
2. Division Damer Vest Team Århus Floorball - Viborg Saints - Haubro Tigers - Randers Raptors - Dark Devils Mørke IF
3. Division - Herrer Vest
3. Division Herre Vest Syd Kreds 1 Glejbjerg Polar Bears - Nordenskov Rangers - Blue Wings Floorball - Esbjerg Sharks FC 3 - Ribe Floorball klub
3. Division Herre Vest Syd Kreds 2 Snejbjerg Snipers Floorball klub 2 - Jelling Tigers - Brande G&U - Floorball Horsens - Silkeborg Hurricanes
3. Division Herrer Vest Nord Kreds 1 Sindal Dragons 1 - Sæby Floorball - Grindsted-Uggerhalne 3 - Aalborg Flyers 2
3. Division Herrer Vest Nord Kreds 2 Sindal Dragons 2 - BFC Vendsyssel - Allstars Floorball Pandrup - Aalborg Flyers 3
3. Division Herrer Vest Nord Kreds 3 Haubro Tigers - Grindsted-Uggerhalne 2 - AaB Floorball - VesterHassing GF
3. Division Herrer Vest Midt Team Århus Floorball 2 - Grenaa Gladiators FC - Snejbjerg Snipers Floorball klub 1 - Mørke/Randers - Hørning IF Floorball - Lystrup Floorball
Silkeborg Hurricanes
3. Division Herrer Øst
Pulje 1 Benløse FC 3 - Rungsted-Hørsholm 2 - Hvidovre Attack FC 3 - Hvidovre Attack FC 4 - Stevns Herrer - Herlev FC 2 - FF København - Jægerspris UFC
Sjællandsserien
Sjællands Serien Herrer Øst Allerød Floorball - PI-København - FK Jyderup Farmers - Holbæk Bombers - Lyngby FF 2 - Skælskør Eagles Floorball - Sydsjællands FC - Helsingør FT 4 - Greve Floorball Club - Herlev FC 3
Serie 1
Serie 1 Herrer Øst Kreds 1 FF København 2 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Tårnborg Towers 1 - Sydsjællands FC - Benløse FC 4 - HG/Næstved - Midtsjælland Floorball
Serie 1 Herrer Øst Kreds 3 FF København 3 - Vanløse Floorball Lavuk 4 - Hvidovre Attack FC 5 - Greve FC 2 - Hafnia FC 3 - Herlev FC 4 - Rødovre FC 3
Serie 1 Herrer Øst Kreds 2 Allerød Floorball - Ganløse Floorball Klub - Vanløse Floorball 3 - Helsingør FT 3 - Uvelse FC - Jægerspris UFC
U18
U18 Øst Vanløse-Frederiksberg Floorball - Midtsjælland floorball - Hvidovre Attack - Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC - Benløse FC - Benløse FC 2 - Rødovre FC
U18 Vest Strandby/Sæby - Sunds Seahawks FC - Frederikshavn Blackhawks
U15A
U15 A Øst Vanløse - Frederiksberg Floorball - Helsingør FT - Hvidovre Attack - Midtsjælland Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC - Rødovre FC - Copenhagen FC - Herlev FC
U15 A Vest Strandby Elling IF - Esbjerg Sharks FC - Frederikshavn Blackhawks - Brønderslev FC
Herlev FC
U15Flex
U15 Flex Øst Allerød Floorball - RungstedHørsholm - Vanløse-Frederiksberg Floorball
U15 Flex Vest Skanderborg RKB - Mørke/Randers - Ry Floorball - Sønderborg FC - Silkeborg Hurricanes
U13A
U13 A Øst Stevns Floorball Klub - Vanløse-Frederiksberg Floorball - Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC - Benløse FC - Jægerspris UFC - HG/Næstved - Rødovre FC - Midtsjælland Floorball - Helsingør FT
U13 A Vest Strandby Elling IF - Sindal Dragons 1 - AaB Floorball 1 - Sæby Floorball - Esbjerg Sharks FC - Fr. Blackhawks 1 - Fr. Blackhawks 3 - Brønderslev FC - Karup Comets - Hjørring FK
U13Flex
U13 Flex Øst Lyngby FF - Vanløse-Frederiksberg Floorball - Hvidovre Attack FC 2 - Hafnia FC - Benløse FC 2 - Benløse FC 3 - Skælskør Eagles Floorball
U13 Flex Vest Skanderborg RKB - Odense FC - Mørke/Randers - Sunds Seahawks FC - ÅFK - Silkeborg Hurricanes - Sønderborg FC - Gørding Knights
U11A
U11 A Øst Allerød Floorball - Vanløse-Frederiksberg Floorball - Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC - Jægerspris UFC - Midtsjælland Floorball
U11 A Vest Strandby Elling IF 2 - Sindal Dragons - Aalborg Flyers FC - Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 4 1 - Fr. Blackhawks 4 2 - Brønderslev FC
U11Flex
U11 Flex Øst Lyngby FF - Copenhagen FC - HG/Næstved Dragons - Rødovre FC - Midtsjælland Floorball - Rungsted-Hørsholm FK
U11 Flex Vest Skanderborg RKB - Haubro Tigers - Mørke/Randers - Sunds Seahawks FC - Hørning IF Floorball - Ry Floorball
U13 Pige Flex
U13 pige Flex Øst Vanløse-Frederiksberg Floorball - Hvidovre Attack FC - RungstedHørsholm - Benløse FC - Greve FC / Copenhagen FC - Jægerspris UFC
U11 Pige Flex
U11 Pige Flex Øst Stevns Floorball Klub - Vanløse-Frederiksberg Floorball - Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC
2. Division - Kvinder Øst
2. Division - Kvinder Øst Helsingør FT 2 - FK Jyderup Farmers - Copenhagen FC 2 - Herlev FC 2 - FF København - Lyngby FF - Sydsjællands FC

Til toppen